Jak zrobić skórzane uchwyty do szafek?

Wiecie, jakie zrób-to-sam lubię najbardziej? Tanie, łatwe, efektowne... Dzisiejsze DIY spełnia te wymagania co do joty. Skórzane uchwyty dodadzą szyku każdemu smutnemu frontowi meblowemu, a przy tym świetnie wpisują się w modną teraz Skandynawię i zamiłowanie do naturalnych tworzyw. Znacznie gorzej wpisują się natomiast w modę na weganizm, niestety.

**Przepis jest prosty, potrzebne będą:**

- pas skóry o szerokości ok. 1,5 cm (ja wybrałam naturalną, niebarwioną)

 ...

Przepis jest prosty, potrzebne będą:

 • pas skóry o szerokości ok. 1,5 cm (ja wybrałam naturalną, niebarwioną)

 • mosiężne śruby z sześciokątnymi łbami oraz nakrętki w rozmiarze śrub

 • wiertarka lub wkrętarka, ostry nóż/skalpel

 • dziurkacz do skóry lub rozgrzany, gruby gwóźdź

 • klucz do dokręcenia nakrętek

Największy problem miałam, o dziwo, ze zdobyciem takich śrub, jakie sobie wymarzyłam. Skończyło się oczywiście na Allegr ...

Największy problem miałam, o dziwo, ze zdobyciem takich śrub, jakie sobie wymarzyłam. Skończyło się oczywiście na Allegro, jednak przesyłka była droższa niż sam towar. Na Allegro kupiłam też pas skóry (jest dostępna w różnych kolorach i rozmiarach). Cały proces jest łatwy i przyjemny. Zaznaczcie na frontach rozmieszczenie śrub i wywierćcie dziury. U mnie rozstaw wynosi 10 cm, a odległość od brzegu drzwiczek - 4 cm. Rozstaw dziurek w skórze musi być nieco większy, żeby było jak złapać za uchwyt. U mnie jest to 11 cm. Potnijcie skórę (nożykiem, nie nożyczkami!) na ok. 13 cm paski i zróbcie w nich otwory 1 cm od brzegu. Chorobliwa precyzja nie jest wymagana.

Teraz wyprodukujcie małe, skórzane kwadraciki w ilości równej liczbie wywierconych otworów: 1,5 cm x 1,5 cm będzie ok. W ...

Teraz wyprodukujcie małe, skórzane kwadraciki w ilości równej liczbie wywierconych otworów: 1,5 cm x 1,5 cm będzie ok. W środku każdego z nich zróbcie dziurę - to będą nasze podkładki pod nakrętki.

Przed nami najprzyjemniejsza część - montaż. To całkowicie intuicyjna czynność: przekładamy śruby przez oczka w skórzanym pasku, a następnie przez front mebla. Od wewnętrznej strony szafki zakładamy na śruby skórzane podkładki i dokręcamy wszystko (z wyczuciem!) nakrętkami. Sprawdźcie, czy pasek ułożony jest równo, w razie konieczności poluzujcie nakrętkę i wyprostujcie.

Urządzenie pięknego i oryginalnego wnętrza nie musi być drogie! Więcej pomysłów w Piątym pokoju.

Et voilà! To tyle. Macie nowe, śliczne uchwyty, a tak prezentują się one zamontowane w białej szafce.

jak zrobić skórzane uchwyty do szafki

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii DIY - Zrób to sam
Zobacz więcej artykułów w kategorii DIY - Zrób to sam
Komentarze

Anonimowy użytkownik

Zawsze to jakaś alternatywa dla kolorowych uchwytów w kwiatuszki ;)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Coś innego
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ja bym tylko wymieniła materiał na eko-skórę( bo naturalna kłóci się z moją filozofią życiową) , podwójnie przeszytą żeby nie była wiotka i będzie w punkt! Bardzo ładny pomysł
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Wygláda ciekawie, choć pewnie niezbyt ciekawie będzie to czyścić.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Genialny pomysł, ze skòry można wykonać przeróżne ozdoby oraz meble w domu, ja jestem wielkim fanem lustra Captain's Mirror, które tez można samemu wykonać :-)
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Też bym wybrała ekoskórę. Bo prawdziwa, cały czas dotykana szybko zrobi się wyświechtana.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Chyba odwrotnie :) Wystarczy spojrzeć np. na kanapę/torbę/pasek z ekoskory i z naturalnej. Te pierwsze niszczą się znacznie szybciej.
 • Dodano 3 lata temu

Anonimowy użytkownik

Prawdziwa skóra pod wpływem częstego kontaktu z ludzką skórą ściemnieje i to fragmentarycznie, na tych kawałkach, za które człowiek ciągnie, używając uchwytów. A Ekoskóra jest robiona z różnych materiałów.
 • Dodano 3 lata temu