DIY: Jak w ciekawy sposób przyozdobić okrągłe lusterko?

Potrzebujemy:

  • Okrągłego lusterka

  • Bambusowych patyczków (o dł.18cm oraz 3cm)

  • Ręcznej piły (Jeśli nie udało Ci się przyciąć bambusowych patyków na kawałki w sklepie)

  • Kleju

Zaczynamy:

I. Pierwszym krokiem jest przycięcie bambusowych kijków, tak aby były równej długości. W naszym przypadku ich długość wynosi 18 cm. Pamiętaj, że długość kijków zależna jest od wielkości wybranego przez Ciebie lusterka. Im większe lustro, tym bambusowe kijki powinny być dłuższe. O możliwość przycięcia kijków zapytaj w sklepie lub zrób to samodzielnie w domu.

II. Gdy Twoje kijki są odpowiednio przycięte, kolejnym krokiem jest naniesienie kleju na lusterko. Klej nanoś na lusterko etapami, tak aby nie zdążył wyschnąć zanim przykleisz do niego elementy. Następnie przyklejaj bambusowe patyczki w taki sposób, aby 1 cm ich długości znajdował się na lusterku.

III. Czynność powtarzaj, aż do całkowitego pokrycia bambusem lusterka. Przy naklejaniu elementów zwróć uwagę na to, żeby końcówki przyklejane do lusterka były ze sobą równe.

IV. Gdy Twoje lusterko będzie coraz bardziej pokryte patyczkami, zwróć uwagę na przerwy jakie tworzą się między przyklejanymi elementami. Żeby lusterko wyglądało estetyczniej, obróć je i w przerwy pomiędzy patykami przyklej ok.3 cm kawałki bambusa.

V. Tak oklejone lusterko pozostaw do wyschnięcia.

VI. Gotowe! Teraz możesz cieszyć się własnoręcznie ozdobionym lustrem! Powieś je w sypialni nad łóżkiem albo nad komodą w salonie! Spodobał Ci się pomysł? Podziel się tym z nami w komentarzach!

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii DIY - Zrób to sam
Zobacz więcej artykułów w kategorii DIY - Zrób to sam
Komentarze