Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Kolorowe meble kuchenne - przegląd inspirujących rozwiązań

W dobie boom’u na białe, szare i czarne kuchnie, kolorowe fronty meblowe mogą wydawać się pewną ekstrawagancją. Naszym zdaniem jednak, taki barwny powiew świeżości jest polskim kuchniom niezwykle potrzebny! Poniżej znajdziesz kilka inspirujących pomysłów na zabudowę kuchenną, która potrafi zachwycić nie tylko designerskimi rozwiązaniami, ale i niebanalnym doborem odcieni.

<h2 id="kolorowe-fronty-kuchenne-do-każdego-stylu">Kolorowe fronty kuchenne - do każdego stylu</h2>
<p>Wbrew pozorom kolor można wprowadzić do wnętrza utrzymanego w dowolnej stylistyce - prezentowane inspiracje są tego jasnym dowodem. Odcień oliwkowy doskonale odnalazł się w kuchni z sielską, włoską nutą, z kolei głębokie, morskie tony fantastycznie urozmaiciły minimalistyczną, czarno-białą przestrzeń. Nie bój się zatem kolorystycznych eksperymentów - tak naprawdę nie ma znaczenia czy wolisz leciwe, stylizowane fronty, czy może te proste i nowoczesne. Odpowiednio dobrana barwa obroni się sama!</p>

Kolorowe fronty kuchenne - do każdego stylu

Wbrew pozorom kolor można wprowadzić do wnętrza utrzymanego w dowolnej stylistyce - prezentowane inspiracje są tego jasnym dowodem. Odcień oliwkowy doskonale odnalazł się w kuchni z sielską, włoską nutą, z kolei głębokie, morskie tony fantastycznie urozmaiciły minimalistyczną, czarno-białą przestrzeń. Nie bój się zatem kolorystycznych eksperymentów - tak naprawdę nie ma znaczenia czy wolisz leciwe, stylizowane fronty, czy może te proste i nowoczesne. Odpowiednio dobrana barwa obroni się sama!

Lodówka AMICA FK3495.3FRAA. Klasa energetyczna E

Lodówka AMICA FK3495.3FRAA. Klasa energetyczna E

3299 zł
Lodówka AMICA FD280.3FRAA. Klasa energetyczna F

Lodówka AMICA FD280.3FRAA. Klasa energetyczna F

2759 zł
Lodówka AMICA FK2965.3RAA. Klasa energetyczna E

Lodówka AMICA FK2965.3RAA. Klasa energetyczna E

2699 zł
<h2 id="pastelowe-meble-kuchenne">Pastelowe meble kuchenne</h2>
<p>Osoby, które lubują się w jasnych, subtelnych aranżacjach, mogą z powodzeniem sięgnąć po urokliwą paletę pasteli. Słoneczna żółć, pudrowy róż, delikatny wrzos czy rozbielony błękit będą pasować do romantycznego, kuchennego wnętrza jak ulał! Taki zabieg sprawi, że wiosenna atmosfera nie opuści Twojej kuchni przez okrągły rok - na przekór słocie i niepogodzie. Jeżeli obawiasz się jednak, że tego typu aranż okaże się zbyt cukierkowy, zrównoważ go zawczasu białymi lub szarymi płaszczyznami i dodaj kilka zdecydowanych akcentów z drewna bądź chromowanego metalu.</p>

Pastelowe meble kuchenne

Osoby, które lubują się w jasnych, subtelnych aranżacjach, mogą z powodzeniem sięgnąć po urokliwą paletę pasteli. Słoneczna żółć, pudrowy róż, delikatny wrzos czy rozbielony błękit będą pasować do romantycznego, kuchennego wnętrza jak ulał! Taki zabieg sprawi, że wiosenna atmosfera nie opuści Twojej kuchni przez okrągły rok - na przekór słocie i niepogodzie. Jeżeli obawiasz się jednak, że tego typu aranż okaże się zbyt cukierkowy, zrównoważ go zawczasu białymi lub szarymi płaszczyznami i dodaj kilka zdecydowanych akcentów z drewna bądź chromowanego metalu.

