Co to są baterie 2w1? Poznaj ich zaskakujące funkcje!

Baterie, choć niewielkie, są niezwykle istotnym elementem kuchennej infrastruktury. Te nowoczesne wyposażone są w szereg rozwiązań, dzięki którym z przyjemnością wchodzimy do kuchni, podejmując się codziennych, kulinarnych wyzwań. Ten funkcjonalny detal może nie tylko znacząco ułatwić przygotowywanie posiłków w przestrzeni serca domu, ale również pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowników kuchni.

Praktyczna bateria to taka, dzięki której poprawia się komfort wykonywania codziennych czynności – nie spełnia więc jedynie podstawowej funkcji, może się za to pochwalić rozwiązaniami oszczędzającymi nasz czas i poprawiającymi jakość życia. Jakie funkcje mogą mieć kuchenne baterie i dlaczego warto wybrać modele 2w1? Na te pytania odpowiadamy razem z firmą Comitor, importerem baterii kuchennych niemieckiej marki Blanco.

bateria kuchenna, białe płytki cegiełki, drewniany blat

Woda do picia prosto z kranu

Grono osób spożywających wodę filtrowaną wciąż się powiększa. Nie ma w tym nic dziwnego – prowadzi to nie tylko do oszczędności w domowym budżecie, ale również przyczynia się do mniejszej produkcji śmieci w postaci plastikowych butelek. Używanie wszelkich dzbanków czy butelek filtrujących jest wygodne, jednak wiąże się z comiesięcznymi wymianami filtra, a ilość jednorazowo przefiltrowanej wody jest stosunkowo niewielka. Dodatkowo dzbanek wypełniony wodą, szczególnie w małych kuchniach, może zajmować miejsce, które moglibyśmy przeznaczyć na inne sprzęty.

biała bateria kuchenna, kamienny blat, nalewanie wody do szkalnki

Alternatywą dla dzbanków są baterie 2w1, które zapewniają nam dostęp do świeżej, filtrowanej wody, kiedy tylko mamy na nią ochotę. Koniec z czekaniem, aż woda przepłynie przez filtr i denerwowaniem się, gdy woda w dzbanku nagle się skończy. Dzięki bateriom, które doprowadzają wodę filtrowaną, możemy zawsze mieć dostęp do takiej jej ilości, jakiej w danym momencie potrzebujemy. Filtry stosowane wraz z bateriami należy wymieniać, w zależności od producenta co 3-4 miesiące, co zwalnia nas z obowiązku comiesięcznej wymiany w dzbankach czy butelkach.

stylizowana bateria kuchenna, zlewozmywak jednokomorowy, beżowa ściana, metalowy czajnik

Baterie 2w1, oferowane przez firmę Comitor doprowadzają przefiltrowaną, a tym samym uzdatnioną wodę kranową. Dzięki wyposażeniu w dwie funkcje mamy dostęp zarówno do wody z wodociągu, jak i wody pitnej za pośrednictwem jednego elementu armatury kuchennej. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić środki związane z zakupem wody butelkowanej, ale także miejsce w przestrzeni kuchni. To ukłon w stronę minimalistycznego podejścia do życia, poprzez szukanie wielu funkcji w ramach jednego rozwiązania!

Zobacz wszystkie baterie z podłączeniem do filtra z oferty Comitor >>

Comitor oferuje baterie z podłączeniem do wody filtrowanej wykonane w różnych stylach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do charakteru naszej kuchni. W nowoczesnych przestrzeniach doskonale sprawdzi się model Blanco Fontas II, w którym zastosowano niezwykle higieniczną technologię, oddzielnie doprowadzającą wodę pitną i wodę z wodociągu. Taka konstrukcja to gwarancja najwyższej dbałości o jakość wody pitnej, gdyż nie ma możliwości, by zmieszała się ona z wodą z wodociągu. Wylewka posiada dwa dopływy, a każdy z nich wyposażony jest w specjalny regulator strumienia, który redukuje osadzanie się kamienia na główce baterii. Jest również ruchoma, co zwiększa funkcjonalność baterii podczas wykonywania codziennych czynności. Warto zwrócić uwagę na estetykę samej baterii – minimalistyczną i niezwykle elegancką, która doskonale wpisze się w stylistykę nowoczesnych kuchni.

biała bateria kuchenna, kamienny blat, nalewanie wody do szkalnki

Warto również wspomnieć o baterii Blanco Trima z wylewką w uniwersalnym, opływowym kształcie, który będzie doskonałym uzupełnieniem zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych kuchni. Wylewka wyposażona jest w dwa źródła wody, z których każde ma oddzielną regulację – sami wybieramy kiedy chcemy, by z kranu popłynęła woda z wodociągu, a kiedy przefiltrowana woda pitna.

bateria kuchenna, beżowa ściana, dzbanek z herbatą

Miłośnicy stylu klasycznego czy retro z pewnością docenią baterię Blanco Sora, o charakterystycznym, stylizowanym wyglądzie. Bateria nawiązuje do tradycyjnego wykończenia, a kolor starego złota nadaje jej wyjątkowego charakteru. W tym modelu woda z dwóch źródeł znajduje swoje ujście w jednej wylewce, jednak regulowana jest oddzielnie.

złota bateria kuchenna, stylizowana bateria kuchenna, beżowa ściana

Regulacja strumienia wody bez dotykania

W kuchni często dzieje się wiele rzeczy jednocześnie – podczas przyrządzania potraw manewrujemy pomiędzy strefą roboczą, strefą gotowania i zmywania i często brakuje nam przysłowiowych „rąk do pracy”. W takich sytuacjach często myślimy o ile łatwiej byłoby kontrolować pracę baterii bez potrzeby dotykania kurków. Dziś jest to możliwe! Bateria Blanco Solenta-S Senso ma wbudowany czujnik ruchu, który umożliwia bezdotykową obsługę start-stop z wykorzystaniem technologii sensorycznej. Czujnik umieszczony został w ramieniu wylewki, a optymalna odległość dzieląca czujnik od komory zlewu umożliwia wygodną obsługę strumienia wody, jednocześnie zapobiegając przypadkowemu uruchomieniu lub zatrzymaniu wypływu wody.

bateria kuchenna, kobieta myjąca ręce w kuchni, zielona konewka

Dzięki takiemu rozwiązaniu, podczas gotowania obie ręce pozostają wolne, a my zyskujemy wyjątkowy komfort pracy – już nie musimy martwić się, jak w ferworze kuchennych zadań odkręcimy wodę, kiedy nie mamy wolnych rąk lub chcemy umyć dłonie! Sterowanie baterią odbywa się jednym ruchem, a wyświetlacz LED wskazuje nam aktualny tryb pracy.

bateria kuchenna

Baterie kuchenne nie muszą być kolejnym, zwyczajnym elementem wyposażenia – dodatkowe funkcje, które poprawiają komfort ich użytkowania, podnoszą je do rangi domowych niezbędników! Wybierając baterie, pomyślmy więc o swoich codziennych potrzebach, o tym, w jaki sposób korzystamy z kuchni i czy w pełni wykorzystujemy jej potencjał. Baterie posiadające dodatkowe zastosowania to sposób na wyposażenie nowoczesnej i ergonomicznej kuchni; w przestrzeni, w której z przyjemnością stawiamy czoła kulinarnym wyzwaniom!

>> COMITOR <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Produkty
Zobacz więcej artykułów w kategorii Produkty
Komentarze