Tylko teraz! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Somfy
Somfy
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Miej oko na dom. Zobacz, jak inteligentnie go zabezpieczyć

Inteligentny dom to nie tylko komfort i wygoda. Smart-rozwiązania coraz częściej dbają także o nasze bezpieczeństwo. Bez względu na to, gdzie aktualnie jesteśmy.

Jak to możliwe? „Wystarczy zainstalować kilka prostych rozwiązań, które sprawią, że we własnym domu poczujemy się jeszcze bezpieczniej i bez obawy o dobytek wyjedziemy na długi urlop. I wcale nie trzeba na to wydawać dużych pieniędzy” – zapewnia Tomasz Wojniło, ekspert Home Automation firmy Somfy, producenta inteligentnych rozwiązań do domu i budynków użyteczności publicznej.

Widok z domu dostępny „na żywo” na ekranie smartfona

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się domowy monitoring. Do jego obsługi nie trzeba jednak wynajmować agencji ochrony. Kamery, które oferuje m.in. firma Somfy, dzięki podłączeniu do sieci internetowej i poprzez specjalną aplikacją na smartfonie lub tablecie, umożliwiają w każdej chwili i z każdego miejsca śledzenie tego, co aktualnie dzieje się w naszym domu. Urządzenia można zainstalować w wybranym miejscu, zarówno wewnątrz domu (Somfy oferuje tu kamerę Visidom w dwóch wersjach - z funkcją obrotową oraz bez niej) oraz na zewnątrz, z widokiem na przydomową posesję. Wystarczy jednym kliknięciem uruchomić aplikację, by zobaczyć co pod naszą nieobecność dzieje się w domu lub mieszkaniu. Ale to nie jedyna funkcjonalność nowoczesnych kamer. Urządzenia dostępne w ofercie francuskiego producenta posiadają także funkcję dwukierunkowego interkomu. „To oznacza, że nie tylko możemy widzieć i słyszeć, co dzieje się wewnątrz naszego domu. Za ich pomocą możemy również rozmawiać z osobami przebywającymi w pomieszczeniu. Dzięki temu możemy np. skutecznie wystraszyć złodzieja"– mówi Tomasz Wojniło z firmy Somfy.

Inteligentne kamery do monitoringu posiadają również czujniki ruchu, które aktywują nagrywanie obrazu. Dzięki temu nie ma potrzeby przeglądania zarchiwizowanych nagrań, gdy nic się nie wydarzyło. Kamera cały czas działa w trybie „stand by” i rozpoczyna nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu. „W dowolnej chwili możemy otrzymać transmisję wideo z naszego domu lub mieszkania. W przypadku zdarzenia dostaniemy także powiadomienie na smartfona. Możemy też ustawić nagrywanie na żądanie lub zrobić zdjęcie w dowolnym momencie” – wyjaśnia ekspert Somfy.

Wideodomofony nie tylko do otwierania furtek i drzwi

Innym sposobem na zwiększenie naszego poczucia bezpieczeństwa jest instalacja inteligentnego wideodomofonu. Dzięki niemu w prosty sposób możemy otworzyć bramę lub furtkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Unikniemy także otwarcia drzwi nieproszonym gościom.

W zależności od ceny wideodomofony mają różne funkcjonalności. Najprostszy i jednocześnie najtańszy model tego urządzenia (w przypadku Somfy - V100), oprócz standardowej funkcji otwierania furtki lub drzwi, może być przeznaczony do sterowania innymi urządzeniami działającymi w technologii radiowej Somfy (RTS). Za jego pomocą możemy np. otwierać i zamykać bramy garażowe lub sterować roletami okiennymi. Z kolei po zmroku, korzystając z pilota w wideodomofonie, możemy włączyć oświetlenie ogrodowe i tym samym oświetlić drogę od furtki do drzwi wejściowych.

Francuski producent ma w swojej ofercie także bardziej zaawansowane modele. Umożliwiają one m.in. identyfikację gości na podstawie zdjęć przechowywanych w pamięci monitora, ustawienie kąta widzenia kamery pod własne potrzeby (model V400).


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności