Komplet wypoczynkowy czy narożnik – co wybrać do salonu?

Rodzaj mebli, jakie wybierzesz do urządzenia salonu, zależy oczywiście od Twoich potrzeb i oczekiwań co do tego, jaką główną funkcję ten pokój będzie spełniał w Twoim mieszkaniu. Jeśli oczekujesz od salonu, że okazjonalnie w nocy będzie zamieniać się w sypialnię – wybierz meble wyposażone w funkcję spania, na przykład wygodny narożnik. Taki mebel zapewni Ci zarówno miejsce do przenocowania gości, ale także – ze względu na to, że najczęściej znajduje się w nim także skrzynia na pościel – pozwoli na wygodne przechowanie rzadziej wykorzystywanych koców i poduszek. Jeśli natomiast chcesz, by Twój salon stał się przytulnym, wygodnym i pięknym miejscem dedykowanym typowo do wypoczynku dziennego – zdecyduj się na zestaw wypoczynkowy.

różowy pikowany fotel na nóżkach Voss, pikowana sofa na nóżkach Voss, kamień dekoracyjny na ścianie
Kolekcja mebli wypoczynkowych Voss
>> Poznaj całą kolekcję Voss <<

Zestawy wypoczynkowe oferowane przez producentów mebli tapicerowanych, to najczęściej kolekcje, których elementy możesz ze sobą dowolnie łączyć. Nie ma tutaj przymusu kupowania wszystkich elementów kolekcji – wybierasz takie, jakie są Ci potrzebne i jakie pasują do Twojej koncepcji aranżacji wnętrza. To daje nieograniczone możliwości aranżacyjne – w zależności od dostępnej przestrzeni możesz dobrać mniej lub więcej elementów i przestawiać je dowolnie w trakcie użytkowania.

Lubisz tradycyjne rozwiązania? Zdecyduj się na zestaw typu sofa i dwa fotele. Ten wiecznie modny, a jednocześnie bardzo klasyczny zestaw sprawdzi się także doskonale w mniejszych salonach. Zapewni przytulną atmosferę, sprzyjającą plotkom przy kawie czy chwili odprężenia z książką w dłoni.

Masz do dyspozycji większą przestrzeń? Zestawiaj meble w dowolnych konfiguracjach, łącząc na przykład dwie większe sofy trzyosobowe z jednym fotelem, kompletując 3 + 2 + 1 czyli sofę dwuosobową, trzyosobową i fotel lub też do sofy trzyosobowej dostaw więcej niż dwa fotele oraz duży taboret. Wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Warto pamiętać, że sofy które nie mają funkcji spania, są ze względów konstrukcyjnych nieco bardziej wygodne niż sofy funkcyjne. Brak konieczności ukrycia mechanizmu w meblu powoduje, że mogą być one osadzane na o wiele wyższych nóżkach (a to dodaje im zdecydowanie uroku i wizualnej lekkości) oraz zwiększenia miękkości i sprężystości siedzisk. Warto sięgnąć po takie meble na przykład wtedy, gdy zależy nam przede wszystkim na zaaranżowaniu urokliwego kąciku wypoczynkowego, gdy chcemy, by salon pełnił rolę miejsca do przyjmowania gości i odpoczynku na siedząco lub gdy zależy nam na możliwości swobodnego przestawiania mebli w zależności od potrzeb.

Zestaw wypoczynkowy Mondo, szara podłoga z drewna, kremowa lampa stojąca, dywan w niebieskie trójkąty
Zestaw wypoczynkowy Mondo
>> Sprawdź całą kolekcję Monday <<

Komplety wypoczynkowe mają jeszcze jedną dodatkową zaletę. Najczęściej gabaryty pojedynczego fotela czy sofy są o wiele mniejsze, niż narożnika. Jeśli dysponujemy salonem o dużej powierzchni - łatwiej jest meble z zestawu ustawić w salonie w taki sposób, by odpowiadały sytuacji lub zapewniały odpowiednie ciągi komunikacyjne. Sofy i fotele można ustawić pod ścianą – w jednym z kątów pokoju. Można je ustawić wokół miejsca centralnego, jakim może się stać na przykład stolik kawowy. Jeśli w pokoju masz kominek – meble można ustawić dookoła niego, tworząc tym samym bardzo przyjemną przestrzeń domową.

Organizujesz małe party? Przestaw meble pod ścianę, zostawiając na środku pomieszczenia przestrzeń do swobodnych rozmów na stojąco. Spotykasz się w małym gronie z przyjaciółkami? Mały stolik w centrum i meble dookoła niego to najwygodniejsze rozwiązanie.

Kompletując swój wymarzony zestaw wypoczynkowy, możesz dobrać wszystkie elementy w takim samym kolorze i fakturze obicia. Możesz także zdecydować się na dobranie jednego z mebli w zupełnie innym kolorze. To doda całości ciekawego, nowoczesnego wyglądu i jednocześnie ożywi aranżację.

Fotel Voss, Gala Collezione, różowy fotel na nóżkach, ściana z kamienia dekoracyjnego
Fotel Voss, Gala Collezione
>> Kliknij po więcej zestawów wypoczynkowych do salonu <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Salon
Zobacz więcej artykułów w kategorii Salon
Komentarze