Noworoczne zmiany w Twojej kuchni? Postaw na wnętrze w skandynawskim stylu

Nowy rok to dobry pretekst do wprowadzenia zmian w naszym mieszkaniu! Podejmując decyzję o nowej aranżacji i przeprowadzeniu remontu, dobrze jest zacząć od kuchni. To miejsce, w którym spędzamy na co dzień sporo czasu, dlatego warto zadbać zarówno o jej funkcjonalność, jak i design. Dzięki drobnym zmianom poczujemy się w niej… po prostu znakomicie!

Wybór mebli i sprzętów kuchennych to decyzja podejmowana raz na kilka lat, o ogromnym znaczeniu dla wyglądu, ale przede wszystkim dla użyteczności pomieszczenia. Pośród wielu możliwości dekorowania wnętrz, uniwersalnością i ponadczasowością wyróżnia się styl skandynawski. Aranżacje mieszkań w stylistyce mroźnej, ale gościnnej Szwecji, Danii czy Norwegii od kilku lat podbijają również polskie wnętrza. O inspirującym stylu skandynawskim, nikt nie wie więcej niż szwedzka marka Electrolux. W zastosowanych przez markę rozwiązaniach design spotyka się z funkcjonalnością, a praktyczne rozwiązania, sprawiają, że codzienne życie domowników staje się łatwiejsze. Poza funkcjonalnością, sprzęty te wyróżnia estetyczny wygląd – przyjazna przestrzeń domowa zachęca do wspólnego spędzania czasu.

duża kuchnia z białymi frontami i z wyspą

Funkcjonalna kuchnia nie może dobrze działać bez sprzętu, który nie tyko wykonuje powierzone mu zadania, ale również współgra z wystrojem pomieszczenia. Dbając o minimalizm, wygodnym rozwiązaniem jest zabudowa części sprzętu. W ofercie marki znajdują się także zmywarki wolnostojące (np. w kolorze inox). Te o szerokości 60 cm sprawdzą się w przypadku większego pomieszczenia, zaś węższe (45 cm) – będą pasowały do mniejszych kuchni. Poza aspektami wygody aranżacyjnej, znacznym udogodnieniem mogą okazać się zaawansowane funkcje urządzeń. Wybrane modele zmywarek optymalizują zużycie energii i wody, zapewniając skuteczność zmywania. Zmywarki z linii AirDry wykorzystujące naturalną metodę suszenia pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Dzięki nim naczynia mogą być idealnie suche zaraz po wyjęciu z urządzenia.

Możliwość zabudowania sprzętu domowego większych gabarytów stanowi znaczne ułatwienie podczas urządzania przestrzeni kuchennej. To wygodne rozwiązanie w przypadku doboru chłodziarko-zamrażarki. Zgodnie z założeniami stylu skandynawskiego urządzenia domowe powinny być praktyczne. System CustomFlex zapewnia maksymalną swobodę przechowywania produktów spożywczych w chłodziarkach. Ruchome pojemniki można umieszczać na drzwiach chłodziarko-zamrażarki w dowolnie wybranej konfiguracji. Ich zróżnicowana wielkość sprawia, że z łatwością można w nich uporządkować produkty o różnorodnych kształtach i wielkości. To przykład prostego w obsłudze przedmiotu, dającego niebywały komfort w codziennym życiu, a także esencja filozofii życia w Skandynawii, gdzie jest prosto, minimalistyczne, ale i użytecznie oraz wygodnie.

jak wyglądają drzwi wewnątrz lodówki electrolux

Ważnym elementem stylu skandynawskiego jest zachowanie kontrastów. Ciemniejsza ściana czy czarny element na blacie kuchennym stworzą ważną przeciwwagę dla subtelnych barw. W kontraście kolorystycznym do jasnych mebli, postawmy na ciemny blat lub… płytę indukcyjną! W przeciwieństwie do białej, na ciemnej nie są tak widoczne zabrudzenia. Nowoczesna płyta grzewcza znacznie przyspieszy przygotowywanie posiłków w kuchni. Płyta indukcyjna automatycznie dostosowuje rozmiar pola grzejnego, rozpoznając jednocześnie kształt i rozmiar naczyń, co umożliwia ustawienie ich w najbardziej dogodny dla nas sposób. Oznacza to, że możemy przygotowywać jednocześnie kilka elementów ulubionego dania, np. gotować sos, korzystając z jednego pola, za pomocą drugiego gotować makaron, a na kolejnym - podsmażać warzywa. Ponadto sprzęt gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo – gdy zdejmiemy z płyty garnek lub patelnię, urządzenie automatycznie wyłącza się.

okap wyspowy w kuchni

Idealnym przykładem mariażu stylu i funkcjonalności w wykonaniu firmy jest piekarnik parowy. Sprzęt pozwoli na przygotowanie dań, których nie powstydziłby się nawet najlepszy szef kuchni! Dzięki wykorzystaniu mocy pary przyrządzimy soczyste i równomiernie wypieczone potrawy, które zachowają cenne witaminy i minerały. Warto także skusić się na przygotowanie potraw metodą SousVide. Polega ona na powolnym gotowaniu produktów zapakowanych próżniowo w niskiej temperaturze – dzięki temu potrawy mają intensywny smak i doskonałą konsystencję. W piekarnikach z dostępną funkcją SousVide możemy przygotowywać dania za pomocą modnej wśród kucharzy metody z dużym przyspieszeniem! Technologię tę zastosowano w piekarnikach z inspiracji urządzeniami tworzonymi dla profesjonalistów, dlatego możemy mieć pewność, że przygotowane przez nas dania będą szybko i na najwyższym poziomie.

Styl skandynawski to jednak nie tylko kuchnia. Troszcząc się o minimalizm w domu, warto zadbać o wywołanie wrażenia optycznego powiększenia pomieszczenia, wybierając drewnianą podłogę w naturalnym lub białym odcieniu. Projektując swoje mieszkanie, należy także zadbać o właściwe oświetlenie. W oknach – zamiast firan i zasłon – dobrze jest zamontować rolety w jasnym kolorze. Dzięki nim wnętrze stanie się przestronne. Wybierając sztuczne oświetlenie, zdecydowanie warto postawić na proste kształty lamp.

>> ELECTROLUX <<

Prostota, funkcjonalność i atrakcyjny design – zachowanie tych trzech komponentów pozwala utrzymać wnętrze domu w stylu skandynawskim. Dzięki nim kuchnia jako miejsce rodzinnych spotkań przyciąga domowników swoim wnętrzem, jak i zaawansowanymi udogodnieniami.

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze