Studia czas start! Zobacz biurka do -46% z darmową dostawą 🚚
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
COMITOR Sp. z o.o.
COMITOR Sp. z o.o.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Zobacz 6 modeli baterii kuchennych z ciekawymi funkcjami. Numer 1 Cię zaskoczy!

Potrafią się złożyć, wyciągnąć, a nawet zaparzą herbatę czy kawę. Ułatwiają codzienne zmagania w kuchni i usprawniają sprzątanie po wieczornej kolacji. Do tego wyglądają ciekawie, są dopełnieniem przestrzeni, a niekiedy nawet jej główną dekoracją. Nie chodzi tu o technologicznie zaawansowane sprzęty małego AGD czy innowacyjne meble. To funkcje, które spełniają baterie kuchenne. Jeszcze do niedawna wyłącznie dostarczały wodę – dziś potrafią o wiele więcej.

1. Bateria kuchenna, która odmierza ilość wody

W kuchni wiele się dzieje. Tam, oprócz sprzątania po kolacji, odbywa się szał gorączkowych przygotowań do świąt, rodzinnych obiadów czy imprez z przyjaciółmi – i choć w gotowaniu kreatywność jest najważniejsza, to obok kulinarnej fantazji liczy się dokładność! W tym pomocna będzie bateria BLANCO Evol-S Pro Filter z funkcją Click&Touch. To rozwiązanie, dzięki któremu do sosu, zupy czy bulgoczącego wywaru dodasz dokładnie tyle wody, ile potrzeba. Jak to możliwe?

BLANCO Evol-S Pro Filter to rozwiązanie wyposażone w precyzyjne pokrętło oraz intuicyjny przycisk, dzięki którym możesz z aptekarską dokładnością odmierzyć potrzebną ilość wody. Taka funkcjonalność znacznie ułatwi gotowanie i odwzorowanie każdego przepisu.

Bateria kuchenna BLANCO Evol-S Pro Filter jest baterią 3w1, co oznacza, że oprócz wody użytkowej niezbędnej do mycia i sprzątania, dostarcza też wodę filtrowaną zdatną do picia oraz dodawania bezpośrednio do potraw. Armatura składa się z dwóch wylewek – jednej elastycznej, dzięki której zwiększysz zasięg roboczy, oraz drugiej wzbogaconej o system filtrujący BWT. Dzięki wielostopniowemu procesowi filtracji system redukuje osadzanie się kamienia i usuwa z wody niebezpieczne substancje, tym samym poprawiając jej walory smakowe, a także dbając jakość przyrządzanych potraw.

2. Retro bateria filtrująca – woda do picia prosto z kranu

Woda do picia prosto z kranu to również zasługa baterii z podłączeniem do filtra BLANCO. Ta sanitarna alternatywa dla zbiorników filtrujących pozwala czerpać wodę przefiltrowaną oraz wodę użytkową. Dzięki temu nie musisz kupować wody butelkowanej, a tym samym nie zaśmiecasz planety kolejnymi tonami plastikowych śmieci.

Czy taka bateria sprawdzi się tylko w nowoczesnej kuchni? Nie! Ten innowacyjny wynalazek XXI wieku dostępny jest w różnych stylach do wyboru. BLANCO oferuje zarówno klasyczne, jak i modernistyczne wzornictwo bazujące na całkowitej prostocie. Fani nurtu vintage i retro mogą też sięgnąć po stylizowane baterie kuchenne w ciekawym wykończeniu Satin GOLD.

3. Bateria podokienna – opuszczana, zdejmowana czy składana?

Twoim marzeniem jest kuchnia jak z filmu, ze strefą zmywania ulokowaną tuż pod oknem? To świetne rozwiązanie, które pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym i podczas wykonywania codziennych obowiązków spoglądać, co dzieje się za szybą. Czasami problemem okazuje się jednak wybór baterii kuchennej, która nie będzie przeszkadzała, kiedy trzeba będzie otworzyć i umyć okno.

By znaleźć odpowiednie rozwiązanie do Twojej kuchni, zapoznaj się z bateriami podokiennymi BLANCO. To wyjątkowe baterie – funkcjonalne i stylowe. Można je umieścić tuż przy oknie, nie pozbawiając domowników możliwości otwarcia skrzydła. Do wyboru masz trzy typy: baterie opuszczane bezstopniowo, baterie zdejmowane oraz baterie składane, które celująco zdadzą egzamin w mniejszych przestrzeniach.

Oprócz pełnej funkcjonalności baterie BLANCO gwarantują stylistyczną harmonię.

4. Bateria, która serwuje wrzątek do herbaty i kawy

Jeśli jesteś fanem gorących herbat, ziołowych naparów i szybkiej kawy, z pewnością w Twoim kuchennym królestwie sprawdzą się baterie InSinkErator HOT 3w1. To funkcjonalne rozwiązania znanej amerykańskiej marki, uznawanej za wynalazcę rozdrabniaczy do odpadków bio, które pomagają w ekologicznym pozbyciu się resztek organicznych i niwelują nieprzyjemne zapachy wydostające się ze zlewu.

InSinkErator HOT 3w1 pozwoli opłukać warzywa i owoce, a także odegra rolę czajnika, bo w okamgnieniu zaserwuje wrzącą wodę na herbatę. Armatura dostarcza przefiltrowany wrzątek o temperaturze sięgającej 98°C. Dzięki temu nie musisz czekać na głośne gwizdy czajnika, a Twoi goście zaraz po przybyciu otrzymają smaczne, gorące napoje.

Bateria tego typu wyposażona jest w dwie dźwignie. Jedna służy do mieszania wody zimnej oraz ciepłej z sieci wodociągowej, druga natomiast sprawia, że z wylewki wypłynie przefiltrowana, wrząca woda. To przekłada się na dodatkowy atut – brak przypadkowych oparzeń.

5. Multifunkcyjna bateria 4w1, czyli Twój pomocnik kuchenny

Jeśli trzy funkcje to za mało, InSinkErator proponuje baterie 4w1! To armatura, która dostarcza ciepłą oraz zimną wodę do codziennych czynności w strefie zlewozmywaka, pozwala na nalewanie filtrowanej wrzącej wody za pociągnięciem dźwigni, a także umożliwia błyskawiczne napełnianie szklanek i naczyń przefiltrowaną, zimną wodą – wystarczy, że naciśniesz przycisk na stylowym korpusie armatury, by otworzyć krystaliczny i wzbogacony o dobroczynne substancje strumień zdatny do picia.

Zastosowany filtr InSinkErator® zmiękcza wodę, eliminuje kamień kotłowy oraz usuwa drobne zanieczyszczenia. Dzięki temu masz wodę zawsze pod ręką – bez przepłacania, konieczności kupowania plastiku i noszenia ciężkich zgrzewek.

6. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

A gdyby tak kuchenna strefa zmywania nie była niczym ograniczona i do napełniania wysokich garnków nie trzeba było wkładać naczynia do zlewu? Gdyby opłukiwać dużą blachę z piekarnika bez gimnastykowania się albo dokładnie czyścić owoce, bez rozchlapywania wody dookoła? To możliwe z bateriami z wyciąganą wylewką od BLANCO.

Baterie BLANCO z elastyczną wylewką zwiększają zasięg pracy, a to oznacza wygodne mycie niestandardowych pojemników, efektywniejsze opłukiwanie produktów spożywczych, możliwość dopasowania strumienia, dostosowanie do każdej komory zlewu oraz dotarcie do wszystkich zakamarków – nie tylko zlewozmywaka, lecz także czyszczonych w nim przedmiotów, większych elementów czy zakurzonych bibelotów. W wielu modelach dodatkowo istnieje opcja zmiany zwykłego strumienia wody na prysznic.

Co może bateria kuchenna, oprócz dostarczania wody? Jak się okazuje: wiele! Wrzątek, woda do picia, do mycia, wylewka ze zwiększonym zasięgiem albo składana, by zmieściła się pod oknem – to początek możliwości, które usprawnią codzienną rutynę. Dzięki temu nawet gotowanie czy sprzątanie mogą stać się przyjemnościami. Wszystkie wymienione baterie kuchenne BLANCO i InSinkErator są dostępne w ofercie COMITOR, oficjalnego dystrybutora tych marek.


Artykuł powstał we współpracy z oficjalnym dystrybutorem BLANCO firmą COMITOR.


Inne artykuły w tej kategorii