Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
COMITOR Sp. z o.o.
COMITOR Sp. z o.o.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Cichy i wydajny okap kuchenny – jaki wybrać? 6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Okap to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni, szczególnie tej, w której dużo się dzieje. To niepozorne urządzenie potrafi szybko i skutecznie oczyścić powietrze z zapachów i oparów powstających podczas gotowania, a także, w zależności od sposobu instalacji, pomaga zachować odpowiedni poziom wilgotności w kuchni. Nie zawsze jednak chcemy, by sam okap stał się widoczną częścią kuchennego wystroju. Jak znaleźć kompromis między funkcjonalnością i minimalistycznym wyglądem? Razem z marką Comitor, dystrybutorem marki Novy w Polsce, opowiadamy o zaletach innowacyjnych okapów kuchennych Pure'line!

1. Swoboda montażu

Jaki okap wybrać? Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli przeznaczonych do różnych projektów kuchennej zabudowy, jednak żaden nie zapewni nam takiej swobody montażowej jak okap sufitowy Pure’line. Szeroka paleta rozmiarów oraz kolorów sprawia, że Pure’line można zaprojektować w dowolnej zabudowie – w suficie bezpośrednio nad płytą grzejną, nad wyspą, pod szafką, a także w zabudowie kominowej. W przypadku montażu na równi z sufitem okapy stają się prawie niewidoczne, dzięki czemu nie zaburzają estetyki wnętrza i subtelnie dopasowują się do aranżacji kuchni.

Zazwyczaj decydujemy się na okap z wyciągiem, który odprowadza opary na zewnątrz budynku, jednak w niektórych przypadkach – z przyczyn technicznych lub ze względu na specjalne wymagania – nie możemy zastosować wyciągu w naszej kuchni. Okapy Novy Pure’line jako opcję posiadają zestaw recyrkulacyjny, który sprawdzi się doskonale w tej sytuacji. Okap kuchenny bez podłączenia do komina filtruje opary i odprowadza oczyszczone powietrze z powrotem do pomieszczenia – dzięki filtrowi przeciwtłuszczowemu z powietrza usunięty zostaje tłuszcz, a filtr z węglem aktywnym pozbawia je zapachów. Okap recyrkulacyjny nie odprowadza ani nie pochłania wilgotnego powietrza, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej wentylacji kuchni.

2. Cicha praca

Każdy, kto choć raz podczas gotowania uruchamiał leciwy okap wie, jak uciążliwy bywa głośny, jednostajny szum dobiegający z pracującego urządzenia. Hałas zagłuszy nie tylko rozmowę przebywających w pobliżu domowników, ale również dźwięki ulubionej piosenki, dzwoniący telefon, czy przepis z programu kulinarnego, który próbujemy odtworzyć w naszej kuchni. Z tych względów cichy okap kuchenny to marzenie niejednego domownika. Pure'line marki Novy, to jedne z najcichszych okapów sufitowych na świecie. Wbudowany tłumik sprawia, że nawet przy intensywnej pracy są wyjątkowo ciche, znacząco zwiększając komfort przebywania w kuchni podczas gotowania.

3. Obrotowy silnik

Okapy Pure’line sprzyjają indywidualizacji kuchennej przestrzeni – obrotowy silnik Cubic pozwala na dostosowanie systemu odprowadzania oparów do kanału wentylacyjnego przez obrót w 5 kierunkach: w górę, w lewo, w prawo, do przodu lub do tyłu. Dzięki temu możemy wybrać maksymalnie skuteczną konfigurację wylotu powietrza. Co więcej, silnik możemy bez trudu wymontować i zainstalować w innym miejscu, w odległości do 4 m od okapu.

4. Intuicyjna obsługa

Sterowanie okapem odbywa się zdalnie za pomocą pilota lub z poziomu płyty indukcyjnej, jeśli zdecydujemy się na model marki Novy z systemem InTouch i zintegrujemy urządzenia. To inteligentne rozwiązanie sprawia, że zyskujemy pełną kontrolę nad obydwoma urządzeniami, a przy tym możemy używać ich zupełnie niezależnie od siebie. Obsługa jest prosta i intuicyjna, a przy tym nie wymaga łączenia przez kabel czy sieć wi-fi, ponieważ okap jest połączony radiowo z płytą. Możemy więc zapomnieć o sięganiu w górę i stawaniu na palcach. W nowoczesnej kuchni wszystko jest pod ręką!

5. Różnorodność rozmiarów i kolorów

Oprócz zalet funkcjonalnych, okapy Pure’line cechuje również wyjątkowe wzornictwo , które doskonale sprawdzi się w przestrzeni współczesnych kuchni. Dzięki swojej konstrukcji zamontowany pod sufitem okap jest niemal niewidoczny, nie koliduje z innymi elementami wyposażenia wnętrza i pozwala na dużą swobodę aranżacji. Okapy dostępne są w kolorze białym, czarnym oraz stalowym, dzięki czemu możemy dopasować konkretny model do stylu naszej kuchni.

Biały okap może subtelnie wtopić się sufit, czarny – wyróżniać się na zasadzie kontrastu, a stalowy pozwoli na harmonijne dopasowanie do innych sprzętów kuchennych w tym kolorze. Nie bez znaczenia pozostaje również szeroka gama rozmiarów od – 60 do 120 cm, dzięki której okapy Pure’line sprawdzą się zarówno w dużej, jak i w małej kuchni. Wybrać możemy również oświetlenie LED, jego barwę – ciepłą lub zimną, a także regulować poziom natężenia światła, by jak najlepiej dopasować okap do naszego wnętrza i potrzeb.

6. Przydatne funkcje

Niektóre funkcje nowoczesnych okapów, choć nie są niezbędne – znacznie ułatwiają gotowanie. Pure’line wyposażone zostały w funkcję Auto-stop, dzięki której automatycznie wyłączają się po 3 godzinach pracy, nie musimy więc martwić się, że po maratonie kuchennych eksperymentów zapomnimy wyłączyć okap. Praktycznym udogodnieniem jest również funkcja maksymalnej wentylacji, która trwa przez 10 minut po zakończeniu pracy urządzenia – dzięki niej możemy mieć pewność, że powietrze w pomieszczeniu zostało dokładnie oczyszczone z oparów powstałych na skutek gotowania. Natomiast wskaźnik zabrudzenia filtra przeciwtłuszczowego za pomocą sygnału dźwiękowego i świetlnego przypomni nam o konieczności wyczyszczenia.

We współczesnej kuchni liczy się każdy detal – urządzania AGD stają się dziś integralnym elementem wnętrza, który wpływa już nie tylko na jego funkcjonalność, ale również na estetykę wystroju. Odpowiednio dobrany okap może podkreślić styl kuchni lub pozostać w ukryciu, jeśli zależy nam na minimalistycznym efekcie. Okap sufitowy Pure’line belgijskiej marki Novy pozwoli nam na dokładnie taką aranżację, o jakiej marzymy – swoboda montażu, różnorodność rozmiarów, kolorów oraz funkcji sprawia, że idealnie dopasujemy go do naszego wnętrza.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności