Remont w kuchni? Zobacz o czym nie możesz zapomnieć!

„Właściwe odżywianie będzie medycyną jutra” - powiedział laureat nagrody nobla L. L. Pauling. Nie sposób się z tym nie zgodzić! Jedzenie jest najważniejszym fundamentem zdrowego i długiego życia. Nie dziwi zatem, że przywiązujemy do aranżacji kuchni bardzo wiele uwagi. Prócz pięknego anturażu kuchnia musi być funkcjonalna i pozwalać na kulinarne eksperymenty.

Świeże zioła czy świeżo wyciągnięte z piekarnika ciasto. Czym pachnie Twoja kuchnia? Doskonale urządzonej przestrzeni nie sposób się oprzeć. Idealnie dopasowana kuchnia zachęca do spędzania w niej wolnego czasu, bo praca nad pysznym jedzeniem jest czystą przyjemnością. Wygodna armatura, odpowiednio wyprofilowane wysokości szafek i blatów - niby małe detale, a jednak bardzo istotne. Sekretem perfekcyjnej kuchni są nie tylko meble. Pamiętajmy, że wzorcowy projekt bierze pod uwagę także zlewozmywaki, baterie kuchenne czy okapy. Kuchnia na miarę w dzisiejszym świecie aranżacyjnym to suma wszystkich, najdrobniejszych elementów. W tym artykule, razem z COMITOR, importerem tych najdrobniejszych kuchennych detali, odkrywamy tajemnicę doskonałych wyborów.

Biała kuchnia w stylu skandynawskim

Jak wybierać armaturę kuchenną i AGD?

Rozpoczynasz remont kuchni. Jak nie pogubić się w swoich wyborach? To proste, wybieraj jedną linię wzorniczą, a AGD i armaturę dobieraj do frontów mebli oraz materiału blatu. Niezależnie czy zdecydujesz się na meble już gotowe czy wykonane w całości u stolarza dobrym rozwiązaniem może okazać się prosty design. To zawsze sprawdzony sposób na piękną kuchnię. Prócz tego nie zapomnij o funkcjonalnościach! W kuchni przydadzą Ci się różne akcesoria ułatwiające pracę w kuchni.

Produkty marki BLANCO wyposażone są w nowoczesne i ekskluzywne akcesoria zaprojektowane z myślą o łączeniu ich w funkcjonalne systemy. Przykładem są zlewozmywaki, które posiadają dodatkowo m.in. wytrzymałe deski do krojenia przesuwające się po powierzchni zlewu czy wielofunkcyjne odsączarki do zawieszenia w komorze głównej. W zdrowym odżywianiu pomogą nam profesjonalne dodatki służące przygotowywaniu jedzenia na parze, higieniczne sitka czy nakładki na odpływ. Wszystkie udogodnienia idealnie obrazuje film załączony poniżej.

A co z okapami? Wśród ich designu dostrzegamy dwa główne kierunki – jeden oparty na minimalistycznej elegancji, drugi na geometrycznej awangardzie. Duże AGD może stać się wyjątkową dekoracją nowoczesnej kuchni. Widoczne we wzornictwie nietypowe kształty czy kolory pozwalają wprowadzić do minimalistycznego wnętrza odrobinę charakteru i aranżacyjnego pazura. Rzecz jasna możesz barwić się formą do woli. Ogromną popularnością cieszą się także subtelne, niewidoczne okapy – dyskretnie wsunięte w blat kuchenny, ukryte w szafce kuchennej, a nawet suficie. Jeżeli nie jesteś przekonany do „mocnego” wzornictwa zawsze możesz wrócić do klasyki. Wśród oferty COMITOR znajdziesz proste formy, które idealnie wpasują się w dowolne style – od skandynawskich po tradycyjne. Pamiętaj, że okap ma ogromny wpływ na cyrkulację powietrza w kuchni. Dobierz taki, który wpasuje się w Twój styl życia!

W designie baterii kuchennych nadal królują geometryczne formy. Nawet tak mały detal jak wylewka wpływa na ostateczny wygląd aranżacji i wygodę użytkowania. Szczególnie gdy dopasujemy kształt czy kolor baterii do okapu i zlewozmywaka. Tendencja do łączenia klasycznego chromu z innymi odcieniami – bielą, czernią, beżami staje się ostatnio szalenie modna. Różnorodność wzornictwa pozwala dobrać odpowiedni model baterii do armatury czy AGD. Designerzy dostrzegli potencjał w bateriach kuchennych i prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych rozwiązań. Remontując kuchnię nie zapominaj o tym niewielkim detalu. Z jego pomocą stworzysz harmonijne wnętrze, pełne równowagi i spokoju. Pamiętaj także o wygodzie! Wyciągana rączka to absolutny hit, który pomoże wygodnie umyć warzywa i owoce, posprzątać zlewozmywak czy pozmywać trudne naczynia.

Jeżeli myślisz, że zlewozmywak, okap czy bateria kuchenna nie mogą być designerskie to się bardzo mylisz. Profesjonalne wyposażenie łączy doskonały projekt z wyjątkowymi funkcjonalnościami. Nowoczesna kuchnia bazuje na innowacjach i udogodnieniach. Nikogo nie dziwią wysuwane z blatu okapy, zlewozmywaki dopasowujące się kolorem do blatów czy baterie z ruchomą rączką. W COMITOR mamy rozwiązania, które nie tylko ułatwiają codzienne obowiązki, ale sprawiają, że z kuchni stworzysz prawdziwy salon. Idealny do spędzania wolnego czasu na rozwijaniu kulinarnych kreatywności.

www.comitor.pl

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów