✨ ŚWIATŁO & CZUŁOŚĆ - poznaj najnowszy trend na jesień!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Jak urządzić idealną przestrzeń? Zobacz sam – wyrusz na spacer 3D

Urządzanie wnętrz jest sztuką kompromisów, dlatego wciąż szukamy inspiracji, wertujemy katalogi, przeglądamy stosy zdjęć i przeczesujemy wnętrzarskie portale, by wyobraźnia w zestawieniu z ciekawymi projektami podsunęła gotowe rozwiązanie. Czy efekt finalny jest zgodny z oczekiwaniami? Nie zawsze! Zapraszamy więc na wirtualny spacer 3D – nowe udogodnienie Homebook – dzięki któremu poznacie sposoby na aranżację wnętrz zaprojektowanych przez architektów współpracujących z nami i może tam znajdziecie odpowiedź na pytanie jak urządzić idealną przestrzeń?

Spacer 3D to nic innego jak przechadzka po wnętrzu. Możliwość zaglądnięcia w każdy kąt mieszkania, realne odwzorowanie rzeczywistości i poznanie wszystkich zakamarków domu. Takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ dają wrażenie naturalności i pozwalają skonfrontować własne wizje z prawdziwym projektem. Wirtualny spacer składa się z kilku połączonych ze sobą panoram – przedstawiających poszczególne kondygnacje i części budynku – dzięki czemu Użytkownik widzi wszystko w taki sposób jakby rzeczywiście znajdował się w tym miejscu i może swobodnie poruszać się po pokojach. Modele 3D mieszkań i domów umieszczone na stronie Homebook pomagają zrozumieć istotę danego stylu, są pomysłowym sposobem na zagospodarowanie trudnego metrażu czy ukazują jak wykorzystać detal, aby nadać przestrzeni oryginalnego charakteru. To zbiór zdjęć i multimedialnych filmów, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii przeniosą Użytkownika do stylowego apartamentu czy małego mieszkania w bloku.

Anna Poprawska, Dyrektor Operacyjny Homebook.pl

Anna Poprawska, Dyrektor Operacyjny Homebook.pl

Ten interaktywny sposób przedstawiania aranżacyjnych wizji – w odróżnieniu od fotografii czy projektów na kartce – daje pełny obraz miejsca. Pozwala na poznanie technik dekoracyjnych czy rozwiązań architektonicznych, ukazując ich atuty oraz możliwości wykorzystania określonych kolorów, faktur, detali. Czasem ciężko jest sobie wyobrazić całą aranżację, niejednokrotnie nie potrafimy zestawić wszystkich komponentów projektu, zobaczyć co z czym pasuje, a czego lepiej unikać. Często też zdajemy się na własny gust, nie korzystamy z pomocy specjalistów, dlatego zaglądnięcie w cztery kąty, w których twórczy impuls architekta urządził mieszkanie funkcjonalne i stylowe może być ciekawą inspiracją. Próba odwzorowania takiego konceptu będzie sposobem na doskonałe wnętrze.

Jak to działa? Aby rozpocząć spacer 3D, wystarczy kliknąć w banner na stronie głównej Homebook "Tylko u nas spacery po wnętrzach 3D" lub przewinąć stronę na sam dół, gdzie w stopce znajduje się dział NA SKRÓTY, wybrać Wnętrza 3D i przejść do listy filmów. Każda prezentacja jest szczegółowo opisana, zawiera informacje o tym kto ją zaaranżował i umożliwia poznanie innych projektów tego samego autora wraz z jego danymi kontaktowymi. Po naciśnięciu przycisku "Play", film załaduje się, dając możliwość wyboru kondygnacji. Bryłą piętra możemy swobodnie obracać. Żeby rozpocząć spacer, wystarczy kliknąć w rzut 3D lub wybrać symbol, umieszczony w lewym rogu ekranu – "Explore 3D Space". Po prawej stronie znajdziemy trzy ikonki: "View in VR" – funkcje umożlwiającą wykorzystanie okularów VR; "Share this Space" – udostępnienie projektu; "View Fullscreen" – oglądanie w trybie pełnoekranowym oraz symbole + i - przybliżające lub oddalające wizualizację. Kursorem myszki możemy przemieszczać się w dowolnym kierunku, a pojawiający się na ekranie okrąg wytycza punkty obserwacji. W lewym roku ekranu umieszczono rzut danego piętra – klikając w ten przycisk, szybko powrócimy do głównego menu i przejdziemy na inną kondygnację.

Spacer 3D ze specjalistami Homebook to odkrywanie możliwości, czerpanie inspiracji i skuteczny sposób na to, by urządzić piękne wnętrze. Bez wychodzenia z domu możemy zaglądnąć do czyjegoś mieszkania i wykorzystać kilka podpatrzonych pomysłów, które zdały już swój egzamin w praktyce!


Inne artykuły w tej kategorii