Weekendowe okazje! Stoliki do -60% ☕
Czego szukasz?
COMITOR Sp. z o.o.
COMITOR Sp. z o.o.
Opublikowany:  

Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej kuchni?

Nowoczesny styl aranżacji wnętrz zdaje się być mieszanką doskonałą - to szczypta elegancji przepleciona odrobiną klasy, okraszona sporą dawką funkcjonalizmu zamkniętego w prostych formach i kształtach. Modernizm wniósł do architektury powiew świeżego spojrzenia, otworzył przestrzenie i dał poczucie swobody oraz nieskrępowanej niczym wolności.

Pomieszczenia mają nie tylko spełniać funkcje wizualne - kusić, pobudzać, zachwycać, ale przede wszystkim, mają służyć realizacji funkcji użytkowych. Warto skupić się na odpowiednich elementach wyposażenia wnętrza, by mieszkanie służyło domownikom. Urządzanie nowoczesnych aranżacji zacznijmy od kuchni, będącej sercem domu. Czego zatem nie może zabraknąć w nowoczesnych projektach? Z odpowiedzią spieszy COMITOR - importer kuchennych produktów stworzonych na miarę wymagań stawianych przez współczesnych Konsumentów.

Doskonała strefa zmywania

Zwycięzcą w kategorii funkcjonalności podczas zmywania jest BLANCO! Niewątpliwie, zaszczytny laur należy się producentowi zlewozmywaków, w których każdy element jest odpowiednio przemyślany. To kwintesencja ergonomii, która przejawia się w dodatkach tworzących nowoczesną aranżację. Zastanawiacie się pewnie, czym taki zlewozmywak może Was zaskoczyć? Zacznijmy od początku. Ilość komór, materiał, położenie, kolorystyka, wykończenie, sposób montażu, rozmiary, przesuwane deski i cała rzesza innych, przydatnych atrybutów, które zwyczajną kuchnię zamienią w nowoczesne i funkcjonalne pomieszczenie. Dopełnieniem aranżacji będzie bateria kuchenna BLANCO, która w towarzystwie komory i blatu nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, bo design w nowoczesnych pomysłach odgrywa kluczową rolę. Poza tym baterie mogą pochwalić się wyjątkowym wyposażeniem - ruchomymi wylewkami czy regulatorem strumienia redukującym osadzanie się kamienia na główce baterii. Łagodne linie i bogata gama kolorystyczna armatury, połączone z doskonałością zlewu stanowią duet idealny!

Jaki okap kuchenny jest najlepszy?

Pora pożegnać wiszące nad kuchenną płytą straszące okapy, i przywitać subtelne formy oraz innowacyjne technologie zastosowane w sprzętach AGD firmy BEST, które prezentuje COMITOR. Kryterium wyboru w aranżacji nowoczesnych, kuchennych przestrzeni powinny stać się oszczędność energii, cicha praca oraz design. Jednym słowem, szukajmy funkcjonalności zamkniętej w ciekawym stylu. Odpowiedzią mogą być okapy UPPER, będące jednocześnie wyciągiem i pochłaniaczem. Wyposażone w funkcję Energy Saving nie generują wysokich rachunków, a ich praca jest niemal niesłyszalna dla ucha. Produkty UPPER to odejście od klasycznych trendów na rzecz nowoczesności. Wspaniałą alternatywą mogą być także produkty z linii LECCO. Schowany w szafce okap również spełnia funkcje pochłaniacza i wyciągu, a jego minimalistyczny styl odzwierciedla to, czego szukamy w nowoczesnych przestrzeniach. Jeśli zabudowana lodówka, kuchenka czy mikrofala to już norma, dlaczego by nie wybrać zabudowanego okapu?

Płyta grzewcza do nowoczesnej kuchni

Kuchenne inspiracje i wyzwania bez doskonałej płyty grzewczej spełzłyby na niczym. Rozwiązania Küppersbusch łączą w sobie wszystko to, czego potrzeba w nowoczesnej przestrzeni. Spora dawka funkcjonalizmu w postaci wyjątkowo płaskiej konstrukcji o strukturze plastra miodu znacząco podniesie oryginalność przestrzeni, a swoboda w zakresie modyfikacji kształtu będzie uzupełnieniem indywidualnych wizji. Aranżacja kuchennej płyty może stać się zabawą, a unoszące się aromaty skąpane w niebanalnej oprawie będą wodzić za nos i intrygować. Propozycją dla żądnych unikatowych metod aranżacyjnych będzie koncepcja VarioLine, w której każdy element zależy od preferencji Konsumenta. Płyty grzewcze, palniki gazowe czy kamień lawowy przemieniony na grillującą powierzchnię nada wnętrzu ciekawego eleganckiego klimatu. Synonimem nowoczesności jest więc innowacja. Ta, ubrana w rewelacyjną formę na pewno będzie czymś czego nie może zabraknąć we współczesnej kuchni.

Który piekarnik wybrać?

Mistrzyni wypieków na pewno nie wyobraża sobie, by cztery kąty pozbawione były piekarnika. To urządzenie bez którego soczysta pieczeń czy doskonałe ciasto mogło być jedynie marzeniem. Jeśli jesteście fanami zdrowego odżywiania z pewnością pokusicie się o piekarnik parowy, który pomoże wyczarować lekkostrawne posiłki. Urządzenia Küppersbusch wyposażone w funkcję PYROtherm pozwolą na wygodę pieczenia i sprzątania. Pyrolityczny system pozostawia wnętrze bez skazy i nieprzyjemnych przypalonych zapachów. Trudno zmywalne plamy tłuszczu mogą iść w zapomnienie, a stała kontrola obiegu temperatury będzie gwarancją udanej kolacji. Producent oferuje pełną indywidualizację produktu, by zapewniał satysfakcję Użytkownikom. Piękne uchwyty, mnogość wariantów wyposażenia i rozmiarów przyczyni się do stworzenia wnętrza skrojonego na miarę własnych potrzeb. Taka jest właśnie nowoczesna kuchnia – dostosowana do domowników.

kosze do segregacji śmieci

Ekologia we współczesnym wydaniu

W nowoczesnych rozwiązanych do kuchni nie może zabraknąć kwestii ekologicznych, które przejawiają się w odpowiedniej organizacji przestrzeni. Mowa tutaj o selektorach kuchennych, pozwalających na selektywną zbiórkę odpadów. Te przydatne pojemniki ułatwią proces segregacji, jak również pomogą rozlokować środki czystości, ścierki czy worki na śmieci. To zamiennik standardowych koszy, nie cieszących się zbytnią atrakcyjnością i wygodą. Selektory BLANCO do montażu w szufladzie, zwykle schowanych w szafce pod zlewozmywakiem, to kilka pojemników z rączką, która ułatwia opróżnianie. Jednocześnie wszystkie elementy selektorów są łatwe w utrzymaniu czystości, a zwarta konstrukcja zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń. Kuchnia z rozwiązaniami COMITOR to nowoczesność w każdym wydaniu, wszystkie jej elementy ułatwiają codzienność, a do tego charakteryzują się modernizmem stylistycznym.

Odpowiedzią na pytanie postawione w tytule artykułu jest funkcjonalność. Współczesne aranżacje to minimalizm konstrukcyjny i prostota, a zarazem maksimum użyteczności. Rozwiązania COMITOR to recepta na nowoczesną kuchnię, pełną piękna i stylu, w której każdy element ma określoną funkcję.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności