Zamiatarki Kärcher – wiosenne porządki w ogrodzie

Gdy lato w pełni możemy cieszyć się ciepłem i ładną pogodą. Jest to jednak również czas licznych prac w ogrodzie i wokół domu. Prace te sprawiają, że otoczenie naszego domu wymaga czyszczenia. Czy będzie to ziemia po przesadzaniu roślin, czy wióry po cięciu czy piłowaniu lub też skoszona trawa, kapsle, żwir, piasek, niedopałki czy odłamki szkła. Wszystkie te zanieczyszczenia możemy łatwo usunąć bez potrzeby trudzenia się i zamiatania zwykłą miotłą. Pomoże nam w tym zamiatarka. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na zakup takiego urządzenia? Czym kierować się dokonując wyboru, by urządzenie jak najlepiej spełniało nasze oczekiwania?

odkurzanie ogrodu, wiosenne sprzątanie ogrodu, jak uprzątnąć trawnik

Regulacja szczotek bocznych

Zamiatanie tradycyjną miotłą to żmudne zajęcie, podczas którego może rozboleć kręgosłup. Do tego efekty nigdy nie są idealne, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach w rogach czy na krawędziach. Dlatego warto ułatwić sobie zadanie i skorzystać z pomocy zamiatarki. Wśród licznych parametrów warto zwrócić uwagę na to, by zamiatarka posiadała możliwość regulacji rozstawu i wysokości szczotek bocznych. To zapewni nam bardzo dokładne czyszczenie nawierzchni nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak krawężniki, rogi czy obrzeża.

zamiatanie ogrodu, elektryczna zamiatarka
>> Kliknij i zobacz więcej zamiatarek <<

Wydajność

Myśląc o wydajności urządzenia musimy przede wszystkim ocenić nasze realne potrzeby. Dlatego istotnym aspektem przy zakupie zamiatarki jest dostosowanie jej wydajności do wielkości powierzchni, na której będzie użytkowana. Jeśli jesteśmy właścicielami posesji z okazałym podwórzem, patio czy szerokim podjazdem, najlepiej wybrać urządzenie o wysokiej wydajności i wyposażone w pojemny zbiornik na odpady. Taki wariant sprawdzi się także, jeśli w naszym ogrodzie dominuje roślinność liściasta. Ręczna zamiatarka z pojemnikiem o mniejszej pojemności sprawdzi się z pewnością na mniejszej posesji. Kärcher ma w swojej ofercie trzy modele zamiatarek przystosowane do różnych powierzchni. S 500, która sprawdzi się na małych posesjach do 30 m2, S 550 podobnie do 30 m2, S 650 przeznaczona do średniej wielkości powierzchni do 40 m2 oraz najwyższy model S 750 polecaną na duże powierzchnie do 60 m2.

zamiatarka karcher
>> Zobacz rozwiązania idealne do domu i ogrodu! <<

Dopasowanie do użytkownika

Wybierając zamiatarkę koniecznie zwróćmy uwagę na to, by była ona przyjazna w użyciu. To znaczy przede wszystkim to, by praca nią nie powodowała przeciążenia kręgosłupa. Powinna pozwalać zachować nam pionową postawę ciała podczas pracy. Uchwyt z możliwością regulacji zasięgu i wysokości gwarantuje dostosowanie swojego położenia do wzrostu operatora. Ergonomiczna rączka ułatwia prowadzenie sprzętu. Zamiatarka jest napędzana ręcznie , dlatego nie jesteśmy uzależnieni od dostępu do prądu a urządzenie jest zawsze gotowe do pracy wtedy, gdy jest potrzebne.

zamiatarka karcher

Przechowywanie

Wszyscy znamy ten problem – dużo przedmiotów i mało miejsca by je wszystkie pomieścić. Dlatego wybierając zamiatarkę zwróćmy uwagę na to ile miejsca zajmuje ona w garażu. Dobrze by składała się i dzięki temu mogła być przechowywana w pozycji pionowej. Wówczas bez trudu zmieścimy ją pod ścianą nawet w niewielkim garażu. Warto zwrócić na to uwagę również dlatego, że zamiatarka jest urządzeniem sezonowym i poza sezonem musimy mieć możliwość bezpiecznego jej przechowywania.

zamiatarka karcher

Pojemnik na odpady

Pojemnik na odpady to istotny element każdej zamiatarki. Efekt pracy zależy również od jego szczelności dlatego warto zwrócić na to uwagę. Zebrane zabrudzenia muszą w nim pozostać aż do momentu opróżnienia przez użytkownika. Zbiornik nie powinien sprawiać trudności przy wyjmowaniu. Dużym udogodnieniem jest możliwość jego odstawienia na bok w pozycji pionowej.

zamiatarka karcher

Serwis

Choć zamiatarka ręczna jest urządzeniem prostym w konstrukcji to jednak, jak każde urządzenie, może ulec awarii. Miejmy to w pamięci i podczas zakupu sprawdźmy lokalizację najbliższego punktu serwisowego. To pozwoli nam w razie awarii bezzwłocznie udać się tam i naprawić usterkę. Szukając tego punktu skorzystajmy ze strony internetowej producenta naszego sprzętu, tam powinien znajdować się adres serwisu. Autoryzowane punkty serwisowe to nie tylko gwarancja profesjonalnej obsługi, ale i duże udogodnienie dla użytkownika. Zapytajmy również o dostępność akcesoriów i części zamiennych, by gdy zajdzie taka potrzeba, bez problemu dokupić potrzebne elementy.

zamiatarka karcher

Gdy już przeanalizujemy wszystkie wyżej wymienione aspekty bez trudu dobierzemy odpowiednią dla nas zamiatarkę. Przy zakupie wszelkiego rodzaju urządzeń – zamiatarki nie są tu wyjątkiem, warto też zwrócić uwagę na design. To oczywiste, że lepiej będzie się nam pracowało urządzeniem, które cieszy oko swoim estetycznym wyglądem. Gdy już zaopatrzymy się w zamiatarkę nie pozostaje nam nic innego jak szybko uporać się z porządkami wokół domu i cieszyć się zadbanym wyglądem naszej posesji.

>> KÄRCHER <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Budowa i remont
Zobacz więcej artykułów w kategorii Budowa i remont
Komentarze

Anonimowy użytkownik

Jak ktos chce moge odsprzedac za 300zl
  • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Ja już mam
  • Dodano 2 lata temu
a co możecie powiedzieć o odkurzaczach uniwersalnych z karchera? Bo znalazłem takie na matrixmedia.pl i się zastanawiam czy nie kupić
  • Dodano 2 lata temu