Kamień naturalny w nowoczesnych wnętrzach. Zainspiruj się z RR Granity!

Kamień naturalny nierozłącznie kojarzy nam się z klasycznymi wnętrzami. Piękne posadzki wysadzane szlachetnym kruszcem ozdabiają zamkowe i pałacowe powierzchnie. Kamień od wieków pojawia się w architekturze i jest kwintesencją tego, co najbardziej pożądane: luksusu oraz elegancji. W nowoczesnej odsłonie nabiera jednak zupełnie innego wyrazu.

białe meble w kuchni i zielona fototapeta

Po pierwsze pomysł

We współczesnych wnętrzach chętnie rozgoszczą kamienne podłogi, ściany czy blaty kuchenne. Łammy stare zasady projektowania. Kreując nowoczesne wnętrza możemy łączyć różne niestandardowe efekty i materiały. Kamień będzie się znakomicie czuł w towarzystwie m.in. drewna, panelu szklanego czy fototapety. Może zdobić całe ściany w salonie lub odnajdywać się jako tło dla wyjątkowej kabiny prysznicowej. Efekt zamknięcia kompozycji uzyskamy za pomocą płynnego przechodzenia kamienia z jednej powierzchni na drugą. Przykładowo z blatu kuchennego lub podłogi na ścianę. Ciekawym zjawiskiem jest także tworzenie dekoracyjnych wzorów w postaci różnobarwnych płytek. Bogate w zdobienia podłogi podkreślą elegancki charakter nowoczesnego salonu czy sypialni. To nie koniec listy możliwych zabiegów aranżacyjnych. W kreowaniu kamienia naturalnego w nowoczesnym wydaniu ogranicza nas jedynie wyobraźnia. W RR Granity możemy znaleźć dowolne płyty z różnych kamieni, takich jak granit, trawertyn, marmur czy onyx. Wśród inspiracji natomiast wiele znakomitych pomysłów, które uświetnią dowolne wnętrze.

Pamiętajmy, że projektowanie to nie tylko łączenie materiałów, faktur, kolorystyki. To także kreowanie nastroju. Kamień oświetlony klimatycznym światłem stworzy wyjątkowo przytulny klimat zachęcający do długich kąpieli czy wspólnego spędzania czasu przy pysznym posiłku. Tworząc wyjątkową aranżację warto pamiętać, aby robić to z klasą i smakiem. Kamień nie przepada za bylejakością i przesadą. Minimalizm oparty na wysokiej jakości jest w tym przypadku bardzo wskazany.

Kamień – wyjątkowa ozdoba nowoczesnego wnętrza

„Kamień to niezwykły surowiec, który daje możliwość połączenia w projekcie tego co stałe z tym co ulotne. Choć twardy i odporny na upływ czasu jest jednocześnie niezwykle plastycznym elementem nowoczesnych aranżacji. Ponadczasowa elegancja oraz prostota formy sprawia, że nie poddaje się on krótkotrwałym trendom.” - podkreśla architekt wnętrz Izabela Włodarska, współpracująca z producentem kamiennych dekorów RR Granity. Nie sposób się z tym nie zgodzić.

O atrybutach kamienia naturalnego możemy mówić bardzo wiele. Materiał posiadający tak wiele aranżacyjnych twarzy charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Feeria barw przepięknie ozdobi dowolne wnętrze o dowolnym stylu. Walor estetyczny nie jest jedynym powodem, dla którego wybieramy kamienne wykończenie. Przykładem nowoczesnego podejścia do kamienia jest chociażby granit, którego twarda struktura, wytrzymałość na zmienną pogodę i niska ścieralność czyni z niego idealny materiał na domowy taras, podłogę kuchenną czy łazienkowe wykończenie. Dzięki właściwościom przewodzenia ciepła, świetnie sprawdza się także jako posadzka do pomieszczeń, w których zastosowane jest ogrzewanie podłogowe. Innym przykładem jest onyx funkcjonujący we wnętrzu w postaci dekoru, w formie paneli ściennych czy sufitowych oraz jako niepowtarzalna umywalka czy inspirujący witraż. To zdecydowanie nowy sposób wykorzystywania kamienia naturalnego.

Nowoczesne urządzanie wnętrz kamieniem łączy klasyczne piękno z nowoczesnym zastosowaniem. To prawda, że właściwości tego materiału się nie zmieniły. Metamorfozie uległ natomiast design kamiennego dekoru. Możliwość ułożenia złożonych struktur, stosowania różnych rodzai i barw materiału, spektrum zastosowania pozwalają na dowolną stylizację.

rrgranity.pl

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Trendy
Zobacz więcej artykułów w kategorii Trendy
Komentarze

Anonimowy użytkownik

to prawda ... kamień zawsze będzie domeną luksusu we wnętrzach, lecz nie zawsze co piękne oznacza drogie
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Lustro???
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

posadzka kamienna z Marmuru Crema Marfil ale faktycznie jak lustro wygląda i w szlafroku przy obcych lepiej nie chodzić nago ;-)
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Krystian Tarnowski a jak to utrzymać w czystości? Nie chodzić po tym?
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

co do utrzymania w czystości to polecam środki do mycia codziennego na bazie alkoholu, pomimo że świeci się jak ... nie jest to powodowane sztucznym nabłyszczaniem w postaci wosków czy past a wszystko jest mechanicznie wypolerowane segmentami diamentowymi. Co kilka miesięcy należy z hydrofobizować taką podłogę tak aby odpierała wodę i brud, sól z chodników i olej. Jedyny mankament posadzek marmurowych ( akurat ta) to słaba odporność na kwasy i ocet
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Cudo
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Piękneeee
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

cudo
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Kamień symbol luksusu, to cos szkaradne w zielonym kolorze symbol kiczu. Połączenie takie sobie
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Cała aranżacja kuchni super,chcę taką,a ten nadole co napisał to się niezna
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

zna się dużo lepiej
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Kuchnia ladna ale ta zielen nie " smakuje "
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

co jak co, ale to wklejone jabłko na pierwszym planie mogli sobie darować :D
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

nie to paskudne zielone...
 • Dodano 2 lata temu

Anonimowy użytkownik

Piękna kuchnia, a szkło idealnie pasuje do kamienia.
 • Dodano 2 lata temu

Zobacz więcej produktów