Tylko teraz! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Z czego zrobić podjazd do domu? Wybieramy materiał na nawierzchnię

„Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie”, napisał w jednej ze swoich książek Andrzej Sapkowski. Co ciekawe, taka kolej rzeczy dotyczy nie tylko ludzi, ale i miejsc, które odwiedzamy. Projektując dom, warto o tym pamiętać! Aby zachwycał już od progu, należy zadbać nie tylko o ukwiecony ogród i gustowny ganek. Projekt szykownego podjazdu jest równie istotny.

Podjazd to jeden z ostatnich etapów budowy Twojego wymarzonego gniazdka, jednak od jego struktury zależy więcej, niż myślisz. To miejsce będzie ważnym ciągiem komunikacyjnym i zwieńczeniem projektu domu. Bardzo ważne jest zatem, aby jego materiał konstrukcyjny był nie tylko trwały, ale i piękny. Dzięki odpowiednim wyborom z pewnością uda Ci się osiągnąć upragniony efekt „wisienki na torcie”.

Kostka kamienna: szlachetna elegantka

Wybór dla tych, którzy lubią szlachetne i trwałe rozwiązania. Materiał wykonany jest z twardych skał magmowych: granitu, bazaltu czy porfiru. Każdą z nich charakteryzuje odporność na nacisk oraz kapryśne czynniki atmosferyczne. Arbitrów elegancji zachwyci z pewnością wygląd produktu. Każdy z kamiennych elementów jest nieco inny, dzięki czemu podjazd zyska niepowtarzalną estetykę. Co równie istotne, naturalny materiał pięknie się starzeje, zatem nawet po latach użytkowania będzie prezentować się niezwykle szykownie.

Barwne melanże: kostka betonowa

Mimo, że "kostka betonowa" nie brzmi wyszukanie, skład materiału może zawierać domieszkę szlachetnych kruszców, takich jak granit, marmur czy bazalt. Niektóre rodzaje kostki są gładkie, inne cieszą oko nierównościami, przypominając kamień naturalny. Ogromną zaletą produktu jest jego różnorodność - można do woli wybierać zarówno wśród kolorów, jak i wzorów. Osoby, lubujące się we wzorzystych wariacjach, będą miały pole do popisu - dzięki rozmaitości form i barw na podjeździe może zagościć efektowna mozaika. Materiał jest mniej odporny na uszkodzenia niż kostka kamienna, ale za to tańszy.

Płyty betonowe – gładkie czy wzorzyste?

Produkt ma takie same właściwości jak kostka betonowa, różni się jedynie rozmiarem. Płyty betonowe są znacznie większe, zatem ich układanie nie wymaga tak dużej precyzji. Podjazd z płyt będzie najlepiej prezentował się przed domem o nowoczesnej estetyce. Wielbiciele ozdobnych rozwiązań mogą pokusić się jednak o płyty betonowe tłoczone we wzory. Materiał może przypominać np. dekoracyjny kamień. Płyty betonowe świetnie prezentują się także w połączeniu z mniejszymi elementami takimi jak kostka czy żwir.

Niebanalny beton stemplowany

Jak sama nazwa wskazuje, rządzą tutaj stemple! Na wylanym betonie za pomocą specjalnej formy odciska się rozmaite wzory. Wcześniej materiał można zabarwić specjalnym pigmentem i nadać mu dowolny kolor. Dzięki takim zabiegom wylewka nabiera zupełnie nowego, szykownego wymiaru. Stemplowany materiał może przypominać m.in. kostkę, kamień naturalny, a nawet deski. Po wyschnięciu, beton należy zaimpregnować, co nie tylko utrwali barwę, ale również zapobiegnie wchłanianiu wody, oleju czy benzyny.

A może klinkier?

Oto elegancki produkt ceramiczny, wyjątkowo odporny na działanie środków chemicznych, zmiany temperatur oraz promieni UV. Dzięki temu, że pokryty jest charakterystycznym szkliwem, pozostaje najsolidniejszym materiałem ze wszystkich wymienionych. Zaletą produktów klinkierowych jest także szeroka paleta barw. Kolor materiału najczęściej oscyluje wokół brązów, czerwieni, żółcieni czy szarości. Płytki warto ze sobą łączyć i projektować niebanalne mozaiki. Warto również zaznaczyć, że klinkier przepięknie prezentuje się w towarzystwie traw i skalniaków.

Dom to nie tylko zachwycające wnętrza! Ważne, aby zrobił wrażenie również z zewnątrz. Elegancki, dobrze zaprojektowany podjazd będzie nie tylko udaną inwestycją, ale i codziennym, serdecznym powitaniem.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności