Dziecięcy pokój marzeń. Ściany jak z bajki

Wyobraźnia dzieci to skarbnica wielu niezwykłych pomysłów, także tych aranżacyjnych. Wystarczy, że pozwolimy im przenieść się do świata marzeń, by stworzyły wizję idealnego pokoju. Potem już tylko trzeba ją urzeczywistnić. Mogą w tym pomóc nowoczesne farby. W otoczeniu ulubionych kolorów i wzorów niczym z bajkowej sceny, każde dziecko będzie czuło się szczęśliwe, a jego uśmiech będzie dla rodzica największą nagrodą za spełnienie marzeń. Oto 5 inspirujących dorosłych i dzieci aranżacji ściennych.

tęcza na ścianie w pokoju dziecka, rysunek chmury w pokoju dziecka

Jej wysokość dzieciokracja

Bajeczne wzory i wyjątkowe, królewskie efekty dekoracyjne to idealna aranżacja pokoju księżniczki i księcia. Taka aranżacja ścian pogodzi panowanie nawet najbardziej kłótliwego rodzeństwa! Złote korony namalowane połyskliwą farbą nie pozostawią też rodzicom złudzeń, kto rządzi w domu...

złota farba w pokoju dziecka, pokój dziecka w stylu królewskim

Zielono jak w parku

Ogromną frajdę sprawia dzieciom zabawa na świeżym powietrzu. Nie zawsze jest to jednak możliwe, czy to ze względu na panującą na zewnątrz pogodę czy szkolne obowiązki. Warto więc zapewnić maluchom namiastkę natury. W otoczeniu delikatnej zieleni drzew, ciepłych kolorów słońca czy błękitu nieba, maluch z pewnością poczuje się jak na placu zabaw. Dodatkowo, dzięki farbie tablicowej, samodzielnie będzie mógł dorysować na ścianie ulubione dekoracje.

Zobacz różnorodne dekoracje ścienne do pokoju dziecka >>

Jak w dżungli

Taki wystrój to istny raj dla małego odkrywcy. Z kolorami natury, można wyczarować w pokoju prawdziwie afrykański klimat. Różne odcienie zieleni stworzą charakterystyczny wzór moro. Dodatkowo zastosowane motywy zwierzęce pozwolą nieco bardziej przybliżyć maluchom świat egzotycznej fauny.

pokój dziecka w klimacie dżungli

W metropolitarnym klimacie

Wiele dzieci marzy o tym, by zostać piosenkarzem. Dla przyszłej gwiazdy rocka sprawdzi się pokój w nowojorskim stylu. Wzór wielkomiejskich budowli na ścianach i widoczny po zmroku blask neonów, osiągnięty dzięki świecącej farbie, sprawi, że dziecko poczuje się jak na broadwayowskiej scenie. Koncertowanie w takim otoczeniu będzie jeszcze większą przyjemnością i urzeczywistnieniem dziecięcych marzeń.

panorama miasta w pokoju dziecka
Sprawdź produkty z kategorii pokój dziecka >>

Cyrkowy wystrój

Jeśli wasza pociecha ma niespożytą energię i lubi być w centrum uwagi, potrzebny jest jej pokój, w którym nie będzie miejsca na nudę. Cyrkowa aranżacja to idealna przestrzeń na wszelkie szalone zabawy. Wystarczy, na wzór widowiskowego namiotu, namalować farbą na ścianie, np. biało-czerwone pasy, a do pomieszczenia w mig zawita energia i radość. Kilka dekoracji dopełni resztę!

cyrkowy pokój dziecka

Treść artykułu pojawiła się w serwisie dzięki uprzejmości dom.wp.pl. Autor tekstu: Anna Kowalska

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze

Zobacz więcej produktów