<h2 id="barwny-kontrapunkt-w-jednokolorowej-kuchni">Barwny kontrapunkt w jednokolorowej kuchni</h2>
<p>Jeżeli pragniesz pozostać przy białych frontach meblowych, ale jednocześnie marzysz o tym, aby dodać kuchennemu wnętrzu bigla, zdecyduj się na tzw. kolorystyczny kontrapunkt. Wystarczy, że pomalujesz specjalną farbą do mebli jedną z szafek lub zafundujesz jej ciekawą okleinę meblową. Obojętnie czy będą to drzwiczki, za którymi chowa się zmywarka, front wysuwanej półki cargo, czy może wyspa kuchenna - barwny, kontrastowy akcent sprawi, że przełamiesz stylistyczną sztampę i tchniesz w kuchenne wnętrze odrobinę przyjemnej świeżości.</p>

Barwny kontrapunkt w jednokolorowej kuchni

Jeżeli pragniesz pozostać przy białych frontach meblowych, ale jednocześnie marzysz o tym, aby dodać kuchennemu wnętrzu bigla, zdecyduj się na tzw. kolorystyczny kontrapunkt. Wystarczy, że pomalujesz specjalną farbą do mebli jedną z szafek lub zafundujesz jej ciekawą okleinę meblową. Obojętnie czy będą to drzwiczki, za którymi chowa się zmywarka, front wysuwanej półki cargo, czy może wyspa kuchenna - barwny, kontrastowy akcent sprawi, że przełamiesz stylistyczną sztampę i tchniesz w kuchenne wnętrze odrobinę przyjemnej świeżości.

Kolorystyczny eklektyzm

Miłośnicy odważnych stylistycznych eksperymentów mogą pozwolić sobie zarówno na eklektyczne, jak i kolorystyczne melanże. Poniższa aranżacja jest tego najlepszym przykładem! W kuchni wiele dzieje się nie tylko ze względu na urozmaicone wzornictwo, ale i na nieoczywisty dobór barw. Jest tu zarówno granat, jak i atramentowa czerń oraz kolor naturalnego drewna. Dolne szafki są wykończone prostymi gzymsami, z kolei górne, proste i jednolite. Wspólnym mianownikiem dla obu rzędów pozostaje drewno - drewniane uchwyty oraz listwa. Mimo tego jednak, że w kuchni spotykają się rozmaite wykończenia i odcienie, całość jest świetnie przemyślana i harmonijna.

Waga TERRAILLON Tradition 500 Kremowy

Waga TERRAILLON Tradition 500 Kremowy

88 zł
Niebieska waga kuchenna Kitchen Craft Living Nostalgia, nośność 4 kg

Niebieska waga kuchenna Kitchen Craft Living Nostalgia, nośność 4 kg

239 zł
Szara waga kuchenna Kitchen Craft Living Nostalgia, 4 kg

Szara waga kuchenna Kitchen Craft Living Nostalgia, 4 kg

239 zł
Waga kuchenna mechaniczna z miską, retro, 5kg, ORION kod: O-130590

Waga kuchenna mechaniczna z miską, retro, 5kg, ORION kod: O-130590

190 zł
<h2 id="kuchenne-szafki-w-dwóch-kolorach">Kuchenne szafki w dwóch kolorach</h2>
<p>Osoby, obawiające się zdecydowanych aranżacji, w których prym wiedzie kilka kolorów i stylów, mogą zdecydować się na zabudowę meblową w dwóch barwach. Kontrastowe dół i góra to coraz częstszy motyw pojawiający się we współczesnych kuchniach. Projektanci najczęściej wybierają te zabudowy, w których dół jest krzykliwy, natomiast góra, neutralna. Taki zabieg sprawia, że fronty szafek w intensywnej tonacji nie przytłaczają kuchennej przestrzeni, a jedynie dodają jej charakteru.</p>

Kuchenne szafki w dwóch kolorach

Osoby, obawiające się zdecydowanych aranżacji, w których prym wiedzie kilka kolorów i stylów, mogą zdecydować się na zabudowę meblową w dwóch barwach. Kontrastowe dół i góra to coraz częstszy motyw pojawiający się we współczesnych kuchniach. Projektanci najczęściej wybierają te zabudowy, w których dół jest krzykliwy, natomiast góra, neutralna. Taki zabieg sprawia, że fronty szafek w intensywnej tonacji nie przytłaczają kuchennej przestrzeni, a jedynie dodają jej charakteru.

Monochromatyczne meble kuchenne

Ciekawym wyborem może być również monochromatyczna zabudowa kuchenna. Fronty takiego modelu są utrzymane w rozmaitych odcieniach jednego koloru np. barwy niebieskiej. Meble kuchenne mogą być zatem ozdobione np. gradientem, czyli efektownym cieniowaniem polegającym na płynnych tonalnych przejściach bądź osobnymi polami kolorystycznymi - poczynając od barwy gołębiej, idąc poprzez błękit, na granacie kończąc. Prezentowany model nieco łamie utarty schemat - pojawiają się tu bowiem również elementy szarości. Całość jest jednak fantastycznie dopasowana, a zdecydowany połysk frontów zdaje się jedynie podkreślać harmonijne zestawienie kolorów. Oto coś dla miłośników designu skrojonego na miarę!

<h2 id="złote-i-srebrne-meble-kuchenne">Złote i srebrne meble kuchenne</h2>
<p>Na koniec zestawienia zostawiliśmy najbardziej kontrowersyjny smaczek - meble kuchenne w kolorze złota i srebra. Taki model na pierwszy rzut oka może wydać się nieco kuriozalny, jednak odpowiednio wkomponowany we wnętrze, przestaje balansować na granicy kiczu i zachwyca niebanalnym look’iem. W pierwszym przypadku designer postanowił zrównoważyć złociste fronty chłodnymi elementami ze szlachetnego marmuru. Marmurowe są nie tylko blaty, ale także okładzina ścienna i ozdobne detale. Drugi aranż to z kolei ukłon w stronę minimalizmu. Srebrzyste fronty mebli przywodzą na myśl estetykę rodem z filmów SF, jednak w towarzystwie retro płytek typu subway oraz krzeseł vintage, tracą swój kosmiczny rys.</p>

Złote i srebrne meble kuchenne

Na koniec zestawienia zostawiliśmy najbardziej kontrowersyjny smaczek - meble kuchenne w kolorze złota i srebra. Taki model na pierwszy rzut oka może wydać się nieco kuriozalny, jednak odpowiednio wkomponowany we wnętrze, przestaje balansować na granicy kiczu i zachwyca niebanalnym look’iem. W pierwszym przypadku designer postanowił zrównoważyć złociste fronty chłodnymi elementami ze szlachetnego marmuru. Marmurowe są nie tylko blaty, ale także okładzina ścienna i ozdobne detale. Drugi aranż to z kolei ukłon w stronę minimalizmu. Srebrzyste fronty mebli przywodzą na myśl estetykę rodem z filmów SF, jednak w towarzystwie retro płytek typu subway oraz krzeseł vintage, tracą swój kosmiczny rys.

Jeśli dopiero urządzasz kuchenne wnętrze lub marzysz o jego spektakularnej metamorfozie - namawiamy - nie bój się barwnych mariaży! Dzięki nieoczywistym wariacjom kolorystycznym kulinarne królestwo nabiera rumieńców i staje się radosną przestrzenią, pełną wspaniałych smaków, zapachów i… odcieni.


Inne artykuły w tej kategorii


Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności