Jak udekorować Wielkanocny stół? 4 pomysły

źródło: http://cherishedbliss.com/
źródło: http://cherishedbliss.com/

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W ferworze przygotowań łatwo zapomnieć o aranżacji wielkanocnego stołu. Postanowiliśmy pokazać Wam szybkie oraz niskobudżetowe dodatki, które nadadzą charakteru aranżacji stołu. Poniżej przedstawiamy garść pomysłów:

I. Chusteczka królik

Najprostszym i zarazem najtańszym sposobem na przystrojenie wielkanocnego stołu, jest złożenie chusteczek w kształt królika. Potrzebne będą nam do tego chusteczki materiałowe lub papierowe. Aby z prostokątnej chusteczki złożyć królika, którym później będzie można przystroić talerz, postępuj według poniższej instrukcji:

źródło: https://pl.pinterest.com/
źródło: https://pl.pinterest.com/

Aby złożona chusteczka w kształcie królika, pozostała w swojej pozycji i tym samym dobrze prezentowała się na naszym talerzu, obwiąż ją delikatnie naturalnym sznurkiem, na końcu zawiązując kokardkę.

II. Ozdoby z mchu

Kolejnym przykładem wielkanocnych ozdób są jajka zrobione z mchu. Do ich wykonania potrzebujemy:

• przeźroczystej formy w kształcie jajka

• mchu

• gumek recepturek

Otwórz przeźroczysta foremką i włóż do niej lekko zmoczony mech. Postaraj się upchnąć w formę, jak największą ilość mchu, tak aby zapełnił w całości formę. Przyciśnij obie części formy do siebie tak aby się zamknęły, tworząc jajko. Zabezpiecz formę przed otwarciem gumką recepturką. Tak zabezpieczoną formę pozostaw na kilka godzin, do czasu aż mech wyschnie. Następnie delikatnie otwórz formę. Gdy Twój mech będzie przypominał kształtem jajko, przystrój nim stół. Jajko z mchu będzie wyglądało doskonale w towarzystwie gałązek oraz kurzych jaj.

źródło: http://cherishedbliss.com/
źródło: http://cherishedbliss.com/

III. Jajka otulone mchem

Mech prezentuje się niezwykle dobrze na wielkanocnym stole, nadając mu świeżości. Aby wykonać poniższą dekorację potrzebny będzie:

  • pistolet na klej

  • jajka

  • małe gniazdo zrobione z gałązek

  • sznurek naturalny

  • białe guziczki

  • mech

Pierwszym krokiem jest obklejenie ugotowanego jajka mchem. Z pomocą rozgrzanego pistoletu nanieś klej na jajko, następnie uważając na palce delikatnie przyklej mech do jajka. Czynność trzeba wykonywać w miarę szybko, ze względu na zastygający klej. Gdy całe jajko pokryte jest mchem, kolejnym krokiem jest owinięcie jajka (na środku) naturalnym sznurkiem. Następnie na środku za pomocą pistoletu przyklej biały guzik. Tak przygotowane jajko możesz bezpiecznie włożyć do wcześniej przygotowanego gniazda. Gotowe ! Teraz możesz umieścić swoją ozdobę na wielkanocnym stole ;)

IV.Niebanalne sianie żyta

źródło: http://www.gardenista.com/
źródło: http://www.gardenista.com/

To już ostatnio moment, aby zabrać się za zasianie żyta, pszenicy lub owsa, w przeciwieństwie do rzeżuchy nasiona tych roślin potrzebują trochę więcej czasu, aby wyrosnąć i cieszyć nasze oczy swoim pięknem.

Aby wykonać tą ozdobę, potrzebne nam będzie:

• 6 jaj

• Ceramiczny pojemnik na jajka

• Ziemia

• Nasiona żyta

Pierwszym krokiem jest pozbycie się żółtka oraz białka z jajek w taki sposób, aby większa część skorupki została nienaruszona. Pamiętaj, aby nie wyrzucać środka jajek, ponieważ może się on jeszcze przydać;) Przelej go do pojemniczka a później wykorzystaj do ciasta, albo innych potraw. Do gotowych sześciu skorupek delikatnie wsyp ziemię. Następnie do środka wsyp ziarenka i delikatnie polej je wodą. Włóż gotowe jajka do ceramicznego pojemnika, a następnie ustaw go w ciepłym i słonecznym miejscu. Poczekaj aż ziarenka zaczną kiełkować. Nie zapomnij ich podlewać! Kiedy z ziaren wyrośnie żyto, ceramiczny pojemnik postaw na stole. Dzięki temu Twój wielkanocny stół nabierze świeżości.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii DIY - Zrób to sam
Zobacz więcej artykułów w kategorii DIY - Zrób to sam
Komentarze