🔥 Rabaty na meble ogrodowe!
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak zrobić łapacz snów? DIY

Łapacz snów znany jest jako amulet niektórych Indiańskich plemion z Ameryki Północnej. Dzięki swojemu urokowi i symbolice ostatnio stał się bardzo popularnym dodatkiem wystroju wnętrz. Jedna z najpopularniejszych Indiańskich legend mówi, że sieć zapleciona w środku łapacza przepuszcza dobre sny, a wyłapuje te złe, które przy wschodzie słońca spływają po piórkach w dół i się roztapiają. Warto też wspomnieć o symbolice każdego z elementów łapacza. Obręcz na której zawieszone są wszystkie elementy symbolizuje krąg życia, przypominając o tym, że czas bezlitośnie biegnie i nie będziemy wiecznie młodzi. Sieć, która znajduje się w środku okręgu symbolizuje łapanie dobrych myśli i wypuszczanie tych złych, natomiast piórka są symbolem wolności : ) Marzy Ci się swój własny łapacz snów? Jeśli tak to zapraszamy, poniżej instrukcja jak go wykonać ;)

Potrzebujemy:

•Kolorowej włóczki

•Piórek w różnych kolorach

•Pistoletu na klej

•Kolorowych koralików, guziczków i wstążeczek

•Tamborka drewnianego/metalowego drutu/ gałązek z których będzie można stworzyć okrąg

•Haftowanej serwetki, która posiada taką samą średnicę jak Twój tamborek

• Nożyczek

I. Pierwszym krokiem jest sklejenie, za pomocą pistoletu tamborka. Zrób to w taki sposób, aby jego końce były ze sobą połączone. Gdy klej zaschnie owiń tamborek za pomocą włóczki. Pamiętaj, aby robić to bardzo dokładnie, postaraj się nawijać taką samą grubość wełny na każdym odcinku tamborka.

II. Kolejnym krokiem jest przyklejenie haftowanej serwetki. Ponownie użyj do tego pistoletu na klej. Przyłóż koronkową serwetkę do obręczy w taki sposób, aby znajdowała się na środku. Następnie naciągnij i przyklejaj jej końce do tamborka. Tak przyklejoną serwetkę pozostaw do wyschnięcia. Dla bardziej wprawionych: zamiast serwetki możesz spróbować zapleść w środku sieć za pomocą włóczki. Jednak jeśli po raz pierwszy wykonujesz łapacz snów polecamy sposób z serwetką : )

III. Gdy serwetka jest już przymocowana do obręczy, przyszedł czas na dodatki ! Piórka, tasiemki, koraliki, wstążeczki teraz one będą odgrywały główną rolę ! W zależności od tego, który z łapaczy Cię zainspirował dobierz odpowiednie piórka, wstążeczki, koraliki i guziczki ! Gdy dopasujesz do siebie całą kompozycję przymocuj ją do obręczy łapacza. Wybrane elementy przywiąż w taki sposób, żeby wiązania znajdowały się na tylnej stronie łapacza snów.

IV. Przywiązane wstążeczki możesz przyciąć i następnie przywiązać do nich piórka z koralikami : )

V. Gotowe ! Teraz możesz przywiesić swój łapacz snów nad łóżkiem ! Warto też pomyśleć o nim w kategoriach własnoręcznie robionego prezentu : ) Może ktoś z Twoich bliskich ucieszyłby się na taką niespodziankę? Spodobał Ci się pomysł? Podziel się tym z nami w komentarzach ! :)


Inne artykuły w tej kategorii
Salon z zieloną kanapą

Dołącz do newslettera i nie przegap okazji!

  • Informacje o promocjach
  • Aktualności w ofercie
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności