🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
Elfa
Elfa
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak stworzyć funkcjonalną garderobę?

Kto z nas nie marzy o garderobie. Osobnym pomieszczeniu, w którym moglibyśmy pomieścić w idealnym porządku wszystkie potrzebne rzeczy. W uporządkowanym domu i mieszkaniu żyje nam się zdecydowanie lepiej i wygodniej. Łatwiej też odnajdujemy wewnętrzny spokój.

Prosto i funkcjonalnie

Zdziwisz się jak łatwo stworzyć we wnętrzu miejsce do przechowywania. Nieważne czy masz wielki dom, w którym możesz pozwolić sobie na wszystkie rozwiązania, czy małe mieszkanko, w którym każdy centymetr się liczy. W Elfa znajdziesz systemy do przechowywania, które pomogą Ci zrealizować najróżniejsze pomysły, w bardzo różnych miejscach. Urządzenie garderoby w iście królewskim stylu nie jest wielkim wyzwaniem jeśli skorzystasz z kilku sprawdzonych trików.

Sprawdzony sposób na przechowywanie

Dobry system do przechowywania wniesie ład i porządek do wnętrza. Warto postawić na estetykę płynącą z minimalizmu i schować delikatne ubrania czy biżuterię w doskonale skomponowanym miejscu. Garderobę możemy bowiem dostosować do własnych potrzeb. Do jej rozplanowania trzeba podejść strategicznie.

Po pierwsze: zastanów się czego potrzebujesz

Masz sporo sukienek? Uwielbiasz buty? A może radość sprawia Ci biżuteria? W idealnej garderobie zawsze znajdziesz miejsce na ukochane rzeczy. Sprytne organizery, głębokie kosze, pojemne półki i wygodne systemy do wieszania pozwolą na bezpieczne przechowanie skarbów. Poza tym łatwiej będziesz mógł odnaleźć wśród przedmiotów te “zapomniane” i na nowo odkryć stare ubrania oraz dodatki, jeśli wiesz gdzie ich szukać.

Po drugie: przechowuj swoje ubrania w kolejności ich użytkowania

Trzymaj swoje rzeczy w odpowiedniej kolejności. Latem warto schować swetry nieco wyżej od zwiewnych sukienek, które lepiej trzymać w zasięgu ręki. System do przechowywania powinien być intuicyjny i naturalny, dlatego przedmioty ułóż zgodnie z częstością korzystania. Rzeczy mniej używane umieść na górnych, ażurowych półkach, buty na spodzie na drążku na buty, a całą resztę poukładaj pomiędzy na drążkach lub w koszach.

Po trzecie: korzystaj ze sprytnych rozwiązań

Nie tylko w małych garderobach, ale i dużych liczy się pomysłowość. Zachowanie porządku zawsze idzie w parze z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni. W garderobie musi być prosto i przejrzyście. W systemach Elfa mamy do dyspozycji wieszaki, drążki, haczyki, kosze i półki o różnych głębokościach. W razie konieczności rozbudowania garderoby, o dodatkowe miejsce na rzeczy dla nowego domownika, wystarczy dokupić potrzebne akcesoria.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności