Końcówka wyprzedaży ⏰ Weekend promocji do -75%
Czego szukasz?
Zobacz także
COMITOR Sp. z o.o.
COMITOR Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Jaki okap wybrać? Przegląd najlepszych rozwiązań

Kuchnia to najważniejsze miejsce w każdym domu. To tutaj spędzamy większość swojego czasu, przygotowując posiłki, czy też wykonując inne obowiązki domowe. W obecnych czasach nowoczesny styl kuchni to otwarta, wzajemnie przenikająca się przestrzeń często połączona z salonem. W takich nowoczesnych aranżacjach, jeśli mamy tylko odpowiednio dużo miejsca, dominują rozwiązania wyspowe.

Wyspa kuchenna to serce kuchni. Miejsce wspólnych spotkań rodzinnych podczas gotowania ale przede wszystkim dodatkowa powierzchnia robocza. To funkcjonalne i niezwykle modne rozwiązanie zapewnia nam ład i porządek przestrzeni kuchennej. Duża i dobrze urządzona wyspa może zmieścić wszystko, co tylko nam w kuchni potrzebne. Może być nie tylko miejscem służącym do gotowania, ale także do zmywania. Urządzenia AGD wyróżniają się obecnie niebanalnym designem i wyrafinowanym wzornictwem, dzięki czemu głównie one stają się punktem centralnym kuchni, przy zachowaniu minimalizmu i surowości wnętrza.

W przypadku, gdy wyspa jest naszą strefą gotowania, istotnym elementem w otwartej kuchni staje się okap. Najlepiej kiedy estetycznie komponuje się z naszym wnętrzem tak jak okap GEMINI, który swoim wyglądem przypomina lampę. Ten wyspowy okap doskonale dopasowany jest do nowoczesnych wnętrz. Wyposażony w funkcję zdalnego sterowania. Dostępny w kolorach białym lub czarnym. Funkcja timera umożliwia automatyczne wyłączenie sterowania po 5 minutach działania. Możliwość regulacji prędkości zasysania zapewnia użytkownikowi maksymalny komfort. Okap wyposażony jest w system mechaniczny „perimeter aspiration”, w którym dym, para i zapachy wydostające się z płyty grzejnej kuchenki są wciągane przez części systemu zasysania umieszczone na obwodzie powierzchni wyciągowej okapu, dając przez to atrakcyjny efekt wizualny. Urządzenie pracuje w trybie pochłaniacza.

Okap może także stanowić epicentrum naszej kuchni przyciągać wzrok tak jak COLLIER ISLAND, który wyglądem bardziej przypomina dzieło architektoniczne niż okap. A jednak jest nim w istocie. Nowatorski, stalowy okap o blisko metrowej posturze czuwa nad atmosferą panującą w domu. Wyposażony jest w system automatycznego wykrywania oparów o podwyższonej temperaturze (Advanced Sensor Control), dzięki któremu sam wykryje każdy zapach i usunie go zanim zdążą Państwo o tym pomyśleć. Wygodę użytkowania zapewnia sterowanie pilotem. Urządzenie może pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Oświetlenie okapu oparte jest na technologii typu LED, dzięki czemu zużywa mało energii i jest przyjazne dla środowiska.

Firma Comitor jest posiadaczem certyfikatu ISO 9001: 2000 oraz ISO14001: 2004. Nasze przedsiębiorstwo jest wielokrotnym zdobywcą prestiżowych tytułów m.in. Diamenty Forbes’a, Gazele Biznesu, Solidna Firma, Firma Godna Zaufania 2015. Nasze produkty są laureatami nagród m.in.: iF Product Design Award 2010, Godło Prodeco 2008 organizowane przez ELLE Decoration, Złota Villa 2006, Dobry Design 2013, Dobry Design 2014 .


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności