Jak zbudować komfortową strefę prysznica? Na co zwrócić uwagę wybierając systemy prysznicowe?

Prysznic – jedni cenią go za możliwość szybkiej i odświeżającej kąpieli, inni wybierają z uwagi na ograniczony metraż łazienki i brak miejsca dla stylowej wanny wolnostojącej. To obowiązkowy element nowoczesnego pokoju kąpielowego i niewielkiej przestrzeni w bloku. W jakie produkty go wyposażyć?

Podczas urządzania łazienki duży nacisk kładziemy na estetykę. Pomieszczenie często zamienia się w elegancką przestrzeń pełną stonowanych barw ziemi i prostych, geometrycznych kształtów. W duchu popularnego minimalizmu rezygnujemy z nadmiernych dekoracji albo, kierując się zasadami skandynawskiego nurtu, decydujemy się na połączenie pięknej formy z praktycznością. Armatura KLUDI – jako symbol niezawodności i ponadczasowego wzornictwa – stanowi idealny przykład tego, jak urządzić komfortową strefę prysznica, niezależnie od charakteru wnętrza.

łazienka w stylu minimalistycznym

Jakie zalety kryją systemy natynkowe?

Prysznic oferuje coś więcej niż tylko codzienną higienę i orzeźwienie. Nowoczesne systemy natryskowe mogą być wyposażone w bezpieczne termostaty lub – tak jak nowy produkt KLUDI LOGO DUAL SHOWER SYSTEM – tworzyć stylowy system 3w1 łączący deszczownicę z rączką natrysku, dodatkowo wzbogacony o wylewkę wannową. Będzie to idealne rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie chcemy połączyć atuty wanny i prysznica. Wspólnym mianownikiem propozycji natynkowych jest łatwy i tani montaż, który eliminuje potrzebę kucia ściany i przeprowadzania instalacji, a także nie generuje dodatkowych kosztów podczas wymiany rozwiązania. Zaletą nowatorskich systemów natryskowych jest również pełne dopasowanie do wymagań użytkownika.

łazienka w stylu nowoczesnym

Propozycja KLUDI DUAL SHOWER SYSTEM, dzięki możliwości regulacji głowicy natrysku w pionie i poziomie, pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń kabiny, a tym samym stworzyć znakomite warunki do kąpieli. Poza wygodą w strefie prysznica, coraz większą uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli z łazienki korzystają osoby starsze lub dzieci. KLUDI DUAL SHOWER SYSTEM z termostatem to ciekawe trio korzyści – wygodnej obsługi, ochrony zdrowia i redukcji kosztów oraz nerwów związanych z regulacją temperatury strumienia. Możliwość blokady przepływu przy 38°C niweluje ryzyko oparzeń, a ciepła woda, która wypływa z wylewki od razu – bez potrzeby modulacji ustawień – daje nie tylko komfort, lecz także ogranicza wydatki.

łazienka w stylu eklektycznym

Dlaczego warto montować deszczownicę?

Moda na surowy industrializm czy oszczędny minimalizm sprawia, że chętnie sięgamy po rozwiązania montowane pod tynkiem. Ukryte w ścianie elementy zapewniają wręcz ascetyczną „czystość”, a deszczownice – jako ciekawa alternatywa dla klasycznego, natynkowego zestawu prysznicowego – potęgują przyjemność zażywanej kąpieli. To nie lada gratka dla miłośnika współczesnego designu i tych, którzy poszukują maksymalnej dawki relaksu. Szerokie płaszczyzny głowic natrysku KLUDI A-QA gwarantują kaskadę miękkich kropel w strumieniu deszczowym oraz naturalnym, a niebanalny wygląd poszczególnych propozycji doskonale scala wzornicze trendy w łazience.

Kwadratowe i prostokątne warianty deszczowni KLUDI A-QA mogą posłużyć do tego, by podkreślić surowy charakter wnętrza. Proste, geometryczne formy spotęgują wrażenie ekskluzywności i sprawią, że pokój kąpielowy zamieni się w luksusowe, domowe spa. W trendzie o bardziej organicznych i naturalnych inspiracjach, zdecydowanie lepiej prezentować się będą opływowe i delikatne konstrukcje utrzymane w stylu Soft Edge, które okażą się także niesztampowym elementem we wnętrzach soft purystycznych, gdzie zredukowany design idzie w parze z subtelną formą. Ozdobą kabiny prysznicowej mogą być również oryginalne kształty KLUDI FIZZ z dwoma lub trzema ramionami natrysku.

>> Stwórz swoją wymarzoną strefę prysznica <<
deszczownica

Co sprawdzić przed zakupem zestawu prysznicowego?

Niezależnie czy decydujemy się na praktyczne systemy natynkowe, czy wolimy ukryte rozwiązania podtynkowe, szczególną uwagę zwróćmy na rączkę natrysku. To jej zalety wpłyną na komfortową kąpiel, ponieważ dzięki niej prysznic poza oszczędnością miejsca i mniejszym zużyciem wody zapewni też przyjemność. Zamiast tradycyjnego wariantu sięgnijmy po nowoczesne wersje z trzema rodzajami strumienia – miękkim, deszczowym i masującym – które można zmieniać za pomocą specjalnego przełącznika lub przez delikatny obrót tarczy. Takie udogodnienie dostępne jest w serii KLUDI A-QA czy stylowych propozycjach z białą tarczą KLUDI FRESHLINE i KLUDI FIZZ. Zaletą propozycji KLUDI jest także system szybkiego usuwania kamienia wapiennego oraz możliwość odprowadzania wody z rączki, co gwarantuje nie tylko higienę, lecz także ułatwia utrzymanie porządku w łazience. Wybierając armaturę pod prysznic, przyglądnijmy się niepozornym, ale jednak istotnym, komponentom zestawu – wężom prysznicowym. To elementy najbardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, mogą powodować dyskomfort podczas eksploatacji, a także rysować powierzchnię wanny lub kabiny prysznicowej. Elastyczny wąż KLUDI SUPRAFLEX SILVER zbudowany jest z wytrzymałych surowców, nie powoduje zarysowań, a co najważniejsze – nie skręca się, po skończonej kąpieli wracając do swojego pierwotnego stanu.

Projekt łazienki wymaga przemyślenia wielu kwestii. Solidnie określony plan, obejmujący niepowtarzalny charakter przestrzeni wyposażonej w niezawodne produkty, pozwoli stworzyć wnętrze idealne pod każdym względem! Systemy prysznicowe KLUDI mogą stać się jednym z najważniejszych łączników niebanalnej formy i doskonałych funkcji w nowoczesnej aranżacji.

>> KLUDI <<

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Zobacz więcej produktów