Co szukasz?
Zobacz także

Jaką zmywarkę wybrać? Nie uwierzysz, jakie funkcje mają te modele

Walory wizualne posiłków zawsze sprawiają, że każda uczta jest o niebo przyjemniejsza. Nic dziwnego zatem, że z chęcią eksponujemy na stole naczynia, które są doskonałą oprawą dla kulinarnych specjałów. Co jednak istotne, powinna być to ceramika nie tylko stylowa, ale i perfekcyjnie czysta. Projektanci zmywarek Electrolux, jako ekspert w dziedzinie zmywania naczyń, doskonale wiedzą, jak czasochłonna bywa dbałość o idealną czystość kuchennych akcesoriów — zarówno na co dzień, jak i od święta. Jeśli więc zastanawiasz się, jaką zmywarkę wybrać, zobacz modele, które sprawdzą się w każdej kuchni.

Dwa rodzaje zmywarek, wiele istotnych funkcjonalności

Nowoczesna kuchnia to kuchnia innowacyjna — nie tylko pełna pysznych smaków i niezwykłych aromatów, ale również intuicyjnych, funkcjonalnych rozwiązań. Projektanci Electrolux tworząc dwie niezwykłe linie zmywarek — QuickSelect oraz ComfortLift, starannie zadbali o to, aby sprzęty zaskakiwały użytecznością i mogły odciążyć Cię dzięki rozmaitym ergonomicznym usprawnieniom.

Wśród szeregu rozwiązań czekają doskonale przemyślane technologie, które same podpowiadają najbardziej odpowiedni tryb zmywania, pomagają w doborze właściwej pojemności lub sprawiają, że użytkownik może liczyć na najbardziej efektywne zużycie energii. Więcej przydatnych informacji dotyczących rozmaitych funkcjonalności obu rodzajów zmywarek znajdziesz w poniższych akapitach.

zmywarka w kuchni nowoczesnej

QuickSelect — zmywarka skrojona na miarę Twoich potrzeb

Jednym z założeń projektantów zmywarek Electrolux było wykreowanie nowego podejścia do zmywania — bez stresu, nadmiernego zużycia wody i ewentualnej szkody dla naczyń. Tak też powstał model zmywarki QuickSelect. Jak mówią sami designerzy, postawili na zupełnie nowatorskie rozwiązania, dzięki którym zmywanie jest proste, szybkie i intuicyjne. Przede wszystkim taki model eliminuje problem „zgadywania” wyboru cyklu zmywania. Wszystko, co należy zrobić, to wybrać czas, który ma zostać przeznaczony na zmywanie oraz dodatkowe opcje, takie jak ExtraPower, GlassCare czy ExtraHygiene, a sama zmywarka zajmie się resztą. Naczynia będą zawsze czyste i suche po każdym myciu.

zmywarka w kuchni nowoczesnej

Dodatkowo samo ustawianie cyklu jest niezwykle proste. Aby to zrobić, wystarczy przesunąć palcem po intuicyjnym wyświetlaczu. Inną ciekawą opcją okazuje się być wyświetlacz podłogowy, który zadba o błogą ciszę w Twojej kuchni. Tradycyjne zmywarki emitują zazwyczaj sygnał dźwiękowy, tymczasem zmywarka QuickSelect informuje o swoim stanie, wyświetlając kolorową kropkę na podłodze. Wszystkie te usprawnienia i designerskie rozwiązania sprawiły, że zmywarka QuickSelect zdobyła nagrodę iF Design Award. Pod tym względem doceniono tzw. skandynawski design skupiający się na intuicyjnej funkcjonalności, która odznacza się maksymalną wygodą i prostotą w obsłudze.

Kliknij i znajdź dla siebie idealną zmywarkę >>

Ergonomia i energooszczędność

Zmywarka QuickSelect została stworzona do zabudowy w dwóch rozmiarach — 45 i 60, tak aby mogła być w pełni dostosowana do Twoich potrzeb. Pierwszy rozmiar będzie idealny do mniejszej kuchni, natomiast większy, do bardziej obszernej przestrzeni, w której stołuje się większa rodzina. Co niezwykle istotne, zmywarka zaprojektowana przez Electrolux może pochwalić się klasą energetyczną A+, co oznacza, że jest nie tylko energooszczędna, ale i przyjazna dla środowiska.

zmywarka do zabudowy

ComfortLift — zmywanie maksymalnie innowacyjne

Druga ze zmywarek Electrolux, ComfortLift, również została zaprojektowana do zabudowy. Warto zaznaczyć, że urządzenie zostało wyposażone w kilka nowatorskich technologii. Jedna z nich to wspomniana wcześniej GlassCare z technologią AirDry, dająca 3 razy lepsze efekty suszenia. Dzięki niej naczynia są przyjemnie suche i pozbawione nieestetycznych zacieków. Sam program GlassCare dedykowany jest szklanym naczyniom, nie powoduje szoku termicznego i zabezpiecza je przed matowieniem.

zmywarka

Oprócz tego urządzenie może pochwalić się specjalnym dolnym koszem, podnoszonym na optymalną wysokość. Dzięki niemu możesz zyskać łatwy dostęp do wszystkich naczyń — zarówno podczas wkładania, jak i wyjmowania ich ze zmywarki. Wystarczy lekko ścisnąć uchwyt, aby dolny kosz płynnie uniósł się do góry. Jak zaznaczają projektanci, jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Dodatkowo urządzenie ma specjalną, trzecią szufladę, w której bez problemu możesz zmieścić sztućce i inne przybory kuchenne — ruchome przegródki i stojaki pozwolą optymalnie ustawić wszystkie akcesoria. Prowadnice ComfortRails z kolei, zapewniają płynne wysuwanie się koszy zmywarki. Jednocześnie zapobiegają chybotaniu i obijaniu się o siebie zawartości koszy, przez co skutecznie chronią delikatne naczynia.

zmywarka z podnoszonym dolnym koszem

Nie jest tajemnicą, że pięknie podane dania zawsze smakują lepiej. Dzięki temu, że Twoje naczynia zawsze będą zadbane i nieskazitelnie czyste, będziesz mógł zadbać o odpowiedni oprawę posiłków. Ponadto zmywarki Electrolux zawsze zadbają o Twój czas i wygodę — a to współcześnie pozostaje niezwykle istotną wartością.

>> ELECTROLUX <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze