Nowoczesna armatura kuchenna – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kuchnia, jako serce domu, spełnia wiele istotnych funkcji. Jest przestrzenią, gdzie tworzymy smaczne potrawy, łagodzimy rodzinne spory i niejednokrotnie przyjmujemy gości. Spędzamy w niej sporo czasu, dlatego z dużą dokładnością dobieramy każdy jej element — od mebli i dodatków, po urządzenia AGD i armaturę.

Ostatni wspomniany składnik idealnej kuchni — armatura — jest szczególnie ważny. Dobrze dobrane baterie mogą znacząco ułatwić codzienną pracę, a także, dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom, pozwolą obniżyć koszty zużycia wody. KLUDI — producent baterii kuchennych i łazienkowych — zadbał też o to, by nowoczesne propozycje w pełni odzwierciedlały bieżące trendy. Przeczytajcie, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu armatury.

biała bateria kuchenna, biały blat kuchenny, minimalistyczna kuchnia

Dobry design — wybierz stylową prostotę

Styl nowoczesny — począwszy od surowego industrializmu, geometrycznego minimalizmu, po przytulny charakter skandynawskich aranżacji — jest prosty, pozbawiony nadmiernych dekoracji, a jednocześnie nieszablonowy. Przejawem oryginalności, zwłaszcza w strefie zmywania, może okazać się oszczędna w formie armatura kuchenna. Zdecydowana, minimalistyczna linia baterii KLUDI L-INE S nawiązująca do litery "L", połysk chromu w konfrontacji z matową powierzchnią korpusu to ciekawe sposoby na to, by nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru!

>> Zobacz wszystkie produkty z serii KLUDI L-INE S

Trzy warianty kolorystyczne: chrom – doskonały do podkreślenia ascetycznej formy minimalistycznych aranżacji, chrom/biały mat – który znakomicie prezentuje się w towarzystwie ciepłej stylistyki oraz chrom/czarny mat – potęgujący elegancki klimat wnętrza, są przykładem rozwiązań odzwierciedlających kanony współczesnego stylu. Kunszt wykonania baterii KLUDI L-INE S został doceniony przez wybitne grono specjalistów. Nagrody IF Design Award 2015, Interior Innovation Award 2015 oraz główna wygrana w plebiscycie Dobry Design 2018 są potwierdzeniem przemyślanego wzornictwa, jakości i funkcjonalności.

czarna bateria kuchenna, nowoczesna kuchnia, drewniany blat kuchenny

Funkcjonalność — sprawdź zalety praktyczne baterii

Miłośnicy nowoczesnego klimatu muszą pamiętać też o tym, że jego składową — oprócz designu — jest funkcjonalność. Kuchnia to wnętrze, które powinno być wyposażone w elementy ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków. Mowa o rozwiązaniach i technologiach ograniczających czas przeznaczony na sprzątanie czy pozwalających sprawniej przyrządzać posiłki. Sporym udogodnieniem może okazać się bateria kuchenna KLUDI L-INE S z obrotową, wyciąganą wylewką, dzięki której znacznie poszerzymy przestrzeń pracy.

Funkcjonalność baterii KLUDI nierozerwalnie wiąże się też z wysoką jakością materiałów składowych, na przykład głowicą ceramiczną warunkującą bezawaryjną i długotrwałą eksploatację. Ten solidny element baterii wyeliminuje powstawanie jakichkolwiek nieszczelności i wydłuży działanie produktu.

nowoczesna bateria kuchenna kludi

Łatwa obsługa — stwórz komfortową przestrzeń

Obrotowa wylewka armatury KLUDI L-INE S zapewnia wygodę w przestrzeni roboczej i daje większą swobodę ruchów. Będzie ogromnym atutem, zwłaszcza jeśli korzystamy ze zlewów wielokomorowych, ponieważ dzięki niej możemy m.in. sprawniej opłukać owoce i warzywa znajdujące się w ociekaczu. Możliwość jej wyciągnięcia pozwoli skierować strumień wody w dowolnym, wybranym przez nas kierunku. Z łatwością więc napełnimy wazon mieszczący się na szafce czy podlejemy zioła posadzone w mini ogródku obok zlewu. Komfortowa obsługa armatury KLUDI związana jest także z samą konstrukcją baterii — począwszy od odpowiednio wyprofilowanego uchwytu, po klarowne oznaczenia ciepłej i zimnej wody. To wszystko zestawione w jednym gwarantuje efektywność i satysfakcję, zarówno dla właścicieli mniejszych, jak i bardziej przestronnych wnętrz.

Ekologia – zużywaj mniej wody i ograniczaj rachunki

W dzisiejszych czasach racjonalne gospodarowanie zasobami wody jest priorytetem, dlatego wybierana armatura musi być nie tylko stylowa i praktyczna, ale i ekonomiczna. Ma to związek ze świadomym podejściem do ochrony środowiska, a także ograniczeniem kosztów eksploatacyjnych. Codzienne gotowanie, sprzątanie po posiłku, ręczne zmywanie naczyń czy opłukiwanie warzyw pochłaniają znaczne ilości wody, dlatego należy szukać rozwiązań prowadzących do oszczędności. Ważną częścią baterii kuchennych — takich jak KLUDI L-INE S — jest perlator, który ogranicza przepływ o minimum 40%, nie obniżając przy tym komfortu użytkowania. Armatura KLUDI L-INE S to zatem kompilacja wszystkiego, co potrzebne do zaaranżowania nowoczesnej strefy zmywania. Styl zjednany z funkcjonalnością i komfortową obsługą wieńczy ekologiczna i znacznie tańsza eksploatacja. Oszczędność we współczesnym wydaniu ma więc podwójne znaczenie — wizualne i finansowe.

ekologiczna bateria kuchenna, nowoczesna kuchnia, błękitny blat kuchenny

Współczesny styl w urządzaniu, oprócz prostoty, minimalizmu, estetyki i ograniczenia wnętrzarskich dekoracji, wymaga od projektantów stosowania praktycznych rozwiązań, funkcji zwiększających standard życia i jednocześnie zmniejszających wydatki. Stworzenie takich produktów nie jest łatwe, ale — jak widać na przykładzie baterii KLUDI L-INE S — możliwe!

>> KLUDI <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Kuchnia
Zobacz więcej artykułów w kategorii Kuchnia
Komentarze