3 pomysły na przechowywanie rzeczy w sypialni

Mawiają, że dobra organizacja jest gwarancją sukcesu. Ta stara zasada dotyczy wszystkich dziedzin – obowiązków zawodowych, uczelnianych bojów, spraw prywatnych czy nawet urządzania wnętrz. Dziś przedstawimy sposób, jak wykorzystać powierzchnię zarówno małej, jak i dużej sypialni. Razem z marką Elfa – mistrzem ładu i porządku w domu – przedstawimy poradnik dla tych, którzy chcą "poukładać sobie życie", zwłaszcza w sypialni.

wielka przesuwna szafa w sypialni

Garderoba w sypialni? Czy sypialnia w garderobie?

Drzwi przesuwne to zdecydowany hit w aranżacji naszego lokum. Wykorzystując powierzchnię ściany czy wnęki możemy urządzić bardzo praktyczną garderobę, by przechować w niej dosłownie wszystko! Eleganckie drzwi przesuwne Elfa to produkt robiony na wymiar, zatem w pełni odpowie na nasze indywidualne potrzeby, a mnogość dostępnych wersji stylistycznych sprawi, że zarówno skandynawski czy klasyczny wystrój znajdzie swój odpowiednik, podkreślający stylizacyjną prostotę, eklektyzm czy wyrafinowanie. Ogromna paleta kolorów i materiałów, poszerzona o profile, umożliwi wykreowanie znakomitej przestrzeni. Ci, którzy borykają się z małym metrażem mogą jedną ścianę drzwi przeistoczyć w lustro – nie dość, że optycznie powiększymy sypialnię, to nie będziemy musieli szukać dodatkowego miejsca na ścianie, by go powiesić.

przytulna sypialnia z dużą szafą z przesuwnymi drzwiami wysoki połysk

Drzwi przesuwne to nie wszystko. Za nimi możemy stworzyć organizacyjną harmonię, wykorzystując wieszaki, półki, kosze, haki, uchwyty, drążki, przegrody i inne elementy, które oferuje Elfa. Komponenty idealnej garderoby sprzyjają utrzymaniu porządku i gwarantują swobodny dostęp do ubrań, a efekt końcowy będzie kwintesencją porządku i ładu przestrzennego. Na wysuwanej półce na buty ulokujemy eleganckie szpilki czy kalosze, zyskując tym samym miejsce w przedpokoju. Stosy jeansów, które zawisną na specjalnych drążkach pomogą szybko odnaleźć ulubione spodnie. Podręczne wieszaczki posłużą na paski, chustki i szale. Ogromną zaletą, w tego typu systemach jest to, że wiedząc co będziemy przechowywać w pojemnej szafie, możemy wedle tych kryteriów dobierać odpowiednie części do montażu.

>> Poznaj produkty ELFA <<

Regały, półki, blaty. Czyli jak wykorzystać systemy wieszane?

Jeśli szafę mamy gotową, kolej przejść do następnego podpunktu. Często marzymy, by w naszej sypialni znalazła się toaletka, przed którą poranny makijaż będzie znacznie przyjemniejszy lub by alkowa pełniąca – w małych mieszkaniach – funkcję biura, zapewniała komfort podczas wypełniania zawodowych obowiązków. Wówczas potrzebujemy miejsca na kosmetyki czy laptop i biurowe przybory. Z pomocą przychodzą wtedy systemy wieszane, takie jak te marki Elfa. Płytkie półki o szerokości 30 cm będą doskonałym miejscem na pędzle do makijażu czy perfumy, a głębokie wysuwane kosze, schowane pod blatem ukryją stosy przydatnych podczas pracy, notatek oraz poradników. Blat także może posłużyć dwojako – zarówno jako miejsce pracy czy domowa toaletka. Ważne też, by wykorzystać pozostałą, wolną powierzchnię – nad łóżkiem, komodą czy nawet na drzwiach. Tam, stylowe wiszące regały mogą dźwigać książki, segregatory, organizery czy po prostu kwiaty.

nowoczesna sypialnia z dużą szafą z przesuwnymi drzwiami

Organizacja przestrzeni pod łóżkiem

Rozglądając się po sypialnianej przestrzeni znajdziemy jeszcze jedno miejsce – łóżko. Zmysł organizacyjny podpowiada nam o jego dodatkowej funkcji. Dorośliśmy i wiemy, że pod nim nie kryją się już potwory, ale za to może się tam schować wiele innych rzeczy. Niestety, ten pomysł mogą wykorzystać posiadacze łóżek na podwyższeniach. Jedyne czego potrzeba to pojemne kosze i pudła. Plastikowe pojemniki posłużą do segregacji i odpowiedniej organizacji tych potrzebnych, jak i mniej potrzebnych elementów. Co schować pod łóżkiem? Rzeczy, z których często nie korzystamy i nie będziemy musieli wciąż po nie sięgać. Umieszczając je stylowych koszach zapewnimy sobie maksymalnie dużo miejsca i z pewnością, wykorzystamy każdy milimetr podłoża.

mała sypialnia z garderobą

Aranżując przestrzeń sypialni warto wykorzystać wszystkie dostępne możliwości, które uczynią wnętrze jeszcze bardziej dostosowanym do naszych potrzeb. Każdy pokój jest morzem niezwykłych i praktycznych koncepcji, wystarczy tylko pobudzić swoją kreatywność i stworzyć w każdym kącie domu organizacyjną idyllę. My polecamy swobodne, lekkie rozwiązania Elfa. Wśród nich prym wiodą nowości marki - bezramowe drzwi przesuwne, które będą pięknym zwieńczeniem estetycznej sypialni.

>> ELFA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Sypialnia

Zobacz więcej artykułów w kategorii Sypialnia

Komentarze

Zobacz więcej produktów