Aranżacja łazienki - trzy najgorętsze trendy

Styl nowoczesny, klasyczny czy industrialny? Drewno, kamień, a może beton? Pomysłów na aranżację łazienki jest wiele. Styliści marki Ceramstic przygotowali zestawienie trzech najgorętszych trendów wnętrzarskich, które sprawdzą się zarówno w dużych, jak i niewielkich przestrzeniach kąpielowych.

Kup płytki z kolekcji Fresh i odbierz 150 złotych. Szczegóły >>>
łazienka w stylu industrialnym, miedziana lampa kula, owalna wanna wolnostojąca, marmurowe płytki w łazience

Stal i miedź

Styl industrialny inspirowany pofabrycznymi przestrzeniami to obecnie niesłychanie modny kierunek w aranżacji wnętrz. Do tej pory kojarzył się z szarością metalu i betonu. Industrial w nowym wydaniu to rdzawe barwy, przetarcia i „skorodowane” struktury. Odcienie rudości i miedzi sprawią, że loftowe wnętrze zyskuje nieco cieplejszy charakter. W nurt ten wpisuje się kolekcja Structural marki Ceramstic. Glazura w wymiarze 60x30 cm o misternej strukturze i błyszczącym wykończeniu dostępna jest w dwóch kolorach: beżowym i brązowym, przywodzącym na myśl skorodowaną pofalowaną blachę. Dopełnieniem tej loftowej kolekcji jest dekor Structural Beige Plain. Rudości i brązy to doskonały sposób na „udomowienie” stylu industrialnego i stworzenie przytulnej przestrzeni łazienkowej.

łazienka w ciepłych odcieniach, umywalka na czterech nóżkach, drewniana wanna

Wykute w kamieniu

Płytki ceramiczne imitujące rysunek kamienia to rozwiązania dla osób, które cenią piękno naturalnych surowców. Kamienne motywy są ponadczasowe i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. W tym sezonie urozmaicają je dekory ozdobione motywami sprawiającymi wrażenie wykutych w kamieniu. Kolekcja płytek Pedra to bardzo realistyczny, zróżnicowany rysunek kamienia, dzięki czemu unikniemy „efektu stempla”, a wnętrze łazienki będzie wyglądało naturalnie. Kolekcję uzupełniają delikatne dekory Pedra Vista inspirowane portugalskimi mozaikami azulejo. Wzór wygląda jakby został odciśnięty w kamieniu, co sprawia, że doskonale współgra on z płytkami bazowymi. Niezwykle ciekawy efekt daje połączenie dekorów z bazą w sposób sprawiający wrażenie przypadkowego. Płytki Pedra mają nietypowy, smukły format 60x25 cm. Wydłużony prostokąt, w zależności od ułożenia w pionie lub poziomie pozwala na optyczną korektę proporcji we wnętrzu łazienki.

łazienka z kamiennymi płytkami,

Mix’n’match

Najgorętsze trendy w aranżacji wnętrza łazienki dotyczą nie tylko ich wzornictwa, ale także sposobów układania i łączenia. Aranżowanie płytek w multiformacie, łączenie w obrębie jednej powierzchni kafli matowych i błyszczących, czy odwracanie wzoru o 90 lub 180 stopni względem siebie to zabiegi, które potrafią nadać kolekcjom zupełnie nowe oblicze. Do takich zabaw formą idealnie nadaje się kolekcja Moonrise dostępna w wersji matowej oraz polerowanej. Wyrazisty kamienny rysunek w kolorze głębokiej szarości doskonale prezentuje się zarówno w podstawowym formacie 60x60cm, jak również na płytkach przyciętych do rozmiarów 60×30 czy 30×30 cm i ułożonych mozaikowo na jednej powierzchni. Kolekcja Moonrise marki Ceramstic została nagrodzona Perłą Ceramiki UE 2015 i jest rekomendowana do konkursu Dobry Wzór 2016, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

eklektyczne płytki w łazience, różnorodna podłoga w łazience
ceramstic.com

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Zobacz więcej produktów