3 powody, dla których warto mieć odpowiedni okap

Słowo "odpowiedni" to przymiotnik o szerokim pojęciu. Może znaczyć dopasowany, należyty, trafiony, dobry, profesjonalny czy satysfakcjonujący. W naszym słowniku nadamy mu jedną, ale jakże adekwatną cechę – idealny! Jak znaleźć taki okap, gdy kuchenne oferty pękają w szwach od rozwiązań pełnych doskonałych udogodnień? Sfera designu i niezwykłych konstrukcji weszła także do kuchni i nie ominęła funkcjonalnych elementów wiszących nad kuchenką. Dziś możemy zdecydować się na – niemal niewidoczny – sprzęt do zabudowy, artystyczną formę czy subtelny produkt, który dyskretnie schowa się w płycie indukcyjnej. Kuchnia jest miejscem, w którym wszystkie nowoczesne rozwiązania pełnią podwójną rolę – oprócz praktyczności, gwarantują niezwykły stylistyczny efekt.

okap novy firmy comitor

Czym kierować się podczas poszukiwań najlepszego okapu? Comitor – firma specjalizująca się w wyposażeniu kuchni oraz gastronomii – pomoże nam rozwiać zakupowe dylematy. Stojąc przez wyborem produktu, który będzie nam towarzyszył podczas przyrządzania aromatycznych sosów i gęstych zup, skupmy się na trzech kluczowych elementach: oszczędność i wydajność, łatwość usuwania brudu i cicha praca, a także styl połączony z jakością wykonania. Okapy Novy dziś posłużą jako wzorzec.

>> Poznaj okapy kuchenne COMITOR <<

Po pierwsze – oszczędność i wydajność

Gdy możliwe jest odprowadzanie oparów na zewnątrz, a brak ograniczeń w zakresie wysokości zabudowy i długości przewodu odprowadzającego nie generują żadnych trudności, śmiało możemy sięgnąć po rozwiązania z silnikiem wbudowanym. Jeśli natomiast nie mamy takiej możliwości przydatna staje się recyrkulacja. Dziś, ci którzy ze względów technicznych muszą zrezygnować ze wspominanego duetu mogą pokusić się o oszczędne filtry węglowe typu monoblock, zastosowane w produktach Novy. Miliony cząsteczek pochłaniają nieprzyjemne zapachy, przy niewielkiej utarcie ciśnienia. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że filtr można regenerować w piekarniku, aż do 12 razy! By okap był maksymalnie wydajny musi być co najmniej tej samej wielkości co płyta, a najlepiej gdy jest nieco większy. Pozwala to na maksymalne pochłonięcie wszystkich powstałych oparów. Kolejna zasada jest taka, że im wyżej umieszczamy okap, tym większa powinna jego powierzchnia. Wydajność to najważniejsze kryterium idealnego sprzętu, dzięki temu zyskamy przestrzeń pozbawioną mało atrakcyjnych aromatów.

Po drugie – cicha praca i łatwość usuwania brudu

Chyba nikt z nas nie lubi, gdy pracujące nad głową urządzenie w kuchni zagłusza wszystko dookoła. Dlatego współcześni producenci konstruują systemy dźwiękochłonne, które do zera ograniczają hałas i drgania silnika, by zapewnić Użytkownikom maksimum komfortu oraz sprawić, że sprzęt będzie działał tak, że nawet go nie dostrzeżemy. Okapy Novy są pionierami w dziedzinie cichej pracy oraz czystości. Opracowana technologia tłumienia dźwięków oraz stabilna konstrukcja redukują powstające szumy. Dowodem tego jest spełnienie rygorystycznych wymagań normy EN 6704-2-13. Poziom hałasu wyrażany jest w decybelach (dB). Średnio, wartość ta powinna oscylować na poziomie 55 - 60 dB. Dla każdej Pani Domu ważna będzie także możliwość szybkiego czyszczenia sprzętu. Usuwanie tłuszczu jest zapewne zmorą wielu osób! Filtry przeciwtłuszczowe umieszczone w okapach powinny ułatwiać sprzątanie kuchni. W rozwiązaniach, które oferuje Comitor będzie to bajecznie proste. Niewidoczny element można w każdej chwili umieścić w zmywarce i pozbyć się tłustych osadów.

okap novy firmy comitor

Po trzecie – styl połączony z jakością wykonania

Jak wiadomo okap ma nie tylko pomagać nam w usuwaniu z kuchni nieprzyjemnych zapachów, ale i powinien stanowić ciekawy element całej aranżacji. Kwestie estetyki to ważne kryterium, jednak pamiętajmy, że w parze ze stylem musi iść jakość. W zależności od wystroju kuchennego lokum można sięgnąć po modele ukryte w suficie czy te szafkowe. Atrakcyjnym elementem stanie się okap wyspowy Zen, wykończony litą powierzchnią i łączący recyrkulację z naturalnym oświetleniem. Wartym uwagi rozwiązaniem są sprzęty do montażu na płycie kuchennej lub okapy naścienne, sterowane dotykowo. Szukajmy trwałych produktów stworzonych z wysokogatunkowych materiałów, jak np. stal nierdzewna. Warto wzbogacić urządzenia o innowacyjne funkcje minimalizujące utratę energii, systemy intensywnej pracy czy wskaźniki zabrudzenia filtra przeciwtłuszczowego. Kompilacja designu i jakości będzie gwarancją niezawodności przez długie lata oraz wpłynie na satysfakcję, wynikającą z wyboru.

przyścienny biały okap comitor

Kuchenna wyspa udekorowana wiszącym dziełem sztuki czy płyta indukcyjna w towarzystwie delikatnej konstrukcji – pochłaniającej nieprzyjemne zapachy – muszą stanowić duet doskonały. Wybór okapu jest trudnym zadaniem, ale koncentrując się na najważniejszych parametrach i, wybierając jedynie najlepsze rozwiązania zyskamy pewność, że kulinarne zmagania nie zatopią nas w morzu przykrych wonności, wydobywających się z gorących patelni i mis. Szukajmy jakości oraz wydajności, ubranych w ciekawe formy. Marka Novy – służąca dziś za przykład doskonałego sprzętu – to jedna z możliwości na stworzenie idealnej strefy gotowania.

>> COMITOR <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
Zdecydowanie najważniejszym powodem dla którego warto mieć odpowiedni okap to czyste powietrze w kuchni, szeroką ofertę ma globalo.pl.
  • Dodano 2 lata temu