KLUDI
KLUDI
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Co musisz wiedzieć, zanim kupisz armaturę do nowoczesnej łazienki?


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką KLUDI.


Coraz więcej uwagi poświęcamy na urządzanie domowej przestrzeni. Wybieramy pomiędzy designem a funkcjonalnością, starannie dopasowujemy detale, sięgamy po innowacyjne rozwiązania. W łazience chętnie wykorzystujemy bieżące trendy, bo wiążą się z użyciem naturalnych motywów, a na pierwszy plan wysuwa się potrzeba odprężenia w zaciszu swojego domu.

Jednak poza odpowiednią paletą barw i doborem geometrycznych form musimy skoncentrować się także na wyborze armatury, która powinna być nie tylko oryginalna, ale również ekonomiczna w użytkowaniu. W poniższym przewodniku wykorzystaliśmy m.in. serię KLUDI AMEO, by wskazać, na co zwrócić uwagę, stojąc przed zakupem baterii umywalkowej, wannowej czy natryskowej.

Anna Jurasz, STELLAR STUDIO

Anna Jurasz, STELLAR STUDIO

W nowoczesnej łazience dobór armatury to jeden z kluczowych elementów tworzenia aranżacji, nadających charakter całości wnętrza. W surowej i oszczędnej przestrzeni najlepiej sprawdzą się baterie o prostej, czystej formie. Nie możemy jednak zapominać o podstawowej funkcji armatury łazienkowej – względy estetyczne muszą iść w parze z ergonomią, czyli wygodą w codziennym użytkowaniu baterii oraz zastosowaniem ekologicznych rozwiązań, pozwalających zredukować codzienne zużycie wody. Kwintesencją minimalizmu są - cieszące się obecnie coraz większą popularnością - baterie podtynkowe, zarówno dzięki wyraźnie podwyższonym względom estetycznym armatury podtynkowej, jak i z uwagi na wygodę w utrzymywaniu czystości wyposażonej w nią łazienki.

Zasady urządzania nowoczesnej łazienki

Nowoczesne wnętrza są pełne prostoty i dekoracyjnej oszczędności. Bazą takich aranżacji jest naturalna paleta barw ziemi – chłodnych szarości, bieli, neutralnych beżów, intrygujących czerni i grafitów, a także brązów. Surowość kierunku uwidacznia się w stosowaniu stali, betonu i cegły – charakterystycznych dla industrializmu – a do ich ocieplenia wykorzystuje się drewno i materiały imitujące jego nieregularną fakturę. Wrażenie lekkości i przestronności – zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach – wywołują szkło oraz powierzchnie odbijające światło – połyskliwe płytki i duże lustra.

Nowoczesność wiąże się ze zredukowanym designem, dlatego oryginalne baterie łazienkowe przejmują rolę estetycznych dekoracji. W sztuce i architekturze użytkowej przedmioty o łagodnych, delikatnie zaokrąglonych kształtach, wyposażone w inteligentne funkcje oraz kreujące odpowiednią atmosferę, określane są jako soft-purystyczne. KLUDI AMEO ciekawie odzwierciedla ten wzorniczy język. Bateria połączona z zaokrąglonym korpusem, przełamana łagodnym wykończeniem i dyskretnymi oznaczeniami ciepłej i zimnej wody jest wyszukanym detalem wyróżniającym się na tle stonowanej kolorystyki.

Perlator i głowica – bez tego ani rusz!

W nowoczesnym stylu forma wynika z funkcji, więc praktyczne względy armatury są równie ważne co estetyczne. Zwracamy uwagę na ekonomiczne rozwiązania, ponieważ wiążą się one nie tylko ze zmniejszonymi wydatkami, lecz także są wyrazem świadomej ekologicznej postawy i troski o środowisko naturalne. W bateriach KLUDI AMEO służy temu m.in. perlator s-pointer eco, który ogranicza przepływ do 6 l/min, gwarantując miękki, napowietrzony strumień. Obniżenie zużycia wody, przy jednoczesnym podwyższonym komforcie użytkowania baterii KLUDI AMEO, jest idealnym urzeczywistnieniem współczesnych zasad projektowania artykułów sanitarnych.

Jeśli oczekujemy bezawaryjnej eksploatacji i długotrwałego działania, obowiązkowo wybierzmy armaturę wyposażoną w głowicę ceramiczną. Rozwiązania dobrane na podstawie kryterium jakości i niezawodności pozwolą wyeliminować wiele problemów w przyszłości. Przyczyna uciążliwego kapania kranu, nieszczelności i konieczności wymiany baterii po krótkim okresie eksploatacji może leżeć w tej niewidocznej, ale i najważniejszej, części baterii.

Jaka umywalka, taka bateria

Ergonomia strefy umywalkowej zależy od tego, czy stworzymy dobrany duet składający się z baterii i ceramicznej misy. Nie ma nic gorszego niż rozchlapująca się dookoła woda lub ograniczony dostęp do strumienia. Aby zapewnić optymalne warunki, musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Dzięki różnym wysokościom korpusu i wymiarom wylewki w bateriach AMEO możemy idealnie dopasować armaturę do ceramiki i wyeliminować problematyczne kwestie. W kolekcji znajdują się m.in. baterie o wysokości wylewki 270 mm lub 205 mm przeznaczone do montażu na blacie lub modele sztorcowe, umieszczane na krawędzi ceramiki, dostępne nawet w rozmiarze XL.

Jeśli w nowoczesnej łazience zarezerwowaliśmy miejsce na umywalkę wiszącą, możemy zdecydować się na baterie ścienne KLUDI AMEO. Z tym typem armatury dobrze prezentują się również umywalki stawiane na blacie, a kryterium zapewniającym wygodę będzie wysięg wylewki. Z racji tego, że wolnostojąca misa najczęściej umieszczana jest dalej od krawędzi ściany, lepiej wybrać rozwiązania o dłuższym zasięgu – np. 235 mm.

<h2 id="nowoczesna-armatura-wannowa-czyli-jaka">Nowoczesna armatura wannowa, czyli jaka?</h2>
<p>Dylemat „wanna czy prysznic&quot; pewnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięty, a czynnikami wpływającymi na ostateczną decyzję są <strong>metraż pomieszczenia oraz preferencje użytkowników</strong>. Kąpiel w wannie kojarzy się z maksymalnym odprężeniem, dlatego tę strefę łazienki warto zaopatrzyć w odrobinę luksusowych akcentów. Ekstrawagancka 3-otworowa <strong>bateria wannowa</strong> KLUDI AMEO dopełni industrialny, minimalistyczny klimat aranżacji, zwłaszcza jeśli wybierzmy wersję z <strong>owalnymi pokrętłami odwzorowującymi przekrój korpusu</strong>. By nadać wnętrzu bardziej eleganckiego charakteru,  sięgnijmy po wariant z <strong>płaskimi, wydłużonymi uchwytami</strong>.</p>
<p>Wyposażając wannę w nowoczesne wzornictwo, nie możemy pominąć kwestii praktycznych, związanych z obsługą wybranych produktów. Istotnym elementem w bateriach typu wanna/natrysk jest <strong>przełącznik</strong> – występujący najczęściej w formie, która zaburza wizualną spójność rozwiązania. Marka KLUDI decydując się na współczesny charakter serii AMEO, wkomponowała przełącznik <strong>w linię wylewki</strong>. Taki <strong>dyskretny atrybut</strong> pozwala łatwo zmienić strumień, a tym samym doskonale wpisuje się w kanon zredukowanego designu.</p>

Nowoczesna armatura wannowa, czyli jaka?

Dylemat „wanna czy prysznic" pewnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięty, a czynnikami wpływającymi na ostateczną decyzję są metraż pomieszczenia oraz preferencje użytkowników. Kąpiel w wannie kojarzy się z maksymalnym odprężeniem, dlatego tę strefę łazienki warto zaopatrzyć w odrobinę luksusowych akcentów. Ekstrawagancka 3-otworowa bateria wannowa KLUDI AMEO dopełni industrialny, minimalistyczny klimat aranżacji, zwłaszcza jeśli wybierzmy wersję z owalnymi pokrętłami odwzorowującymi przekrój korpusu. By nadać wnętrzu bardziej eleganckiego charakteru, sięgnijmy po wariant z płaskimi, wydłużonymi uchwytami.

Wyposażając wannę w nowoczesne wzornictwo, nie możemy pominąć kwestii praktycznych, związanych z obsługą wybranych produktów. Istotnym elementem w bateriach typu wanna/natrysk jest przełącznik – występujący najczęściej w formie, która zaburza wizualną spójność rozwiązania. Marka KLUDI decydując się na współczesny charakter serii AMEO, wkomponowała przełącznik w linię wylewki. Taki dyskretny atrybut pozwala łatwo zmienić strumień, a tym samym doskonale wpisuje się w kanon zredukowanego designu.

Jak urządzić strefę prysznica?

Współczesna łazienka często wyposażona jest w kabiny walk-in. Szybka kąpiel po treningu lub męczącym dniu w pracy to gwarancja orzeźwienia, jednak poza aspektami oszczędności czasu i zużycia wody zwróćmy uwagę na relaksującą stronę natrysku, czyli deszczownicę. W rozwiązaniu KLUDI A–QA szeroka głowica zapewni obfity deszcz spadających kropel, a wersja z dodatkowym naturalnym strumieniem spotęguje uczucie odświeżenia. Na sporą dawkę relaksu pozwoli też zestaw wannowo-natryskowy KLUDI FRESHLINE z trzema wariantami strumienia – masującym, deszczowym lub miękkim – który w zależności od potrzeb albo postawi na nogi, albo rozluźni napięte mięśnie.

Połączenie funkcjonalności i designerskiej formy jest nieodłącznym elementem nowoczesnej łazienki. Armatura KLUDI ma wiele praktycznych zalet – począwszy od możliwości usuwania wody z rączki natrysku, sprawnej regulacji strumienia, blokady wypływu przy temperaturze 38°C, a na szybkim pozbywaniu się kamienia wapiennego skończywszy. To wszystko prowadzi do uzyskania równowagi między tym, co użyteczne i przyjemne.

Nowoczesne wnętrze musi być urządzone z charakterem i pełne technicznych udogodnień. Armatura łazienkowa w całym zestawieniu modnych geometrycznych form, surowych detali i kolorystycznych kompozycji barw ziemi jest ważnym składnikiem. To ona wpływa na funkcjonalność przestrzeni, ogranicza wydatki, a do tego stanowi dekorację łazienki.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką KLUDI.Inne artykuły w tej kategorii
Salon z zieloną kanapą

Dołącz do newslettera i nie przegap okazji!

  • Informacje o promocjach
  • Aktualności w ofercie
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności