🎄 Święta w Twoim domu - odkryj świąteczny niezbędnik!
Czego szukasz?
Zobacz także
FORTE
FORTE
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak urządzić pokój młodzieżowy, aby pobudzał wyobraźnię dziecka?

A jakby tak znów być dzieckiem? Są takie momenty w życiu, kiedy właśnie takim pytaniem wypowiedzianym w myślach wracamy pamięcią do lat beztroski i szczerego uśmiechu na twarzy. Można by się zastanowić skąd pochodzi ta dziecięca czysta szczerość i niesamowita radość życia oraz chęć czerpania z każdego dnia garściami. Zamiast takich rozmyślań zabierzmy w kolorową podróż nasze pociechy, dodając szczyptę żywego, pozytywnego koloru do wnętrza.

Więc ruszamy razem z firmą FORTE po inspiracje do pokoju dziecka. Bo tutaj każdy poranek i każdy wieczór spędza. Tutaj pakuje swoje zeszyty i książki. Tutaj odrabia lekcje w skupieniu jak i spotyka się z przyjaciółmi. Tutaj przeżywa rozterki i pielęgnuje dobre myśli. Mamy wiec rady na to, jak pobudzić kreatywność i chęć odkrywania w świecie dziecka. Ruszajmy wnet.

Jak schowki pobudzają kreatywność dziecka?

Dziecko obecnie jest otaczane wieloma bodźcami. Poczynając od urządzeń mobilnych po infrastrukturę, która przepełniona jest komunikatami. Dlatego istotnym jest zbudowanie w pokoju dziecka przestrzeni wolnej od zbędnych rozpraszaczy. Jak to uczynić? Nie ma lepszego rozwiązania jak porządek i pochowanie większych i mniejszych rzeczy. Im mniej słów wokół, tym czystsze myśli i głowa pełna pomysłów. Wystarczy przenieść się na chwilę do wspomnień o spacerze. Wtedy głowa lekka, zwinna i otwarta. Tak też dobrze uczynić w przestrzeni dziecka. W meblach z kolekcji COLORS jest dużo schowków i wnęk na książki i inne przybory, schowki są nawet w łóżku (!), które można dodatkowo wyposażyć w szufladę na pościel - takie rozwiązanie zapewni czysty klimat we wnętrzu.

Jak kolor wpływa na pozytywne nastawienie dziecka?

Kolory kształtują poczucie estetyki i wspomagają rozwój emocjonalny oraz wrażliwość na bodźce. Z uwagi na to, że dzieci intensywnie obserwują rzeczywistość warto w związku z tym kształtować ich otoczenie w sposób przemyślany, np. poprzez łączenie jaskrawych barw ze stonowanymi. Ciepłe barwy jak odcienie pomarańczy w połączeniu z szarościami - są dobrym rozwiązaniem, ponieważ rozwijają a zarazem pobudzają umysł. Kolor pomarańczowy wspiera rozwój interpersonalny dziecka i odpowiada za wykształcenie cech socjalnych. Wspomaga rozwój pewności siebie i niezależności, jak i umiejętność współpracy. Szarość z kolei uspokaja i wycisza umysł. W kolekcji COLORS meble mają szare korpusy – białe fronty i wstawki w kolorach pomarańczowym i niebieskim. Efekt kolorów podkreśla oświetlenie, które można zamontować we wnękach. Dobrze komponują się na szarej, betonowej ścianie, na cegle oraz w towarzystwie kolorowych ścian.

Jak za pomocą rozrywki pobudzać ciekawość dziecka?

Oglądanie telewizji nie musi wiązać się ze stratą czasu. Dziecko poprzez taką aktywność może sięgać po materiały przyrodnicze i historyczne z całego świata – inspirować się, chłonąć wiedzę od ludzi i obrazów, których nie ma na co dzień szansy zobaczyć lub posłuchać. Ponadto ma okazję rozwijać swoje zdolności językowe poprzez oglądanie programów zagranicznych. Dobrym pomysłem jest również oglądanie filmów razem z dzieckiem. W ten sposób budujemy więzi oraz inicjujemy wspólne tematy do dalszych dyskusji. Poznajemy lepiej dziecko i dajemy mu kawałek rozrywki w przyjaznej formie, która nie zakłóca jego zrównoważonego rozwoju.W zestawie COLORS znajduje się szafka RTV, z pomocą której można stworzyć centrum rozrywki w pokoju nastolatka lub awangardowy pokój dzienny.

Nowoczesność, kreatywność, gra kolorem i funkcjonalne elementy. Takich właśnie cech szukamy nie tylko w dorosłym życiu, ale już za czasów nastolatka. Wtedy oczekujemy czegoś, co subtelnie łączy przykuwające wzrok barwy i figury. COLORS to kolekcja szyta na miarę dla każdej nieszablonowej, młodej duszy. Prostokątne konstrukcje mebli zestawione z krągłymi uchwytami, białe fronty z kolorowymi wnękami otwartych półek. Taki zestaw działa na wyobraźnię, pobudza do nieszablonowego myślenia oraz motywuje zarówno do nauki, jak i zabawy.


Inne artykuły w tej kategorii


 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności