Jak pomalować wielkanocne pisanki? 6 sposobów

Nieodłącznym elementem zbliżających się świąt Wielkanocnych są jajka. Pierwsze zdobienia pisanek wykonywane były za pomocą wosku i barwnika, najczęściej wykonanego ze skórki ochry lub cebuli. Dzisiaj, aby przyozdobić nasze pisanki wystarczy puścić wodze fantazji! Pamiętajcie, że dekorowanie pisanek nie musi być trudne, szczególnie jeśli zaangażujemy się do tego całą rodziną. Poniżej przedstawiamy jak w prosty sposób stworzyć piękne pisanki.

źródło: http://tovelisa.blogspot.se/
źródło: http://tovelisa.blogspot.se/

I. Pisanki malowane pisakami !

Do wykonania powyższych pisanek potrzebne nam będą mazaki, czarny cienkopis oraz białe ugotowane jajka. Za pomocą mazaków nanieś na jajka kolorowe kreseczki i paseczki, spróbuj również namalować kurczaczka i królika ;)!

II. Biało-czarne szaleństwo

Aby wykonać pisanki, które są zaprezentowane na poniższych fotografiach potrzebne nam będą białe ugotowane jajka oraz czarny marker z cienką końcówką.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

III. Pisanki malowane akwarelami

Kolejnym pomysłem na dekoracje Wielkanocnych jajek jest pomalowanie ich akwarelami! Potrzebne nam do tego będą białe jaja, pędzel z akwarelami oraz garść pomysłów.

źródło: http://tovelisa.blogspot.se/
źródło: http://tovelisa.blogspot.se/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

IV. Złote jajka

źródło: http://www.sheknows.com/
źródło: http://www.sheknows.com/

Do wykonania powyższych jajek potrzebne nam będą:

 • ugotowane jajka

 • barwnik do jaj

 • złota folia aluminiowa

 • piankowy pędzel

 • klej do decoupage

Pierwszym krokiem jest zafarbowanie jaj. Pamiętaj, że w zależności od tego im dłużej jajka będą leżały w barwniku ich kolor będzie bardziej intensywny. Zafarbowane jajka pozostaw do wyschnięcia. Następnie pomaluj jajko klejem do decoupage za pomocą pędzla oraz przyklej złotą folię. Nie przejmuj się jeśli folia będzie się przerywała, dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy !:) Tak przyozdobione jajko pozostaw do wyschnięcia.

V. Pisanki zdobione kwiatami

Aby wykonać powyższe dekoracje pisanek potrzebujemy:

 • kleju do decoupage

 • pędzla

 • białych jaj

 • kolorowych suszonych kwiatów (przy wyborze zwróć uwagę, aby łodygi kwiatów nie były zbyt grube, ponieważ możesz mieć trudności z przyklejeniem za grubej łodygi do jajka)

źródło: http://sayyes.com/
źródło: http://sayyes.com/

Do dokładnie umytego i osuszonego jajka, przyłóż suszony kwiatek. Następnie za pomocą pędzla i kleju do decoupage delikatnie przyklejaj go do pisanki. Tak udekorowane jajko pozostaw do wyschnięcia.

źródło: http://sayyes.com/
źródło: http://sayyes.com/

VI. Pozłacane pisanki

źródło: http://honestlyyum.com/
źródło: http://honestlyyum.com/

Do wykonania powyższego efektu potrzebne nam będą:

 • ugotowane jajka

 • niebieski barwnik

 • złota farbka do decoupage

 • pędzel

Pierwszym krokiem jest zafarbowanie jajek niebieskim barwnikiem, gdy będą już gotowe pozostaw je do wyschnięcia. Następnie suche pisanki delikatnie skrop złotą farbą. Możesz użyć do tego pędzla. Tak skropione jajka pozostaw do wyschnięcia.

Spodobały Wam się nasze pomysły na tegoroczne pisanki? Zainspirowaliście się i stworzyliście swoje własne? Jeśli tak to podzielcie się nimi z nami w komentarzach!

Pogodnych Świat Wielkanocnych życzy homebook.pl! :)

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii DIY - Zrób to sam
Zobacz więcej artykułów w kategorii DIY - Zrób to sam
Komentarze
Super pomysły, najładniejsze 'złote jajka', zrobiłam dziś takie używając złotych listków jak na zdjęciu i wyszły piękne!
 • Dodano 3 lata temu