Czego szukasz?
Zobacz także
Ceramika Paradyż
Ceramika Paradyż
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak urządzić łazienkę w wielkomiejskim stylu? Poznaj nowoczesne koncepcje

Pomiędzy wielkomiejskim szumem, pędem codzienności i nieustannym zgiełkiem, w miejskiej przestrzeni dostrzec można pluralizm barw, tętniące życiem arterie i potęgę architektury, objawiającej się w postaci dostojnych gmachów i konstrukcji, które dotknięte znakiem czasu stają się częścią niepowtarzalnego krajobrazu. Dynamizm i różnorodność intrygują oraz hipnotyzują do tego stopnia, że stają się motywem do kreacji niezwykłych koncepcji.

Miasto kojarzy się z nowoczesnością, z elegancją i wyrafinowaniem, a czasem ujmującą urokiem scenerią okrytą nostalgią i czarem. To też romantyczne uliczki, gdzie bujna roślinność otula każdy skwer lub współczesna surowość betonowych płyt. Pomiędzy industrialnym klimatem odnaleźć możemy spokój zapomnianych zakątków lub energię nietuzinkowych budowli. W podróż po aglomeracyjnych inspiracjach zabierze nas producent płytek – Ceramika Paradyż i pomoże tchnąć w naszą łazienkę nieco wielkomiejskiego charakteru.

Skandynawska prostota i minimalizm

Pierwszym punktem na mapie będzie Oslo i norweska, chłodna inspiracja Norway Sky, która tylko z pozoru jest zimna i nieprzystępna. Płyty w odcieniach Grys oraz Silver mogą stać się bazą ciekawej aranżacji, gwarantującej poczucie komfortu i odprężenia w czterech ścianach łazienki. Neutralna barwa będzie tłem roślinnych kompozycji i duetu armatury oraz ceramiki, a w zestawieniu z naturalnymi materiałami wniesie do lokum dużą dawkę harmonii i spokoju. Całość może być dodatkowo przełamana dekoracyjnym panelem tonalnym, który dzięki odwzorowaniu efektu zorzy, rozświetli pomieszczenie i nada mu unikatowego charakteru. Skandynawski minimalizm to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą stworzyć swój prywatny azyl, a łazienka ma być jego aranżacyjną definicją.

We francuskim stylu, czyli szykownie i elegancko

Przemierzając wielkomiejskie trendy, nie sposób pominąć paryskiego szyku. Nonszalanckie barwy i piękno materiałów stanowią parę tworzącą niepowtarzalne koncepty. Taka jest kolekcja Chevron – symbioza ponadczasowej bieli i elegancji. Jej nazwa wywodzi się od francuskiego słowa chevron, oznaczającego jodełkę – motyw często występujący w ekstrawaganckich aranżacjach. Linia płytek jest współczesną odsłoną klasyki, gdzie pomiędzy wiecznie modnymi tonami, przewija się subtelna nuta współczesności. W takim wnętrzu rządzi detal, wszystko jest wyważone i zaprojektowane z gustem. Ścienne panele, cokoły i dekoracje tworzą atmosferę wyrafinowania. Ta estetyczna wizja łazienki jest receptą na lokum dla ludzi ceniących ponadczasowe rozwiązania.

Kamienne miasto w łazience? Dlaczego nie!

Kamień wdarł się na piedestał wnętrzarskich materiałów i już od wielu lat nie chce ustąpić miejsca innym surowcom. Jego uniwersalny charakter znakomicie łączy się naturalnymi elementami i – niczym miasto wykute w skale – fascynuje oraz inspiruje. Jego dostojna szarość w zestawieniu z dekoracyjnym żłobieniem kafli Stone City marki Paradyż zagwarantuje efektowną koncepcję. Ciekawe trójkąty czy płynne pofalowane linie staną się detalem przyciągającym wzrok, a stonowany odcień płytek – o rozmiarze 29,8x89,8cm – doskonale dopełni oryginalnego klimatu panującego we wnętrzu. Moda na kamienną szarość to aranżacyjny strzał w dziesiątkę i gwarancja pomieszczeń o niebywałym, wielkomiejskim uroku.

W zgodzie naturą

Paleta modnych industrialnych tonów zawiera wszelkie odcienie pasteli. Ten pluralizm jest dyktowany nieograniczonym obliczem natury, która stała się inspiracją do stworzenia kolekcji Linum Stone. W Kamiennej Górze – mieście, gdzie powstała najstarsza przędzalnia w Europie – zainspirowano się ciekawą fakturą lnu i przeniesiono ją na prostokątne kafle, by we wnętrzu łazienki wykreować aurę przytulności. Ciepłe tonacje zespolone z geometrycznym motywem płytki ściennej mają stać się kompilacją spokoju przyrody i dynamizmu przędzalniczego przedsiębiorstwa, które niegdyś było siłą napędową miasteczka. Łazienka w delikatnym, matowym wariancie powierzchni stanie się miejscem łączącym współczesność z tradycją.

Pośród arabskich motywów

Kresem podróży będzie barwny i pełen oryginalności Tel Awiv. Fascynujące wzornictwo bliskowschodnich zabytków, przeniesione na prostokątne kafle, dzięki kolekcji Tel Awiv marki Paradyż, nada wnętrzu tajemniczego uroku. Tradycyjna arabeska lub ciekawy trapez – ozdobne dekory ścienne w formacie 29,8x89,8cm – podkreślone stylowym oświetleniem ukazują swoją nietypową fakturę, która dzięki zastosowaniu szkliwa tworzy swoistą grę świateł, wydobywając tym samym zachwycający wzór. Uniwersalna biała baza w towarzystwie szklanej mozaiki będzie tłem do wyeksponowania piękna tradycji i pluralizmu jakie skrywa w sobie Tel Awiw Jafa.

Wielkomiejski styl ma różne oblicza. Tylko od nas zależy czy chcemy obcować z pięknem naturalnych inspiracji, surowym klimatem aglomeracyjnego motywu czy minimalistycznym sznytem kamiennych struktur. Paradyż daje możliwość aranżacyjnej podróży po zakątkach globu bez wychodzenia z domu.


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności