Czego szukasz?
Zobacz także
Homebook.pl
Homebook.pl
Opublikowany:  

Oryginalny hotel w Krakowie, który musisz zobaczyć [ZDJĘCIA]

Wielcy mistrzowie malarstwa patronami hotelowych pokoi? Takie rzeczy najlepiej wychodzą w…? Zobaczcie oryginalny hotel w Krakowie.

Artystyczne wnętrza

Stworzyć wnętrza zanurzone w lokalnym klimacie i z artystyczną werwą – taka idea przyświecała projektantom butikowego hotelu Indigo na krakowskim Starym Mieście. Koncepcje każdego z pokoi czy elementy pozostałych wnętrz dobrano tak, by oddawały artystyczny klimat i historię stolicy Małopolski.

Konserwator był zadowolony

Hotel ulokowano w pochodzącej z 1836 roku kamienicy. Budynek gruntownie odnowiono, ale tak by zachować wszystkie atuty zabytkowego obiektu. Krakowski Indigo był pierwszym obiektem tej sieci w Polsce (dziś działa jeszcze jeden w Warszawie) – na tyle udanym, że jego koncepcję i realizację doceniono w różnych konkursach.

Kamienica znajduje się przy ul. św. Filipa, na Starym Kleparzu. Nieopodal znajdują się rynek kleparski, z którego bogactwa lokalnych produktów korzystają kucharze hotelowej restauracji. To pokazuje, że wpasowanie się w miejsce to nie tylko kwestia architektoniczna, ale też ważne są takie detale jak kulinaria, obsługa czy atmosfera stref wspólnych.

Projektanci z SAO Investments, którzy stworzyli Indigo Kraków – Old Town, z uwagą podeszli do zastanych bogactw starej kamienicy. Zachowali i wyeksponowali oryginalne detale. Możemy dziś podziwiać odnowione mozaikowe posadzki, kaflowe piece, stropowe belki z drewna czy wykonaną z piaskowca klatkę schodową. Umiejętnie współgra tu duch starego Krakowa, artyzmu oraz nowoczesnych wygód.

Pod patronatem…

Jeśli za sąsiedztwo ma się Akademię Sztuk Pięknych, to czy dziwić może, że duch tamtejszego miejsca udzielił się także kamienicy, która gości wędrowców? Niezależnie od tego, w którym pokoju będziemy nocować, czeka nas przygoda z twórczością jednego z mistrzów pędzla. Projekty wnętrz są krótkim wprowadzeniem w historię polskiego malarstwa. Oprócz licznych obrazów w przestrzeni restauracji czy lobby, także w pokojach będziemy z nimi obcować. Wszystkie urządzono w zgodzie ze stylem malarstwa Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego oraz Jerzego Nowosielskiego. Całość dopełniają wykonane ręcznie meble, winylowe tapety z indywidualnie zaprojektowanymi wzorami oraz dopracowane detale.

Pierwsze dwa piętra sięgają do bogactwa tradycji mieszczańskiej. Intensywność kolorów świetnie współgra tu ze sztuką Matejki. Kolejne piętro, już pod patronatem Wyspiańskiego, to młodopolskie zestawienia i faktury, także odrobina szaleństwa. Zwieńczenie obiektu – dwie ostatnie kondygnacje – utrzymano w duchu abstrakcyjnego malarstwa Nowosielskiego. Wertykalny porządek rozplanowana pokoi pokrywa się więc z historyczną narracją.

SELSEY Krzesło Lucilin na dębowej podstawie

SELSEY Krzesło Lucilin na dębowej podstawie

329 zł

Osobiste królestwo

Smakowitą częścią każdego z pokoi jest łazienka. Każda jest małym, prywatnym spa z dużym prysznicem i wanną. Charakterystyczne płytki, dobrej jakości armatura i ceramika dopełniają ekskluzywność wnętrza.

Projekt: SAO sp. z o.o. SKA (Filip Adamczak, Agnieszka Duda, Marcin Kosiński, Jakub Skowron, Sebastian Kulik)

Foto: Bartłomiej Senkowski


Inne artykuły w tej kategorii
 
Salon z zieloną kanapą

Zapisz się do newslettera i daj się zaskoczyć 🎉

  • proste triki na wielkie zmiany
  • sprytne sposoby na urządzanie wnętrz
  • rankingi produktów i inspiracji
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Homebook sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności