Wygodne nowości, które odmienią Twój salon!✨
Somfy
Somfy
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Spraw sobie inteligentny dom


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Somfy.


Planując remont mieszkania lub budowę domu warto już na etapie projektu pomyśleć o inteligentnych rozwiązaniach, które nie tylko ułatwią nam codzienne życie, ale dzięki którym także sporo zaoszczędzimy.

Właściwie większość nowych domów w Polsce jest już w jakiś sposób inteligentna. Zdalnie sterowane bramy, automatyczne rolety wewnętrzne i zewnętrzne w oknach czy markizy na tarasach powoli stają się standardem. Na rynku pojawiają się także nowe rozwiązania, bardzo atrakcyjne cenowo, które pozwalają wypróbować jak działała system Inteligentnego Domu.

Takim rozwiązaniem jest na przykład Connexoon firmy Somfy, nowe inteligentne rozwiązanie, które za pomocą aplikacji na telefonie lub tablecie, umożliwia sterowanie wybranymi urządzeniami w naszym domu: bramą, roletami okiennymi albo tarasowymi, markizami i pergolami. Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach –Window, Terrace, Access i stanowi pierwszy krok w kierunku inteligentnego domu. Connexoon to rozwiązanie, które zawiera w sobie wybrane przez użytkownika, podstawowe funkcje domu inteligentnego. Użytkownicy mogą sami zdecydować, którym sprzętem chcą sterować zdalnie. Connexoon daje zainteresowanym szansę na wypróbowanie, jak w praktyce działają elementy domu inteligentnego. Możliwe, że wielu z tych klientów, którzy zdecydują się na to proste rozwiązanie, skusi się na zakup bardziej zaawansowanych centrali do sterowania domem.

Connexoon Window przeznaczony jest do obsługi okien wyposażonych w rolety i zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne. To rozwiązanie umożliwia, np. zamknięcie wszystkich rolet i aktywowanie alarmu za pomocą jednego kliknięcia na smarftonie, a także zdalnie sprawdzenie stanu technicznego osłon okiennych. Dzięki temu spokojnie możemy wyjechać na wakacje, a dla zmylenia potencjalnych złodziei, każdego dnia po przebudzeniu się w hotelu nad pięknym morzem, odsłaniać na kilka godzin okna wykorzystując do tego smartfona. To pozwoli wytworzyć przekonanie, że w domu cały czas ktoś mieszka.

Connexon Terrace dedykowany jest do obsługi urządzeń tarasowych. Dzięki niemu za pomocą smartfona możemy sterować np. markizą, pergolą i oświetleniem na tarasie. To z pewnością uprzyjemni wiosenny i letni wypoczynek przed domem.

Ostatnie rozwiązanie Connexoon Access pozwala natomiast nawet na dużą odległość sterować bramami wjazdowymi oraz garażowymi. Dzięki zainstalowanej w urządzeniu funkcji geolokalizacji brama otwiera się automatycznie po podjechaniu przed nią i zamyka po wjeździe na posesję lub do garażu, dzięki czemu nie musimy nawet zdejmować rąk z kierownicy.

Wirtualne zarządzanie całym domem z TaHomą

Dla osób, które potrzebują bardziej zaawansowanych rozwiązań przeznaczona jest centrala sterująca firmy Somfy – Tahoma. Pozwala ona zarządzać nie tylko najważniejszymi urządzeniami w domu, jak brama wjazdowa, rolety okienne czy oświetlenie, ale również umożliwia podłączenie do niej m.in. kominka elektrycznego, grzejników, kamery monitorującej a także innych urządzeń zasilanych elektrycznie.

Przy całym swoim zaawansowaniu TaHoma jest bardzo prosta w obsłudze i pozwala zarządzać domem za pomocą zwykłego telefonu, tabletu lub komputera. Dzięki temu nie musimy gonić z drugiego końca miasta, gdy np. nasze dziecko zapomni klucza. Kiedy będzie pod domem, wystarczy, że nas zawiadomi, a bez problemu zdalnie otworzymy mu bramę i drzwi.

Centrala sterująca Tahoma daje możliwość zaprojektowania wirtualnego domu: z podziałem na poszczególne pokoje i piętra. To sprawia, że zdalne sterowanie roletami czy światłem w poszczególnych pomieszczeniach jest bardzo wygodne. Urządzenie pozwala także tworzyć przeróżne scenariusze dopasowane do naszego trybu życia a także warunków pogodowych. Możemy na przykład zaprogramować TaHomę w ten sposób, aby rolety okienne rozwijały się nie tylko wtedy, gdy zacznie padać, ale np. tylko w sytuacji, gdy podczas deszczu temperatura spadnie poniżej 23 stopni Celsjusza.

Sporym ułatwieniem – szczególnie dla osób, które lubią mieć wszystko dokładnie zaplanowane – jest roczny kalendarz. To pozwala zupełnie inaczej planować działanie domowych sprzętów w miesiącach letnich i zimowych. Do TaHomy można dodatkowo podłączyć ponad 100 urządzeń, m.in. napędy do rolet i markiz, czujniki ruchu i dymu, kamery, termostaty, oświetlenie, a nawet sprzęt RTV i AGD.

Inteligentny dom ułatwia oszczędzanie

Warto pamiętać, że kupując TaHomę wydatek ponosimy tylko raz. Wszystkie aktualizacje są bezpłatne. Dlatego każdy, kto kupił TaHomę nawet kilka lat temu może korzystać z jej najnowszejwersji.

Dzięki montażowi inteligentnych urządzeń w naszym domu możemy również sporo oszczędzić. Nie musimy bowiem martwić się, że w którymś pokoju lub łazience zostawiliśmy włączone światło, bo możemy to sprawdzić na smartfonie i w razie potrzeby jednym kliknięciem je wyłączyć. Jeszcze więcej możemy zaoszczędzić latem na klimatyzacji, a zimą na ogrzewaniu. Odpowiednio ustawione rolety i markiza sprawią, że pomieszczenia wewnątrz nie będą się nadmiernie nagrzewać. Z kolei w chłodne miesiące temperatura kaloryferów w poszczególnych pomieszczeniach będzie odpowiednio dopasowywana do pory dnia. I tak w godzinach, kiedy nikogo nie będzie w domu lub w pokojach, z których nikt nie korzysta, ogrzewanie będzie zmniejszane. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie mogą spaść nawet o 20-30 proc.

Inteligentne urządzenia można zaimplementować nawet wtedy, gdy już zakończyliśmy budowę czy remont naszego wymarzonego domu i wcześniej nie pomyśleliśmy o nowoczesnych rozwiązaniach. Można to zrobić również bez remontów, kucia ścian i ingerencji w bryłę domu. Wszystkie urządzenia Somfy komunikują się ze sobą droga radiową a do rozbudowy systemu nie potrzeba czasochłonnego i kosztownego okablowania.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Somfy.Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Jak urządzić funkcjonalny taras ? Mamy cztery proste rady

Jak urządzić funkcjonalny taras ? Mamy cztery proste rady

Mała przestrzeń, wielkie możliwości. Najlepsze stoły rozkładane do małych pomieszczeń.

Mała przestrzeń, wielkie możliwości. Najlepsze stoły rozkładane do małych pomieszczeń.

Sponsorowane Jaki ekspres do 3000 zł? Sprawdzamy modele: De’Longhi Magnifica Plus ECAM320.60.B, Philips Latte Go 5400 i Siemens EQ.6 Plus TE653M11RW

Jaki ekspres do 3000 zł? Sprawdzamy modele: De’Longhi Magnifica Plus ECAM320.60.B, Philips Latte Go 5400 i Siemens EQ.6 Plus TE653M11RW

Ile kosztuje fotel bujany?

Ile kosztuje fotel bujany?

Co to znaczy, że fotel jest ergonomiczny?

Co to znaczy, że fotel jest ergonomiczny?

Sponsorowane Miej oko na dom. Zobacz, jak inteligentnie go zabezpieczyć

Miej oko na dom. Zobacz, jak inteligentnie go zabezpieczyć

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.