Jak dobrać kolor farby do wnętrza?

Zmiana kolorystyki mieszkania to często dylemat – nie jest łatwo idealnie dopasować paletę wszystkich dominujących we wnętrzu elementów. Należy pamiętać, by wyposażenie estetycznie współgrało ze ścianami, a dodatki dodawały wyrazistości tapicerce i innym tkaninom. Bazę niewątpliwie stanowią tu ścienne kompozycje. Wybór barw możemy sobie znacząco ułatwić. Jak? We współpracy z marką Śnieżka przygotowaliśmy garść porad, w jaki sposób dobrać kolory, by pomieszczenie prezentowało się pięknie i gustownie w każdym świetle, a także w zestawieniu z posiadanym, bądź dopiero co nabytym, wyposażeniem.

pomarańczowa ściana, biały narożnik, szara roleta rzymska, szklany wazon

Zaplanujmy zmiany pod kątem kolorystycznym

Jeśli planujemy wykonać remont całego pokoju, a więc przemalować ściany, wymienić meble, wprowadzić nowe i modne dodatki, zróbmy to konsekwentnie. Realizacja dobrze przemyślanej koncepcji na wnętrze pozwoli nam uniknąć stresu i niepotrzebnych wpadek dekoratorskich. Na samym początku ustalmy, w jakim stylu chcemy urządzić remontowane pomieszczenie. Od tego będzie zależeć paleta kolorystyczna, którą wykorzystamy do wykończenia konkretnej powierzchni.

Pamiętajmy, że pastelowe, delikatne barwy sprawdzą się najlepiej w romantycznej sypialni z nutką retro, z kolei stonowane, klasyczne odcienie z powodzeniem zastosujemy do oprawy szykownego salonu. Minimalistyczne i nowoczesne przestrzenie upiększą kontrasty – tutaj z pewnością wykorzystamy zarówno modernistyczne narożniki w przygaszonej palecie, jak i sofy o soczystym, ożywiającym kolorycie. Weźmy pod uwagę, jaką funkcję nadajemy pomieszczeniu. Tam, gdzie stawiamy na relaks, niech przeważają barwy sprzyjające wyciszeniu i uspokojeniu. Kuchnię wykończmy w ciepłej palecie, a łazienkę w zależności od jej metrażu – w beżowej, spokojnej kolorystyce lub orzeźwiających, morskich kolorach.

różowa ściana w salonie, biała podłoga, szara sofa, kominek, białe schody

Wykorzystajmy mobilne próbniki

Zdecydowanie łatwiej wybrać barwy, kiedy wymieniamy wszystkie elementy wyposażenia i przeprowadzamy w domu gruntowne zmiany. Inaczej jest w sytuacji, gdy pragniemy jedynie odświeżyć ściany naszego salonu lub sypialni. Tutaj musimy zadbać, by nabyte już meble oraz dodatki pasowały do wybranego przez nas odcienia. Niezależnie od tego, czy kolor dobieramy do wyposażenia w sklepie, czy do tego obecnego w domu, warto sięgnąć po rozwiązanie oferowane przez markę Śnieżka.

O czym dokładnie mowa? Producent wychodzi naprzeciw potrzebom klientów – umożliwia łatwe i precyzyjne dobranie barwy bez ...

O czym dokładnie mowa? Producent wychodzi naprzeciw potrzebom klientów – umożliwia łatwe i precyzyjne dobranie barwy bez przymusu sięgania po tester w płynie. Kolor do testowania znajdziemy w formie arkuszu papieru – zaprezentowany w taki sposób odcień z kolekcji Śnieżka Satynowa z łatwością przeniesiemy w dowolne miejsce. W efekcie preferowaną przez nas barwę zabierzemy ze sobą do sklepu i do naszego mieszkania, by ocenić jej zdolności estetycznego dopasowywania się do aranżowanej przez nas przestrzeni. Na uwagę zasługuje także fakt, że przy użyciu takiego próbnika unikniemy pomyłek związanych z oświetleniem wnętrza – arkusz umożliwi nam porównanie wybranego koloru pod różnym kątem i pod wpływem działania każdego światła.

>> Dowiedz się więcej o kolorze do testowania <<

Próbniki zostały pomalowane oryginalnymi odcieniami – wybierając z oferty sklepowej wybrane wzorniki, mamy pewność, że wyrażają właściwą gamę kolorystyczną. Rozwiązanie oferowane przez markę jest wyjątkowo wygodne – próbnik zabierzemy ze sobą także na poszukiwania dodatkowych dekoracji i tkanin, przemycimy go wszędzie tam, gdzie planujemy zmiany – do kuchni, łazienki, salonu, a nawet do sklepu z antykami. Jak się nim posługiwać? To bardzo proste – wystarczy przykleić arkusz do ściany usytuowanej obok naszej ulubionej sofy i ocenić, czy dobrze komponuje się z wyposażeniem. Wykorzystanie wzornika pozwoli nam dokonać właściwego wyboru bez brudzenia ścian zbyt dużą ilością testerów.

próbniki farb

Próbniki znajdziemy w salonach firmowych marki Śnieżka – ułatwią nam doskonały dobór kolorów bez konieczności sięgania po farby i bez narażania nas na dodatkowe koszty. Końcowy efekt przestanie być dla nas stresującą niespodzianką. Decydując się na propozycję producenta, minimalizujemy ryzyko nieprzyjemnych kolorystycznych niespodzianek, równocześnie zapewniając sobie idealne wykończenie wymarzonych wnętrz.

>> ŚNIEŻKA <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kolor we wnętrzu
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kolor we wnętrzu
Komentarze

Zobacz więcej produktów