Somfy - Producent

SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do zarządzania zewnętrznymi i wewnętrznymi elementami budynków mieszkalnych i komercyjnych takimi jak osłony okienne, drzwi czy bramy wjazdowe. Somfy to także numer jeden w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu. Firma posiada w swojej ofercie zintegrowane systemy zarządzania domem.

Korporacja powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób. W warszawskim odziale Somfy pracuje 40 osób. Funkcję Dyrektora Zarządzającego pełni Radosław Borkowski. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Znajdź nas
Warszawa
WWW