Jak zadbać o ubrania i środowisko naturalne? Pierz świadomie i ekologicznie

Zakręcasz kurek, gdy myjesz zęby, segregujesz śmieci, a podczas zakupów sięgasz po worek wielokrotnego użytku? To znak, a właściwie wiele znaków, że ekologia jest dla Ciebie ważna. Być może teraz kolej na świadome pranie? Dzięki temu wydłużysz życie swoich ubrań, zaoszczędzisz pieniądze i dołożysz kolejną cegiełkę do ratowania planety. Jak to zrobić? Electrolux ma na to mnóstwo sposobów.

pralka i suszarka, suszenie ubrań, jaka suszarka najlepsza

Wydłuż życie Twoich ubrań

Czy wiesz, że jedynie 1% materiałów jest poddawanych recyklingowi? Reszta ląduje na śmietniku, a do produkcji nowej odzieży wykorzystywane są ogromne ilości wody, której zasoby są ograniczone. Jak zatem przyczynić się do ochrony środowiska, nie rezygnując z modnych i pięknych ubrań?

ekologia, ekologiczne życie, jak chronić planete

To, że ubrania się niszczą, jest faktem. Żaden zmechacony sweterek, wyblakła koszula czy znoszona już sukienka nie dodadzą Ci pewności siebie w czasie formalnych i mniej formalnych spotkań, ale znalezienie złotego środka pomiędzy nienagnanym ubiorem a nienapędzaniem sektora fashion jest możliwe, a do tego i proste!

pralka i suszarka, domowa pralnia

Z pomocą przychodzi innowacyjna technologia stosowana w pralkach i suszarkach Electrolux, która wydłuża życie ubrań. Mowa o specjalnych programach dopasowanych do rodzaju tkanin, funkcjach umożliwiających pranie w niższych temperaturach bez uszczerbku na wydajności czy systemach dozowania detergentu. Dzięki temu Twoje ubrania znacznie dłużej powiszą w szafie, a Ty zaoszczędzisz pieniądze – zyskuje więc zarówno planeta, jak i domowy budżet.

Zadbaj o swoje ubrania – pierz, susz i noś dłużej! >>

Odświeżanie zamiast pełnego cyklu prania

Pierwszy krok świadomego prania polega na realnym oszacowaniu potrzeb. Często jest tak, że raz założona bluzka nie wymaga całego cyklu prania, ale też czasami nie nadaje się do ponownego założenia. Problemem jest więc utrata efektu świeżości, który można szybko odzyskać przy pomocy programu SteamCare, który wykorzystuje parę wodną.

pralka electrolux, pranie ekologiczna

SteamCare – w odróżnieniu od delikatnego trybu prania – zużywa nawet do 95% mniej wody, a przy tym nie obciąża tak włókien materiału. Działanie pary wpływa też na redukcję zagnieceń, co tym samym ogranicza konieczność mozolnego prasowania. Co to oznacza? Więcej czasu dla siebie oraz brak marnotrawstwa wody i detergentów.

electrolux pralka, suszarka automatyczna

Pranie w 40°C nie zawsze jest koniecznością

Żeby prać ekologicznie, warto również zmniejszyć temperaturę do 30°. Tylko co ze skutecznością usuwania plam i nieprzyjemnych zapachów? W przypadku technologii Electrolux wartość ta zapewni takie same rezultaty jak pranie w 40°C w innej pralce. Powodem tego jest funkcja UltraWash, która przy obniżonej temperaturze, nie dość, że zagwarantuje eliminację wszystkich zabrudzeń, to przy tym zaoszczędzi nawet do 35% energii.

jaka pralka, pralka Electrolux, suszarka Electrolux

Detergenty pod całkowitą kontrolą

Lekcja o detergentach jest kolejną kwestią, którą trzeba odrobić przed przystąpieniem do ekologicznego prania, bo nieodpowiednie środki chemiczne mogą wywrzeć negatywny wpływ na jakość Twoich ubrań. O czym warto pamiętać? Korzystaj ze zmiękczaczy, których rolą jest zwiększenie wytrzymałości włókien, a jeśli pierzesz odzież kolorową, sięgaj po produkty w płynie. W proszkach bardzo często znajdują się wybielające granulki, które spowodują, że mocne barwy stracą na intensywności.

system dozowania detergentu, pralka, Electrolux AutoDose

Istotna jest też ilość detergentu! Jeśli wlejesz zbyt mało płynu, tkaniny z czasem będą szarzeć. Z kolei, gdy zastosujesz za dużo produktu, odzież będzie niszczeć, a kolory blaknąć. Tę wartość należy więc uzależnić od załadunku prania, a także stopnia twardości wody i choć jej oszacowanie jest możliwe, zdecydowanie szybciej poradzi sobie z tym funkcja AutoDose od Electrolux, która automatycznie dozuje zmiękczacz oraz detergent, tak by chronić materiały znajdujące się w bębnie i pozwolić Ci nosić je znacznie dłużej.

Automatyczne suszenie się opłaca

Ekologiczne suszenie? Nie, nie chodzi o straszący w kącie stojak albo długie sznurki. Znacznie lepszym wyjściem są suszarki automatyczne Electrolux, które pracują ekonomicznie i efektywnie. Urządzenia wykorzystują ponownie wytworzone wewnątrz bębna powietrze, obniżając przy tym temperaturę niezbędną do wyschnięcia ubrań. Przez to pochłaniają nawet do 50% mniej energii i są bardziej energooszczędne niż... telewizor.

automatyczna suszarka, ekologiczne suszenie ubrań

Mitem dotyczącym suszarek automatycznych jest to, że niszczą odzież. To prawda, że… to mit. Wykorzystywany w Electrolux system DelicateCare pielęgnuje tkaniny i pozwala nawet na suszenie jedwabnych, wełnianych czy sportowych elementów garderoby. Ubrania się nie mechacą i „nie kurczą”– wszystko dlatego, że ruchy bębna dostosowywane są do rodzaju tkaniny, która znajduje się w środku. Efekt? Twoja ulubiona bluzka będzie nadawała się do założenia jeszcze wiele, wiele razy!

prasowanie ubrań, suszenie ubrań, suszarka automatyczna zalety

Życie w zgodzie z ekologią nie jest trudne – wystarczą świadome decyzje: podczas zakupów w sklepie, w czasie porannej higieny czy wyboru urządzeń, takich jak pralka i suszarka. Electrolux bardzo ułatwia ten EKOproces, dostarczając rozwiązania, które zarówno dbają o wygląd posiadanych ubrań, przedłużając przy tym ich trwałość, jak i gwarantują mniejsze zużycie wody i energii. To kolejny z kroków, który możesz zrobić, by chronić środowisko naturalne!

>> ELECTROLUX <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze