Jak zrobić wiszące lustro z deski kuchennej?

Lustra we wnętrzu mają wiele zastosowań, są nie tylko użyteczne, ale również mają wartość dekoracyjną. Jeśli damy się ponieść naszej kreatywności uda nam się udekorować nimi przestrzeń oraz nadać jej światła i powiększyć wizualnie. Jesteście gotowi na nowe lustro w swoim domu? Poniżej przedstawiamy kreatywne połączenie deski kuchennej oraz okrągłego lustra ; ) Ciekawi? Zapraszamy!

Potrzebujemy:

• Okrągłej drewnianej deski z rączką

• Okrągłego lustra o średnicy 3 cm mniejszej niż drewniana deska

• Taśmy malarskiej

• Grubego rzemyka w kolorze naturalnym

• Pędzla do malowania

• Dwóch kolorów farb (białej i różowej)

• Pistoletu na klej

• Papieru ściernego w bloczku

źródło: http://sugarandcloth.com/
źródło: http://sugarandcloth.com/

Zaczynamy !

I. Pierwszym krokiem jest zmatowienie Twojej deski. Użyj do tego bloczka z papierem ściernym. Ważne, żeby zrobić to dokładnie, ponieważ dzięki temu farba będzie się dłużej utrzymywała.

II. Gdy Twoja deska jest już zmatowiona, konieczne jest naklejenie na nią taśmy izolacyjnej pod kątem 45 stopni. Dzięki temu łatwiej nam będzie pomalować deskę dwoma kolorami (białym oraz różowym). Nanosząc farbę na deskę, nie maluj środka. Postaraj się malować krawędzie na taką szerokość, aby powstające w środku koło było średnicą mniejsze od średnicy naszego lustra. Dzięki temu później przyklejone lustro będzie zakrywało niezamalowany obszar. Po pokryciu farbą deski odklej taśmę maskującą. Następnie domaluj obszar, który był przykryty taśmą w taki sposób, aby zachować skos. Pomalowaną w całości deskę pozostaw do wyschnięcia.

źródło: http://sugarandcloth.com/
źródło: http://sugarandcloth.com/

III. Gdy Twoja pomalowana deska jest sucha, upewnij się ponownie, czy środek Twojej deski jest dobrze zmatowiony. Jest to ważne, ponieważ na zmatowionej, oczyszczonej powierzchni po przyklejeniu lustro będzie się lepiej trzymało.

źródło: http://sugarandcloth.com/
źródło: http://sugarandcloth.com/

IV. Przyklejając lustro do deski postępuj zgodnie z zaleceniami producenta kleju. Aby wykonać kolejny krok poczekaj, aż klej wyschnie. Przed powieszeniem upewnij się, że przyklejone lustro mocno trzyma się powierzchni.

V. Ostatnim krokiem jest doczepienie rzemyka do rączki deski. Jeśli w rączce Twojej deski nie ma dziurki, możesz ją wywiercić za pomocą wiertarki, a następnie przeciągnąć przez nią rzemyk, wiążąc na końcu gruby supeł.

źródło: http://sugarandcloth.com/
źródło: http://sugarandcloth.com/

VI. Gotowe! Teraz możesz przywiesić swoje lustro tam gdzie tylko masz ochotę ;) A jeśli nie masz pomysłu gdzie powiesić swoje lustro to zapraszamy na dawkę inspiracji ! Coraz częściej możemy spotkać się z niestandardowym zastosowaniem luster. Otwierając się na nowości z naszych luster możemy stworzyć np. galerię, pokryć nimi całą ścianę, albo wykorzystać jako zamiennik obrazu, oprawiając je w pięknie zdobioną ramę. Ważne jest jednak, aby lustro było dobrze dopasowane do stylu aranżacyjnego panującego w mieszkaniu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nie możesz znaleźć lustra dla siebie? Zapraszamy po szeroki wybór luster !
źródło: http://sugarandcloth.com/
źródło: http://sugarandcloth.com/

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii DIY - Zrób to sam
Zobacz więcej artykułów w kategorii DIY - Zrób to sam
Komentarze