Tylko teraz! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak zrobić ozdobę ze sznurka i balonów?

Potrzebujemy:

• Balonów

• Wazeliny

• Naturalnego sznurka

• ½ szklanki mąki kukurydzianej

• ¼ szklanki ciepłej wody

• Kleju szkolnego

• Farby w sprayu ( w zależności po tego jaki kolor chcemy uzyskać)

• Miski

• Mieszadełka

• Gumowych rękawiczek

• Sznura lampek (w zależności od wyboru dekoracji)

• Nożyczek

• Sznurka

• Klamerek do bielizny

Zaczynamy:

I. Pierwszym krokiem jest nadmuchanie balonów. Należy pamiętać, że wielkość nadmuchiwanego balonu będzie równała się wielkości ozdoby. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że podczas zawiązywania balonu, powietrze ucieknie. Dlatego też nadmuchaj go w delikatnie większych rozmiarach niż planowane.

II. Znajdź miejsce w którym będzie można pozostawić balony do wyschnięcia. Najlepiej rozwieś sznurek do którego za pomocą klamerek będzie można przyczepiać mokre, owinięte sznurkiem balony.

III. Gdy miejsce do schnięcia balonów będzie już przygotowane, kolejnym krokiem jest przygotowanie masy. Do pojemnika wsyp ½ szklanki mąki kukurydzianej, ¼ szklanki ciepłej wody i kleju. Wymieszaj wszystko razem, aby uzyskać gładką konsystencję.

IV. Posmaruj balony wazeliną, ważne, aby zrobić to bardzo dokładnie. Dzięki temu uda się uniknąć przyklejenia sznurka do nadmuchanego balona.

V. Kolejnym krokiem jest zamoczenie sznurka w przygotowanej masie, a następnie jak najszybsze owinięcie nim balona. Zacznij nawijanie sznurka wkoło balona pionowo, zwracając przy tym uwagę, żeby sznurek był delikatnie naprężony. Następnie zacznij stopniowo nawijać sznurek w kierunku poziomym. Owijaj balon bardzo starannie starając się, aby kształt nawijanego sznurka jak najbardziej przypominał kulę.

Ogrodowa girlanda świetlna LED Star Trading Big Circus, dł. 4,5 m

Ogrodowa girlanda świetlna LED Star Trading Big Circus, dł. 4,5 m

229 zł
Ogrodowa girlanda świetlna LED z motywem żarówek Star Trading Big Circus, dł. 8,8 m

Ogrodowa girlanda świetlna LED z motywem żarówek Star Trading Big Circus, dł. 8,8 m

299 zł
Przezroczysta girlanda świetlna LED w kształcie klamerek DecoKing Pin, 40 lampek, dł. 6,35 m

Przezroczysta girlanda świetlna LED w kształcie klamerek DecoKing Pin, 40 lampek, dł. 6,35 m

124 zł
Ogrodowa girlanda świetlna LED Star Trading Cage, dł. 2,1 m

Ogrodowa girlanda świetlna LED Star Trading Cage, dł. 2,1 m

179 zł

VI. Jeśli udało Ci się uzyskać oczekiwany kształt, odetnij końcówkę sznurka i włóż jego koniec pod inny sznureczek, tak aby był jak najmniej widoczny. Jeśli Twój balon jest zbyt ciężki, aby zawiesić go na sznurku za pomocą klamerki, postaw go delikatnie na filiżance.

VII. Wyżej wymienione czynności powtórz z innymi balonami.

VIII. Pozostaw owinięte sznurkiem balony do wyschnięcia na 24 godziny.

IX. Gdy sznurek jest już suchy, możesz przebić balon. Jeśli po usunięciu balona, na sznurku są widoczne zacieki z masy to za pomocą patyczka pozbądź się jej pozostałości.

X. Jeśli chcesz, aby ozdoby były koloru białego lub brązowego, teraz jest moment w którym można je zafarbować. Użyj do tego sprayu, postępując zgodnie z zaleceniami producenta produktu, którego używasz.

XI. Chcesz, aby powstałe kule świeciły? Weź sznur lampek i bardzo delikatnie przeplataj go między sznurkiem. Uwaga, aby podczas mocowania lampek nie uszkodzić kuli !

Zestaw 3 ogrodowych lamp solarnych LED Star Trading Firework, wys. 40 cm

Zestaw 3 ogrodowych lamp solarnych LED Star Trading Firework, wys. 40 cm

154 zł

XII. Gotowe! Twoje sznurkowe kule mogą teraz zdobić balkon, taras albo ogród ;) A jeśli efekt spodobał Ci się aż tak, że nie możesz się z nim rozstać to zabierz je do swojego wnętrza ! W sypialni będą wyglądały równie cudownie:) Spodobał Ci się pomysł? Podziel się tym z nami w komentarzach!


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności