Kuchnia w letnim charakterze!

Lato to smak soczystych, czerwonych truskawek zerwanych prosto z krzaka, zieleń ogrodów, zapach świeżych ziół oraz przypraw, kosze czereśni, wieczorne spotkania pod chmurką i ogrom słonecznych promieni, które niemal codziennie budzą nas, zaglądając przez okno. Kuchnia jest ważnym elementem letniej sielanki. W jej wnętrzu przyrządzamy popisowe dania na przyjęcia ze znajomymi, kosztujemy nowalijek i owocowych inspiracji, a przede wszystkim – w akompaniamencie letniej scenerii i aromatycznej kawy – witamy nadchodzący dzień z uśmiechem.

Dziś przedstawimy Wam, jak kulinarne królestwo może stać się letnią scenografią. W budowaniu nietuzinkowego nastroju z pomocą przyjdzie nam firma Halupczok – producent mebli, będących kompilacją piękna i funkcjonalności. Przygotujcie się na poobiednią sjestę, leniwą kawę o poranku czy eksplorowanie nowych smaków!

białe meble kuchenne w klasycznym stylu

Jak przenieść odrobinę lata do kuchni?

Lato to czas, kiedy na przydomowych działkach i polach uprawnych wszystko się rumieni. Dojrzewają pierwsze owoce i warzywa. Sady ozdabiają pękate jabłka i gruszki, a przez okno wpada zapach kwitnących kwiatów. Ten roślinny pluralizm może stać się częścią kuchennej przestrzeni, wystarczy, że w domu znajdziecie miejsce na zielone sadzonki. Parapet przeobraźmy w domową oranżerię, gdzie w dekoracyjnych donicach będą rosły bazylia, mięta czy oregano. Dla kochających oryginalne rozwiązania producent mebli Halupczok ma jeszcze lepszą propozycję – koncept RIVOLI, czyli projekt z duszą! Nowoczesne i minimalistyczne formy zespolone z naturalną mozaiką miniogródka, pomogą stworzyć projekt nie tyle praktyczny, co stylowy! Ważnym elementem aranżacji jest kolorystka, która buduje nastrój. Gdy chcemy zatrzymać lato w kuchni, skierujmy się w stronę jasnych odcieni, którą ożywi zieleń roślin posadzonych w ogródku zintegrowanym z blatem. Paleta szarości, wzbogacona bielą oraz barwami dębu może stać się częścią prywatnej idylli, w której gotowanie nabierze innego znaczenia!

>> Poznaj kuchnię RIVOLI od Halupczok <<

Jak dobrze rozpocząć dzień?

Poranek zawsze wygląda mniej więcej podobnie – pośpiech, kolejka do łazienki i ciągłe zerkanie na zegarek czy aby na pewno zdążymy, by przed 8:00 wyjść do pracy. Latem – zwłaszcza podczas urlopów spędzonych w domu – ma to zupełnie inny obraz. Niespieszna kawa w ulubionej filiżance, śniadaniowa rozpusta i ulubiona lektura to popularny sposób na to, by dobrze rozpocząć dzień. Istotnym elementem, wpływającym na samopoczucie jest także przestrzeń dookoła, czyli kuchnia. W otoczeniu pięknych rzeczy, aż miło usiąść i celebrować każdą minutę! Naturalny orzech amerykański złączony z subtelną bielą i drewnianym blatem to projekt kuchni LUCCA VETRO, który emanuje ciepłem i harmonią! Szlachetne piękno drewna i praktyczność wszystkich elementów skutecznie eliminują problemy związane z porannym rozgardiaszem, by w dni poza urlopem, także korzystać z atutów kulinarnego lokum. Jaki jest zatem przepis na udany poranek? To kompilacja stylizacyjnej perfekcji z innowacyjnymi udogodnieniami, aby nic nie przeszkadzało w tym, by zrelaksować się i nastroić pozytywnie do działania.

>> Poznaj kuchnię LUCCA VETRO od Halupczok <<

Jak stworzyć komfortowe kuchenne wnętrze?

Letni klimat ma swój urok, jednak nawet najpiękniej urządzone pomieszczenie i przepełniona wyjątkowym klimatem aranżacja, mogą stać się problematyczne, gdy pozbawione są funkcjonalności, a ta skrywa się w detalach i materiałach. Ciekawe kształty i formy muszą być wzbogacone praktycznymi zaletami, jak pojemne szuflady i schowki, miejsce na podręczne gadżety, przestronny blat roboczy. Kuchnia latem pełna jest nowych smaków i niepowtarzalnych zapachów, które wodzą za nos największych łasuchów! Odpowiednia organizacja i planowanie pozwolą szybko przygotować smaczny koktajl czy upiec domowe ciasto, a gdy żar leje się z nieba i nie mamy ochoty na kulinarne harce, komfortowe rozlokowanie wszystkich elementów, pozwoli nam na minimalny wysiłek podczas przyrządzania kolacji czy deseru. Pomocne zdają się być przeszklenia oraz podświetlone półki, na których szybko odnajdziemy niezbędną rzecz. Tak perfekcyjnie zaprojektowana jest kolekcja ELEGANZA marki Halupczok – źródło praktycznych rozwiązań i spora dawka elegancji w jednym.

>> Poznaj kuchnię ELEGANZA od Halupczok <<

Letnia biesiada w kuchni? Dlaczego nie!

Lato nierozerwalnie kojarzy się z wieczornymi spotkaniami w gronie znajomych, długimi rozmowami i atmosferą radości. Kuchnia – poza swoimi podstawowymi funkcjami – odgrywa także integralną rolę. Nieodłącznym elementem takich imprez jest wino, dlatego każdego konesera tego trunku z pewnością zainteresuje projekt STAFFORD, stanowiący kompilację nowoczesności z klasyką. Wbudowane stojaki, uchwyty na kieliszki oraz półki na książki będą częścią lokum, w którym królują ład i porządek, a przyjemność staje się wartością nadrzędną. Przeszklenia i subtelne witrynki nie tylko dodają wnętrzu naturalności i lekkości, lecz także pomogą lepiej go zorganizować, by wykreować strefę komfortu i mieć wszystko pod ręką – nie tylko podczas wizyty znajomych, lecz także po letniej sjeście, gdy chcemy uraczyć zmysły wykwintnym napojem.

>> Poznaj kuchnię STAFFORD od Halupczok <<

Lato trwa zaledwie kilka miesięcy, dlatego warto zatrzymać jego urok w kulinarnej przestrzeni. Z kuchniami Halupczok przez cały rok mogą nam towarzyszyć świeże, aromatyczne zioła, leniwe poranki przy kawie oraz ergonomia i funkcjonalność pozwalające na wspólne gotowanie z bliskimi. Poza niebanalnym designem, to ogrom praktycznych rozwiązań i mnóstwo udogodnień, dzięki którym zatrzymamy letni nastrój w czterech ścianach swojego domu.

>> HALUPCZOK <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze
Tak się zastanawiam, czy nie wystarczy po prostu kupić ziół i na paparepcie wystawić? Trochę bardziej to uniwersalne, niż kupowanie mebli i dodatków zależnie od pory roku. Okap np wystarczy od Globalo :)
  • Dodano 2 lata temu
Tak się zastanawiam, czy nie wystarczy po prostu kupić ziół i na paparepcie wystawić? Trochę bardziej to uniwersalne, niż kupowanie mebli i dodatków zależnie od pory roku. Okap np wystarczy od Globalo :)
  • Dodano 2 lata temu
Letni charakter kuchni = .okapykuchenne.pl/eleganckie-aranzacje-kuchni-2-wiodace-style.html :)
  • Dodano 2 lata temu