Meble z darmową dostawą do 48h!😍 Zrób zakupy za min. 500 zł!
Koniec za:
HALUPCZOK
HALUPCZOK
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Industrialna kuchnia na 4 sposoby. Zainspiruj się na wiosnę!


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką HALUPCZOK.


Niezaprzeczalny urok loftów wiąże się z bogatą historią oryginalnych budynków, które przez lata służyły zupełnie innym celom. Szeroko pojęty przemysł bazował na przestrzeniach, których ogromny metraż, wysokie sufity i duże okna pozwalały na swobodne umieszczenie różnorodnych maszyn oraz pracę ludzi. W latach 50 XX wieku puste magazyny, fabryki i hale produkcyjne opustoszałe na skutek minionej recesji zyskały nowe, lepsze życie – najpierw stały się oazami na artystycznej mapie USA, a później przestrzeniami mieszkalnymi dla indywidualistów szukających niebanalnych rozwiązań. Dziś nie trzeba mieszkać w lofcie, by domowa przestrzeń nabrała industrialnego charakteru!

Surowa, industrialna stylistyka odnajdzie się w każdym pomieszczeniu – niezależnie od tego, czy jest tak przestronne, jak dawne lofty, czy znajduje się w niewielkim mieszkaniu w bloku. Kuchnia to centrum domowego życia. To w niej spotykają się mieszkańcy – nie tylko po to, aby gotować. Wieczorami z jej wnętrza dochodzą gwarne odgłosy rozmów i śmiech domowników, warto więc zadbać, by klimat, w jakim zostanie urządzona, oddawał charakter rodziny i pasował do stylu życia mieszkańców. Jeśli tak jak my, jesteś miłośnikiem stylu industrialnego, zobacz, jak razem z marką Halupczok, skutecznie „udomowić” loftową kuchnię!

Styl industrialny – jak go podkreślić?

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym, rządzą się swoimi prawami. Wpływ na to, jaki będzie ostateczny efekt, ma wiele czynników. Przestrzeń i duże okna, choć cechują klasyczne, loftowe przestrzenie, nie zawsze są jedną z opcji do wyboru – warto więc skupić się na elementach aranżacji, które możemy wprowadzić bez przeszkód do naszego mieszkania. Wśród nich znajdują się: odpowiednia kolorystyka, materiały, meble, dodatki oraz oświetlenie. Pamiętaj, że czasami wystarczy kilka elementów, by wnętrze nabrało stylowego szyku. Z ich pomocą wyczarujesz industrialną przestrzeń z prawdziwego zdarzenia!

Zacznijmy od koloru – styl industrialny opiera się na zachowawczej kolorystyce. Barwy, które wybierane są najczęściej do takich wnętrz, to różnorodne szarości – począwszy od delikatnych, rozbielonych odcieni, aż po ciężkie grafity. W domowych aranżacjach sprawdzi się również zimna biel, która może stanowić doskonałą bazę dla mebli i dodatków w ciemniejszych odcieniach. Kolejną cechą stylu industrialnego jest wszechobecna surowość, a więc materiały, takie jak – beton, cegła, kamień, drewno, szkło czy metal. Koniecznie odpowiednio wyeksponowane! Mile widziane są wszelkie niedoskonałości – nieregularności, zróżnicowanie faktur i naturalne wzornictwo.

Idealna, industrialna kuchnia to wypadkowa Twoich pomysłów i indywidualnych preferencji oraz klasycznych wyznaczników stylu, zobacz jak ją stworzyć!

Surowe materiały w subtelnej formie

W industrialnych kuchniach liczy się spójność kolorów i materiałów. Kuchnia VALENTIA to zgrabna kombinacja naturalnych materiałów i designerskich form. Charakterny, szary spiek kwarcowy pokrywający fronty oraz blat, to oryginalna kompozycja naturalnych materiałów – kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych oraz ceramicznych pigmentów. Surowe wykończenie, na które składa się nieregularność faktury, neutralna kolorystyka oraz matowa powierzchnia przywodząca na myśl skałę, idealnie komponuje się z industrialną stylistyką otoczenia.

Całość wieńczy metal w postaci prostych uchwytów oraz widocznych wykończeń mebli, które doskonale korespondują z asymetrycznymi, ażurowymi krzesłami utrzymanymi w prostej, geometrycznej stylistyce. Do gry wkracza również drewno, które subtelnie ociepla aranżację, czyniąc ją bardziej domową – wtopiona w blat wnęka wyposażona w przesuwne organizery, to wyjątkowy sposób na ekspozycję ulubionych ziół. W zestawie materiałów nie mogło zabraknąć szkła w postaci przeszklonych, subtelnie podświetlanych witryn, będących ciekawą dekoracją, pozwalającą na ekspozycję wybranych naczyń. Całość to niezwykle stylowa kombinacja surowców, które najlepiej podkreślają industrialną stylistykę kuchni.

Ciemne barwy w towarzystwie palisandru

W przestrzeni industrialnej kuchni odnajdą się meble TOSCANA – utrzymane w ciemnej stylistyce, doskonale wkomponują się we wnętrza otulone bielą ścian. Dominującym elementem kuchni jest barwa – matowe, czarne fronty to wybór dla odważnych. Prosta forma zwieńczona metalowymi uchwytami doskonale współgra z palisandrem o widocznej fakturze oraz zdecydowanym wybarwieniu. Wizualne połączenie ciężkich barw i zróżnicowanych faktur to ciekawa przeciwwaga dla lekkości szklanych witryn, skrywających kuchenne skarby. Kuchnia TOSCANA doskonale sprawdzi się w przestronnych, loftowych kuchniach – wysuwany blat pozwala powiększyć powierzchnię meblową w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji domowników.

Detal, który przełamie surowość wnętrza

Kuchnia ELEGANZA to doskonały przykład na to, że styl industrialny ma różne oblicza. Unikalne fronty zostały wykonane ze spieku kwarcowego utrzymanego w gładkim, matowym wykończeniu, idealnie wpisującym się w stylistykę nowoczesnych loftów. Dębowy panel stanowi subtelne uzupełnienie kamiennej stylistyki mebli, nadając im ponadczasową lekkość. Geometryczna forma zestawiona z efektownymi przeszkleniami tworzy spójny, oryginalny efekt. Szkło zestawione z połyskliwymi dodatkami – na przykład charakterystyczną lampą lub okapem w stylu glamour, może stanowić ciekawy element, który przełamie surowość klasycznej, industrialnej aranżacji.

Kuchnia VALENTIA
HALUPCZOK

Kuchnia VALENTIA

Kuchnia ELEGANZA PRESTIGE LINE
HALUPCZOK

Kuchnia ELEGANZA PRESTIGE LINE

Kuchnia Toscana
HALUPCZOK

Kuchnia Toscana

Kuchnia Liguria
HALUPCZOK

Kuchnia Liguria

Industrialna kuchnia może być biała!

Jeśli do aranżacji wnętrz lubisz podchodzić kreatywnie, a przełamywanie schematów nie jest Ci obce – spróbuj stworzyć industrialną kuchnię w białym wydaniu. Kuchnia LIGURIA może stanowić uniwersalną białą bazę dla industrialnych dodatków – front przełamany warstwą naturalnego łupka, nada całości loftowego sznytu. Materiał ten nie jest bezpośrednio kojarzony z meblarstwem, przez co stanowi wyjątkową ozdobę nie tylko samego frontu, ale całej kuchni. Efektowny element stosunkowo prostej zabudowy stanowi blat barowy wyspy zakończony drewnem w naturalnym, nieregularnym kształcie i surowej stylistyce.

Industrialna kuchnia nie musi być odległym marzeniem – przy odrobinie kreatywności stworzysz stylowe wnętrze w domku jednorodzinnym, czy niewielkim mieszkaniu w bloku. Idealna kuchnia to taka, która w 100% odpowiada Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Pozwól sobie na nutkę szaleństwa i stwórz wnętrze, które oparte będzie na Twojej wizji industrialnego stylu – stwórz indywidualną kombinację i przez wiele lat ciesz się piękną kuchnią!


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką HALUPCZOK.



Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Kuchnia dopasowana do potrzeb domowników. Jak ją zaprojektować?

Kuchnia dopasowana do potrzeb domowników. Jak ją zaprojektować?

Sponsorowane Wszystko pod ręką – czyli sprytna kuchenna ergonomia

Wszystko pod ręką – czyli sprytna kuchenna ergonomia

Sponsorowane Urządzamy kuchnię marzeń! Poznaj luksusowe rozwiązania, które odmienią Twoje wnętrze

Urządzamy kuchnię marzeń! Poznaj luksusowe rozwiązania, które odmienią Twoje wnętrze

Sponsorowane Kuchnia z wyspą w jasnych barwach, czyli sposób na przytulne serce Twojego domu

Kuchnia z wyspą w jasnych barwach, czyli sposób na przytulne serce Twojego domu

Sponsorowane Kuchnia w 5 odsłonach. Jakie meble wybrać, by podkreślić styl wnętrza?

Kuchnia w 5 odsłonach. Jakie meble wybrać, by podkreślić styl wnętrza?

Sponsorowane Kuchnia w ukryciu, czyli sposób na współczesny minimalizm

Kuchnia w ukryciu, czyli sposób na współczesny minimalizm

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.