Studia czas start! Zobacz biurka do -46% z darmową dostawą 🚚
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak nadać charakteru oprawie do żarówki? DIY

Potrzebujemy:

  • Dużej białej ledowej żarówki

  • Oprawy do żarówki

  • 6 kółek do karniszy

  • Dwóch kolorów farbek (szary oraz brudny róż)

  • Pędzla gąbkowego

  • Kleju

Zaczynamy:

I. Pierwszym krokiem jest pomalowanie drewnianych kółek. Zanim to zrobisz upewnij się, że kółka są gładkie, dzięki temu uda się uniknąć odpryskiwania farby. Jeśli struktura Twoich kółek pozostanie chropowata wygładź je za pomocą bloczka z papierem ściernym. Następnie zabierz się za pomalowanie kółek. My postanowiliśmy pomalować na szaro dwa kółka, natomiast jedno na różowo, resztę pozostawiliśmy w naturalnym kolorze. Pomalowane kółka pozostaw do wyschnięcia.

II. Gdy Twoje kółka wyschną kolejnym etapem jest przyklejenie ich do siebie. Nakładaj krążki jeden na drugi wybierając ustaloną przez siebie kolejność. W naszym przypadku kółka przyklejane są do siebie w następującej kolejności: naturalne, różowe, dwa szare oraz dwa naturalne. Gdy zdecydujesz się na kolejność nałóż odpowiednią ilość kleju na pierwsze kółko, następnie delikatnie nałóż na nie kolejne i kolejne. Pamiętaj, aby robić to bardzo delikatnie i nakładać odpowiednią ilość kleju. Dzięki temu uda nam się uniknąć widocznych zabrudzeń klejem na kółkach. Pozostaw je do wyschnięcia.

III. Ostatnim etapem jest przeciągnięcie połączonych kółek przez oprawę i następnie wkręcenie żarówki.

IV. Gotowe! Powieś lampę w pomieszczeniu, które najbardziej potrzebuje odmiany. Sypialnia, salon a może kuchnia? Nadaj nowego charakteru swojemu wnętrzu!


Inne artykuły w tej kategorii