Jaki okap wybrać? Przegląd najlepszych rozwiązań

Kuchnia to najważniejsze miejsce w każdym domu. To tutaj spędzamy większość swojego czasu, przygotowując posiłki, czy też wykonując inne obowiązki domowe. W obecnych czasach nowoczesny styl kuchni to otwarta, wzajemnie przenikająca się przestrzeń często połączona z salonem. W takich nowoczesnych aranżacjach, jeśli mamy tylko odpowiednio dużo miejsca, dominują rozwiązania wyspowe.

nowoczesna i funkcjonalna kuchnia z okapem

Wyspa kuchenna to serce kuchni. Miejsce wspólnych spotkań rodzinnych podczas gotowania ale przede wszystkim dodatkowa powierzchnia robocza. To funkcjonalne i niezwykle modne rozwiązanie zapewnia nam ład i porządek przestrzeni kuchennej. Duża i dobrze urządzona wyspa może zmieścić wszystko, co tylko nam w kuchni potrzebne. Może być nie tylko miejscem służącym do gotowania, ale także do zmywania. Urządzenia AGD wyróżniają się obecnie niebanalnym designem i wyrafinowanym wzornictwem, dzięki czemu głównie one stają się punktem centralnym kuchni, przy zachowaniu minimalizmu i surowości wnętrza.

W przypadku, gdy wyspa jest naszą strefą gotowania, istotnym elementem w otwartej kuchni staje się okap. Najlepiej kiedy estetycznie komponuje się z naszym wnętrzem tak jak okap GEMINI, który swoim wyglądem przypomina lampę. Ten wyspowy okap doskonale dopasowany jest do nowoczesnych wnętrz. Wyposażony w funkcję zdalnego sterowania. Dostępny w kolorach białym lub czarnym. Funkcja timera umożliwia automatyczne wyłączenie sterowania po 5 minutach działania. Możliwość regulacji prędkości zasysania zapewnia użytkownikowi maksymalny komfort. Okap wyposażony jest w system mechaniczny „perimeter aspiration”, w którym dym, para i zapachy wydostające się z płyty grzejnej kuchenki są wciągane przez części systemu zasysania umieszczone na obwodzie powierzchni wyciągowej okapu, dając przez to atrakcyjny efekt wizualny. Urządzenie pracuje w trybie pochłaniacza.

Okap może także stanowić epicentrum naszej kuchni przyciągać wzrok tak jak COLLIER ISLAND, który wyglądem bardziej przypomina dzieło architektoniczne niż okap. A jednak jest nim w istocie. Nowatorski, stalowy okap o blisko metrowej posturze czuwa nad atmosferą panującą w domu. Wyposażony jest w system automatycznego wykrywania oparów o podwyższonej temperaturze (Advanced Sensor Control), dzięki któremu sam wykryje każdy zapach i usunie go zanim zdążą Państwo o tym pomyśleć. Wygodę użytkowania zapewnia sterowanie pilotem. Urządzenie może pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Oświetlenie okapu oparte jest na technologii typu LED, dzięki czemu zużywa mało energii i jest przyjazne dla środowiska.

Firma Comitor jest posiadaczem certyfikatu ISO 9001: 2000 oraz ISO14001: 2004. Nasze przedsiębiorstwo jest wielokrotnym zdobywcą prestiżowych tytułów m.in. Diamenty Forbes’a, Gazele Biznesu, Solidna Firma, Firma Godna Zaufania 2015. Nasze produkty są laureatami nagród m.in.: iF Product Design Award 2010, Godło Prodeco 2008 organizowane przez ELLE Decoration, Złota Villa 2006, Dobry Design 2013, Dobry Design 2014 .

Wybierz --> swój pierwszy profesjonalny okap

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze

Zobacz więcej produktów