Czego szukasz?
Zobacz także
COMITOR Sp. z o.o.
COMITOR Sp. z o.o.
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak łączyć kolory w kuchni? Poznaj sprawdzone triki na modne wnętrze!

Życie rodzinne toczy się wokół kuchni – leniwe poranki ze śniadaniem i aromatyczną kawą, wspólne obiady, wieczorne dyskusje oraz kulinarne eksperymenty. Niekiedy kuchenny stół służy nam za miejsce pracy, innym razem to miejsce zabawy. Dlatego tak ważne jest, aby kuchnia urządzona była funkcjonalnie, a panujące w niej kolory potęgowały pozytywną atmosferę. Jakie odcienie zastosować i jak je połączyć?

W aranżacji kuchni każdy szczegół ma znaczenie – od ścian i podłóg, aż po armaturę czy dodatki. Biorąc pod uwagę kilka funkcji, które pełni to pomieszczenie kolory warto połączyć w spójną oraz zorganizowaną całość. Będzie to sprzyjało zarówno kuchennym obowiązkom, jak i odpoczynkowi. Unikajmy krzykliwych odcieni na ścianach czy podłodze na rzecz neutralnej bieli oraz szarości. Przy takiej bazie sprawdzą się wyraziste dodatki w postaci hokerów, frontów szafek lub sprzętów AGD. Odpowiednie połączenie kolorów sprawi, że kuchnia stanie się efektowna i stylowa, a przebywanie w niej czystą przyjemnością. Razem z importerem produktów kuchennych COMITOR podpowiadamy, jak poprzez kolory tworzyć modne wnętrza.

Jak stworzyć estetyczną strefę zmywania?

Zlewozmywak to wyrazista część kuchni oraz jedna z najczęściej używanych. Powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, z ilością komór odpowiadających potrzebom mieszkańców komponować się z całą aranżacją. Zlewozmywak możemy dopasować na dwa sposoby – do koloru blatu kuchennego lub do pozostałych sprzętów, takich jak płyta indukcyjna i okap, lodówka, mikrofalówka, itp. W pierwszym przypadku warto postawić na zgodność kolorystyczną, czyli podobne odcienie zlewozmywaka i okalającego go blatu. Dzięki temu całość stworzy estetyczną całość. Jeśli jednak chcemy, aby wszystkie sprzęty miały ten sam kolor zlewozmywak może być chromowany, biały lub czarny – zgodnie z pozostałymi akcesoriami. Warto postawić na odcienie uniwersalne, ale stylowe, jak np. nowy kolor w ofercie zlewozmywaków BLANCO – ciepły i egzotyczny muszkat. Jego brązowa barwa idealnie skomponuje się z beżowym, grafitowym, drewnianym czy betonowym blatem. Do zlewozmywaka dobieramy armaturę – zadbajmy, aby była ona spójna, najlepiej w takim samym odcieniu.

Zlewozmywak BLANCO DANA 6 Stal szczotkowana (+236268)

Zlewozmywak BLANCO DANA 6 Stal szczotkowana (+236268)

811 zł
Zlewozmywak BLANCO DALAGO 6 Silgranit Czarny korek auto.

Zlewozmywak BLANCO DALAGO 6 Silgranit Czarny korek auto.

1604 zł
Zlewozmywak BLANCO SONA XL 6 S Silgranit Jaśmin odwracalny

Zlewozmywak BLANCO SONA XL 6 S Silgranit Jaśmin odwracalny

1832 zł

Jak skomponować sprzęty kuchenne z meblami?

W kuchennej kompozycji kolorystycznej często wyzwaniem jest dopasowanie poszczególnych sprzętów AGD z meblami. Warto sugerować się prostotą oraz sprawdzonymi rozwiązaniami. Białe szafki doskonale współgrają z bielą, ale także kontrastującymi odcieniami – srebrem, czernią czy brązem. W przypadku, gdy meble są w stonowanym kolorze, np. beżowym lub szarym obowiązuje ta sama zasada. Jeśli natomiast zdecydujemy, że fronty szafek będą w intensywnej barwie, czyli żółtym lub czerwonym sprzęty powinny stanowić dla nich estetyczne tło. W takim przypadku idealny będzie czarny okap marki BEST – tradycyjny FOLGARIDA lub oryginalny KITE. Wybierając wyposażenie kuchni pamiętajmy, aby patrzeć na wnętrze w całości i komponować sprzęty w tym samym odcieniu. Pozwoli to zachować spójność całej aranżacji, co przekłada się na uporządkowanie przestrzeni.

Jak wprowadzić wyraziste dodatki?

Zwolennicy wyrazistych kolorów z pewnością będą chcieli przemycić je także do kuchni. Najlepiej nie wprowadzać ich w postaci ścian czy całych mebli. Nie należy także mieszać odcieni poszczególnych sprzętów. Jak zatem dodać odrobinę koloru? Postawmy na jeden, ale znaczący szczegół. Mogą to być krzesła w żółtym kolorze przy białym stole, toster i czajnik elektryczny w pastelowym różu czy barwny okap. W ofercie bezpośredniego importera akcesoriów kuchennych COMITOR znajdziemy np. model DADO marki BEST w kolorze zielono-białym. Dzięki wprowadzeniu jednego akcentu kolorystycznego do kuchni wnętrze nie będzie nudne i zachowawcze, a nabierze ciekawego wymiaru.

Aranżacja kuchni poprzez konieczność połączenia kilku stref może wydawać się skomplikowana. Jednak najprostsze rozwiązania są najlepsze: uniwersalna baza oraz dopasowane do niej kolorystycznie meble, sprzęty i dodatki. W ofercie COMITOR znajdziemy rozwiązania na miarę każdej kuchni, dzięki czemu jej urządzenie będzie proste i przyjemne.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności