Jak urządzić mały salon?

Jak urządzić mały salon tak, by był on funkcjonalny?

W pomieszczeniach takich bardzo dobrze sprawdzają się meble modułowe. Czym różnią się one od typowych meblościanek? To klient decyduje o tym, które z dostępnych modułów chce wykorzystać, nie musi kupować całego kompletu, który w przypadku klasycznych meblościanek często był zbyt duży i niefunkcjonalny. Meble modułowe (zwane również systemowymi) pozostawiają duże pole manewru - poszczególne elementy można przestawiać a całość skomponowana jest w ten sposób, by wszystko do siebie pasowało. Do swojego salonu wybierz więc podstawowe moduły i sprawdź, jaka aranżacja prezentuje się najlepiej!

salon w stylu industrialnym z cegłą naturalną

Nie bez znaczenia jest również kolor ścian. Zbyt ciemne barwy mogą "przytłoczyć" pomieszczenie i sprawić, że już i tak niezbyt duża przestrzeń wyda się jeszcze mniejsza niż jest w rzeczywistości. W większości pomieszczeń sprawdzą się odcienie kremowe. Jeśli pokój jest jasny, dobrze oświetlony można postawić na nieco intensywniejsze kolory - odcienie różowego, zielonego, czerwonego. Ważne jest jednak to, by były to odcienie nasycone, żywe a nie przygaszone.

szara sofa, narzuta w biało- czarne pasy, beżowy dywan,

Lustra są dość popularnym sposobem na powiększanie małej przestrzeni, dlatego nadają się idealnie do optycznego powiększenia małego salonu. Choć najczęściej stosowane były w pomieszczeniach takich jak łazienka czy przedpokój, teraz coraz więcej osób decyduje się na ich montaż również w salonie. Ładnie prezentują się nad kanapą oraz stołem. Warto jednak zwrócić uwagę, aby nie montować lustra w miejscu w którym jego odbicie rozpraszałoby nasza uwagę.

czarne lampy z abażurami, kremowa sofa, szary fotel, szary dywanik

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów