🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Modern Line
Modern Line
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Krzesła i stoły, które odmienią Twoje wnętrze

Czy beton nadaje się na meble i to w wydaniu luksusowym? Czy meble z niego wykonane ciągle jeszcze dziwią? Poznajmy bliżej materiał, który z jednej strony budzi tyle kontrowersji, a z drugiej już został okrzyknięty mianem MUST HAVE sezonu. Przekonajmy się, że nie taki beton ciężki i chropowaty, jak go malują.

Beton udomowiony

Wbrew temu, co jeszcze wielu sądzi, beton jest już materiałem bardzo popularnym – odważnie wkroczył i zadomowił się na salonach, nie tylko w formie okładzin ściennych i podłogowych, ale także jako element dekoracyjny i wyposażenie w postaci donic i mebli. I choć niektórym kojarzy się jeszcze z materiałem budowlanym – szarym, chropowatym, nieprzyjemnym w dotyku - świat designu zachwycił się nim z wielu powodów. Zauważono jego wielkie możliwości aranżacyjne, to, że nadaje przestrzeni charakter, że doskonale współgra z wnętrzami ciepłymi, zimnymi, z innymi materiałami, że z powodzeniem może być stosowany w projektach wnętrz o różnych stylach. Przekonano się, że potrafi być niezwykle przyjemny w dotyku, a dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania wcale nie musi być ciężki.

Szary, ale… uniwersalny

Betonowe krzesła i stoły to alternatywa dla tych najpopularniejszych - z drewna, metalu czy szkła. I trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie wyjątkowo intrygujące. Zaskakuje w nich naprawdę wiele: materiał, który okazuje się być nie tylko piękny w swej surowej prostocie, ale i niezwykle przyjemny w dotyku. Kształty – wychodzące poza standardy i ramy myślenia o betonie. Design – zazwyczaj z najwyższej półki, wpisujący meble w kategorię produktów luksusowych. I w końcu – uniwersalność zastosowania – betonowe stoły i krzesła odnajdą się praktycznie wszędzie – we wnętrzach i na zewnątrz, w domach prywatnych i przestrzeni publicznej, w aranżacjach nowoczesnych oraz tych w stylu glamour, eklektycznym i bardziej tradycyjnym. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania wyjątkowego mebla - detalu mającego moc przemiany tego, co zwykłe, w wyjątkowe.

Beton w wersji fit

O wyjątkowości betonowych mebli świadczy jednak nie tylko sam design i uniwersalność zastosowania. W przypadku tego materiału liczą się przecież jeszcze tak podstawowe kwestie jak ciężar i faktura. Meble z betonu nie zawodzą jednak i na tej płaszczyźnie. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, czołowym producentom udało się zminimalizować grubość ścian nawet do 2 -3 cm bez wpływu na parametry jakościowe i moc betonu. To wszystko sprawia, że betonowe meble są dzisiaj dużo lżejsze i bardziej mobilne, a co za tym idzie, nie tylko piękne, ale i wygodne w użytkowaniu.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności