Weekendowa wyprzedaż w Selsey + darmowa dostawa!
Sprawdź
Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl Homebook.pl
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Ile kosztuje urządzenie kącika biurowego w mieszkaniu?

Pracujesz w domu i potrzebujesz dobrze urządzonego kącika do pracy? Masz niestety niewielkie mieszkanie i nie możesz pozwolić sobie na oddzielny gabinet? Spokojnie, mamy na to sposób! Miejsce do pracy może być wydzieloną częścią innego pomieszczenia i da się je zorganizować niemal wszędzie.

Krzesło Gina Trumpet białe noga biała

Krzesło Gina Trumpet białe noga biała

415 zł 519 zł
Biurko Luksja białe-sonoma z półką i szufladą

Biurko Luksja białe-sonoma z półką i szufladą

349 zł
Lampka na biurko loftowa 50 cm

Lampka na biurko loftowa 50 cm

129 zł
Komplet 6 długopisów Tri-Coastal Design Metallics

Komplet 6 długopisów Tri-Coastal Design Metallics

29 zł 39 zł

Duża, czy mała powierzchnia?

Choć powszechnie wiadomo, że nie powinno się przynosić pracy do domu, wiele osób właśnie we własnych czterech kątach czuje się najlepiej i pracuje najefektywniej. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią mieszkania, wydzielenie osobnego pokoju do pracy nie sprawi problemu. Jednak kiedy mamy ograniczony metraż, „służbową strefę” musimy zaaranżować w jednym z pomieszczeń. Możemy ją schować lub pozostawić na widoku – wybór należy do nas. Jeśli chodzi o meble i sprzęty – jest ich obecnie tak dużo, że nie ma powodu do obaw, że miejsce to będzie mało estetyczne.

Domowe mini biuro w salonie, czy sypialni?

Kiedy zdecydujemy, że kącik do pracy urządzamy w salonie pamiętajmy, by miejsce to nie przytłaczało aranżacji całego wnętrza. Niewielki stolik, zamiast dużego i ciężkiego biurka, z pewnością „zabierze” mniej przestrzeni. Strefa ta nie musi być wydzielona, wręcz przeciwnie może być integralną częścią salonu. Będzie tak wtedy, gdy po skończonej pracy monitor będziemy wykorzystywać jako telewizor. Choć sypialnia powinna być miejscem relaksu i odpoczynku, to za sprawą tego, że jest najbardziej zacisznym pomieszczeniem w domu, doskonale nadaje się także na urządzenie w niej kącika do pracy. Miejsce takie można wygospodarować wykorzystując na biurko np. toaletkę.

Szafa – doskonałe miejsce na domowe biuro

Ciekawym i bardzo popularnym rozwiązaniem jest „ukrycie” biura w szafie. Można to zrobić zarówno w tej otwieranej klasycznie (jedno- lub dwuskrzydłowej) jak i przesuwnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie eksponujemy swojego roboczego nieładu, a po skończonej pracy zamykamy biuro i całkowicie odcinamy się od obowiązków służbowych. Szafę taką możemy bez trudu przerobić samodzielnie lub kupić gotową z wbudowanym blatem.

Jakich mebli potrzebujemy do domowego biura?

Mając przenośny komputer potrzebujemy niewiele miejsca do pracy. Wystarczy nieduże biurko lub stolik (100-500 zł), wygodne krzesło (70-150 zł), regał lub półka na dokumenty (100-250 zł). Warto także odnowić i wykorzystać stare składane sekretarzyki, kredensy czy stoliki od maszyn do szycia. Sprzęty te możemy ustawić w dowolnej konfiguracji, a całość wkomponować w resztę pomieszczenia lub oddzielić, np. za pomocą niewielkiego parawanu (100-300 zł).

Ważnym elementem domowego biura jest z pewnością oświetlenie. Można zdecydować się na punktowe światło, np. klasyczną lampkę biurkową (70-150 zł), ale znacznie lepszym rozwiązaniem będzie np. ozdobna, duża lampa podłogowa (200-400 zł). Oświetli nam ona nie tylko powierzchnię roboczą, ale także meble stojące obok. W domowym biurze przydadzą się stylowe dodatki – różnego rodzaju pojemniki, organizer, stojak na wizytówki czy kalendarz.

Biurko B-120 białe

Biurko B-120 białe

149 zł
Tablica suchościeralna 600x450 mm

Tablica suchościeralna 600x450 mm

172 zł
Krzesło Białe Paris DSW

Krzesło Białe Paris DSW

89 zł
Organizer Homme

Organizer Homme

44 zł

Ile kosztuje urządzenie domowego biura?

Urządzenie domowego kącika do pracy nie jest zbyt kosztowne - liczy się przede wszystkim dobry pomysł. W wersji minimalistycznej - wykorzystując meble, które mamy w domu (np. stół czy krzesło) nie wydamy na nie więcej niż 500 zł. Jeśli zdecydujemy, że kupujemy nowe meble sklepowe lub zamawiamy je u stolarza, wydatki rzecz jasna wzrosną i będą oscylować w granicach 2.000-4.000 zł.


Inne artykuły w tej kategorii