Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
COMITOR Sp. z o.o.
COMITOR Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Ekologiczna kuchnia – 3 rzeczy, które powinny się w niej znaleźć

Życie zgodne z zasadami zero waste to już nie tylko chwilowa mrzonka a konieczność. Celami takiego podejścia są ratowanie planety zasypanej tonami plastiku, ograniczenie zużycia wody i energii, a przy tym emisji CO2. Choć racjonalne gospodarowanie zasobami wydaje się niezwykle skomplikowane, to tak naprawdę polega na świadomych wyborach – chociażby tych związanych z odpowiednim wyposażeniem kuchni. Przy pomocy innowacyjnych rozwiązań można zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, a także zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy, które codziennie wyrzucamy wraz z workami śmieci czy wylewamy do zlewozmywaka. W co zainwestować? Zobaczcie propozycje oferowane przez firmę Comitor.

Selektor odpadów – praktyczny patent na sortowanie śmieci

Statystycznie każdy Polak produkuje nawet do 300 kg śmieci rocznie. To właśnie w kuchni mamy do czynienia z największą ilością odpadów, bo podczas kreatywnego gotowania, pieczenia świątecznych ciast i mieszania warzywnych sałatek wyrzucamy mnóstwo pustych opakowań, resztek, puszek i buteleczek. Kiedyś wszystko to lądowało w jednym koszu. Dziś, w związku z coraz większą świadomością ekologiczną oraz obowiązującymi przepisami, każdy z tych elementów ma z góry określone miejsce, a sortowanie śmieci jest normą. W ich utylizacji przydatne mogą okazać się nowoczesne systemy segregacji, na które składają się praktyczne selektory odpadów ulokowane na przykład w szafce pod zlewem.

Selektory kuchenne pomagają w segregacji śmieci wszystkich typów, począwszy od szkła i plastiku, a skończywszy na odpadkach organicznych czy papierze. Takie rozwiązania porządkują przestrzeń, pozwalają zachować czystość w newralgicznych miejscach, narażonych na występowanie zarazków, a przy okazji gwarantują wygodę i nie zaburzają estetyki wnętrza. Mogą przybierać różne formy oraz wielkości – w zależności od potrzeb, dostępnej powierzchni oraz szerokości szafki – i są bardziej funkcjonalne od tradycyjnych koszy.

Selektory odpadów BLANCO mogą składać się z od jednego do nawet czterech sortowników, są wyposażone w nowatorskie mechanizmy wysuwania i wyjmowania, a ich użyteczność potęgują dodatkowe akcesoria, takie jak pojemnik do gromadzenia odpadów zintegrowany w blacie, dzięki któremu można szybko zmieść resztki bez konieczności otwierania szafki czy szuflada organizacyjna na podręczne gąbki do mycia, środki czystości lub zapasowe worki.

Młynek, czyli sposób na niepotrzebne resztki organiczne

W górze domowych śmieci spore ilości zajmują odpadki organiczne, które nierzadko odpowiadają za niezbyt przyjemne aromaty wydobywające się z kosza albo są przyczyną zapychania się kanalizacji. Ratunkiem w takiej sytuacji może być przydomowy kompostownik, na który niestety mogą pozwolić sobie nieliczni. Innym sposobem na niepotrzebne resztki jest praktyczny młynek InSinkErator, którego zadaniem jest rozdrabnianie mniejszych i większych kawałków, takich jak obierki z ziemniaków, skórki z owoców, a nawet torebki po herbacie czy łupiny orzechów.

Jego niezawodność wiąże się z wykorzystaniem solidnego silnika indukcyjnego, który działa cicho oraz płynnie. Młynki tego typu nie wymagają szczególnej pielęgnacji, są odporne na działanie wody i nie rdzewieją, a przede wszystkim – ograniczają ilość śmieci i pozbawiają domowników niezbyt przyjemnej czynności wyciągania palcami resztek z sitka czy kratki w zlewie. Są również bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie ma w nich ostrzy, ani noży. Dodatkowo młynki InSinkErator nie wymagają czyszczenia, dla odświeżenia wystarczy wrzucić plasterek cytryny i gotowe!

Oszczędzanie wody – baterie znacznie bardziej ekologiczne

Woda, a właściwie jej nieodpowiednie gospodarowanie, to kolejny problem na mapie ekologicznego domu. Nie wystarczy jednak zmiana nawyków – zakręcanie kranu podczas mycia zębów i golenia, częstsze kąpiele pod prysznicem zamiast w wannie pełnej piany czy zmywanie w zmywarce, a nie pod bieżącym strumieniem. Tu należy sięgnąć po bardziej innowacyjną broń, czyli ekologiczne baterie zlewozmywakowe, takie jak BLANCO SOLENTA-S SensoUltraResist. To armatura wyposażona w innowacyjną technologię sensoryczną z funkcją start-stop, która dzięki czujnikowi ruchu umieszczonym w ramieniu wylewki pozwala na bezdotykowe uruchomienie strumienia lub jego zatrzymanie. Po ustawieniu dźwigni mieszacza w pozycji otwartej można więc napełnić wodą garnek czy wiaderko, nawet wtedy, gdy obydwie ręce są zajęte.

Armatura BLANCO SOLENTA-S SensoUltraResist posiada także funkcję automatycznego zamykania po 90 sekundach, na wypadek, gdyby ktoś zapomniał „zakręcić” kurek. Bateria wyposażona jest również w funkcjonalny przełącznik obsługujący dwa rodzaje strumienia – ciągły oraz prysznicowy, który ułatwi opłukiwanie delikatnych liści sałaty czy owoców.

Innym przejawem ekologii w strefie zlewu jest zastosowanie baterii, które zredukują zjawisko marnotrawstwa do całkowitego minimum! Często jest tak, że gotujemy w czajniku zdecydowanie więcej wody, niż jest nam potrzebne czy przypadkowo przelewamy garnek, rozmawiając przez telefon. Funkcjonalnym rozwiązaniem takich kłopotów jest bateria BLANCO EVOL-S VOLUME UltraResist ze specjalną miarką, która dozuje określoną, ustawioną wcześniej przez użytkownika ilość ciepłej lub zimnej wody. Wystarczy nastawić wymagane parametry i nalać dokładnie tyle wody, ile jest w danym momencie niezbędne – bez przelewania, dolewania i odmierzania.

Ekologiczna kuchnia to przestrzeń, gdzie woda i energia są rozsądnie wykorzystywane, a odpady i śmieci segregowane. Takie podejście wymaga zastosowania funkcjonalnych rozwiązań. W strefie mycia przydatne okażą się innowacyjne baterie oraz praktyczne młynki, które poradzą sobie z organicznymi resztkami. W przestrzeni gotowania egzamin zdadzą energooszczędne sprzęty AGD, a w obszarze utylizacji – pojemne selektory. To jedne z produktów, które pozwolą nie tylko zminimalizować zużycie i ochronić planetę. Staną się też sposobem na obniżenie rachunków, co pomoże znacząco podreperować domowy budżet!

Odwiedź Comitor na Facebooku i Instagramie, by poznać więcej innowacyjnych rozwiązań do nowoczesnej kuchni.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności