Co szukasz?
Zobacz także
Coś z niczego

Jak zrobić stroik wielkanocny? Stroiki wielkanocne z brzozy krok po kroku

Jak zrobić stroik wielkanocny, aby był niebanalny, prosty w wykonaniu i cieszył oko naturalnym lookiem? Mamy na to sposób! Wraz z Adrianą Piotrowską, autorką strony Cudowanki oraz ambasadorką idei DIY, pokażemy Ci dzisiaj, jak zrobić stroiki wielkanocne z brzozy. Takie efektowne dekoracje wykonasz samodzielnie w kilku prostych krokach – wystarczy drewniana baza oraz wybrane ozdobne elementy. Wielkanoc za pasem, a zatem puść wolno wodze wiosennej fantazji i do dzieła!

stroik wielkanocny z brzozy

Kreatywna i inspirująca autorka strony Cudowanki. W krótkich tutorialach pokazuje, jak wyczarować coś z niczego, czyli w prosty i niedrogi sposób nadać drugie życie różnym przedmiotom. Dzięki jej pasji i talentowi powstały już dziesiątki okolicznościowych dekoracji, niesamowitych metamorfoz mebli i domowych dodatków ułatwiających codzienne życie. Szczególną sympatią darzy ogród, któremu poświęca najwięcej czasu, tworząc w nim kolorowe, kwitnące królestwo.

Więcej wielkanocnych inspiracji sprawdź na stronie Cudowanki >>
stroik wielkanocny z brzozy

Jak zrobić stroik wielkanocny DIY

Do wykonania stroika wielkanocnego z brzozy będą Ci potrzebne:

 • Plaster drewna
 • Miękkie witki brzozy lub wierzby
 • Miękki drucik
 • Taker
 • Sizal
 • Kora
 • Mech
 • Piórka
 • Patyczki
 • Pisanki, kraszanki lub wydmuszki
 • Mech, np. chrobotek
 • Lniana kokarda lub wstążka z naturalnego materiału
 • Klej

Jak zrobić stroik wielkanocny z brzozy krok po kroku

Krok 1. Przygotuj plaster drewna i miękkie gałązki

Plaster drewna to nic innego, jak drewniana podkładka, którą często można zobaczyć w aranżacjach skandynawskich. Ten modny akcent czasem eksponowany jest solo, innym razem tworzy bazę dla dekoracyjnych stroików. Drewniany element możesz kupić np. w sklepie z akcesoriami florystycznymi lub wykonać go samodzielnie, odcinając fragment drewna od większego pieńka. Oprócz tego przygotuj wiązkę giętkich gałązek. Najlepiej sprawdzą się te z brzozy lub wierzby. To właśnie one będą stanowić naturalne tło dla Twojego wielkanocnego stroika.

stroik wielkanocny z brzozy

Krok 2. Kompozycję z brzozy opleć drucikiem

Udało Ci się zdobyć lub zaprojektować drewnianą podstawę stroika? To świetnie! Teraz zabierz się za przygotowanie dekoracyjnych gałązek. Aby stworzyć z nich stabilny pęczek, obwiąż je starannie miękkim drucikiem. Dzięki temu łatwiej będzie Ci je przytwierdzić takerem do drewnianego plastra.

stroik wielkanocny z brzozy

Krok 3. Stroik wielkanocny na plastrze drewna – nadaj odpowiedni kształt gałązkom

Stroiki na pniu brzozy powinny być odpowiednio wymodelowane. Owiniętą drucikiem wiązkę gałązek przybij więc do drewnianego plastra nieco bliżej środka. Bardzo istotne jest bowiem, aby najpierw przybić jedną stronę wiązki, a pozostałą część „puścić wolno”. Dzięki temu uda Ci się nadać jej pożądany kształt przypominający jajko. Kiedy już to zrobisz, przytwierdź wiązkę takerem do drewnianej podstawy w drugim miejscu. Zwróć uwagę, że w projekcie Adriany dłuższa część gałązek wychodzi swobodnie poza drewniany plaster, co nadaje całości lekki, naturalny wygląd.

Krok 4. Stroik wielkanocny z brzozy – jak go ozdobić?

Kiedy już uporasz się z modelowaniem gałązek, śmiało zabierz się za ozdabianie podstawy stroika. W tym celu wykorzystaj np. sizal. Możesz uwić z niego kolorowe, urokliwe gniazdka, po czym przytwierdzić je do drewna za pomocą kleju. Oprócz tego wykorzystaj drobne patyczki, korę czy piórka. Niezaprzeczalnym hitem jest również naturalny mech, który możesz zebrać np. podczas spaceru po parku. Pamiętaj, im więcej bezpretensjonalnych akcentów, tym lepiej – w nadchodzących miesiącach estetyka eko jest jak najbardziej na topie!

stroik wielkanocny z brzozy, dekoracje

Krok 5. Stroik wielkanocny na stół – zadbaj o efektowne wykończenie

Kreatywność to klucz do udanych stylizacji, dlatego śmiało możesz eksperymentować z rozmaitym doborem wielkanocnych dodatków! Zastanów się, jaki typ ozdób wielkanocnych lubisz najbardziej. Wielokolorowe pisanki w stylu retro? Czemu nie! A może wydmuszki wykonane z przepiórczych jaj? Jeśli tak, śmiało po nie sięgnij! Prócz tradycyjnych elementów, odważnie dobieraj nieoczywiste dodatki. Mile widziany będzie mech, który przyjemnie ożywi całościową kompozycję. Oprócz tego, stroiki z gałązek brzozy mogą zaskakiwać ciekawym materiałowym wykończeniem. Adriana postawiła na kokardę z naturalnego lnu. Ty równie dobrze możesz pokusić się o wykończenia z juty czy filcu.

Stroiki wielkanocne z brzozy to jedne z największych dekoracyjnych hitów tegorocznej Wielkanocy. Cudownie bezpretensjonalne, proste w wykonaniu i bardzo trwałe, będą cieszyć Twoje oko przez długie tygodnie. Ogromną zaletą stroika wielkanocnego z brzozy jest fakt, że ma niezwykle naturalną, lekką bazę, do której możesz dobierać rozmaite dodatki. Przemyśl zatem, w jakim stylu widzisz swoje Święta i śmiało eksperymentuj z wiosennymi wykończeniami!

Tu znajdziesz najmodniejsze ozdoby wielkanocne >>

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Ozdoby świąteczne
Zobacz więcej artykułów w kategorii Ozdoby świąteczne
Komentarze
Z uwagi na to, że nie można wychodzić z domu, nawet nie mam skąd wziąć rzeczy na stroik. W tym roku zamówiłam gotowy na poczcie kwiatowej, wygląda pięknie i wprowadza do wnętrza świąteczny nastrój.
 • Dodano 10 miesiący temu