Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak zrobić kinkiet ?

Potrzebujemy:

• Oprawy z wtyczką i kablem do lampy wiszącej

• Żarówki dekoracyjnej

• Drewnianego wspornika

• Wiertarki

• Bejcy

Zaczynamy !

I. Pierwszym krokiem jest powiększenie istniejących dziur lub stworzenie ich na nowo. We wsporniku powinno znaleźć się 5 dziur. Dwie w części, która będzie przymocowana do ściany, dwie w części, która przylega prostopadle do ściany oraz jedna w dolnej części ukośnego wspornika. Ważne, aby wielkość dziury były delikatnie większe do grubości kabla lampy.

II. Gdy dziury są już wywiercone, kolejnym krokiem jest pomalowanie wspornika bejcą. Pomalowany wspornik pozostaw do wyschnięcia.

III. Przeciągnij przez wywiercone dziury kabel od lampy. Przeciąganie kabla zacznij od dziury, wywierconej w prostopadle przylegającej listewce. Przełóż kabel od dołu do góry. W miejscu w którym znajduje się oprawa do żarówki, zostaw taką długość kabla, aby żarówka nie wisiała zbyt nisko. Następnie kabel przeciągnij przez kolejną dziurę. Kierując się w dół pociągnij kabel do ostatniej, trzeciej dziury.

IV. Następnie przymocuj lampę do ściany. Użyj do tego wiertarki oraz wcześniej przygotowanych dziur.

V. Ostatnim krokiem jest wkręcenie żarówki oraz podłączenie lampy do prądu.

VI. Gotowe! Gdy Twoja lampa jest już przymocowana w wybranym przez Ciebie miejscu, możesz cieszyć się jej blaskiem. Spodobał Ci się pomysł? Podziel się tym z nami w komentarzach.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności