Remont kuchni - co warto wiedzieć przed jego rozpoczęciem?

Dłuższe dni, chwila wytchnienia i urlop – nic dziwnego, że to właśnie w wakacje tak wiele osób decyduje się na przeprowadzenie remontu. Na największą troskę podczas odnawiania przestrzeni zasługuje serce domu, czyli kuchnia. Pomieszczenie to, poza stylowym wykończeniem, powinno odznaczać się także funkcjonalnością urządzeń AGD. Razem z marką Electrolux prezentujemy porady dotyczące przemyślanych decyzji związanych z remontem i wyborem sprzętów kuchennych.

Niezawodna funkcjonalność

Koniecznym elementem praktycznej kuchni jest przestronne miejsce do przechowywania. Zamiast tradycyjnych szafek, postawmy na szerokie szuflady z przegródkami. Aby jeszcze bardziej zwiększyć ilość półek, warto wykorzystać miejsce aż do sufitu i zdecydować się na wysoką zabudowę. Dzięki temu będziemy mogli zmieścić wszystkie naczynia i ułożyć je w dogodny dla nas sposób.

Jednak tym, co w głównej mierze decyduje o funkcjonalności kuchni, są urządzenia AGD. Dobrym pomysłem będą sprzęty łączące w sobie różne funkcje. Piekarnik parowy CombiSteam Deluxe EMB8383POX marki Electrolux to urządzenie 3w1 – posiada możliwość pieczenia, odgrzewania i gotowania na parze. Wbudowany system UltraFanPlus z dużym wentylatorem pozwala na równomierne pieczenie potraw, niezależnie od tego, gdzie zostaną umieszczone w piekarniku.

Z kolei piekarnik parowy SousVide EOB9956XAX został wyposażony w unikalną funkcję Varioguide zapewniającą dostęp do 220 gotowych przepisów. Są one wyświetlane w postaci listy składników i opisu przyrządzania potrawy na kolorowym, dotykowym wyświetlaczu. Specjalna funkcja Sous Vide pozwala gotować na parze w niskiej temperaturze. Zapewnia to intensywny smak i doskonałą konsystencję potraw. W ten sposób będziemy w stanie przygotować dania niczym z najlepszych światowych restauracji w naszej domowej kuchni.

Sprawdzanie stopnia wypieczenia pieczeni, przygotowywanie pieczeni, sprawdzanie temperatury pieczeni

Ponadczasowy design

Zwykle na remont decydujemy się raz na kilka czy kilkanaście lat. Dlatego warto, żebyśmy wybrali styl, który na długo nie wyjdzie z mody. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie klasyczne, proste wykończenie mebli. Z kolei przy urządzeniach AGD warto postawić na minimalizm. Dzięki temu sprzęty dopasują się do każdego stylu i pozostaną tłem dla kuchennych mebli. Przykładem może być piekarnik parowy CombiSteam Deluxe EOB8757ZOZ, którego czarne, jednolite wykończenie nada wnętrzu wyrafinowanej elegancji. Oprócz oryginalnego designu, urządzenie to odznacza się doskonałą funkcjonalnością – posiada trzy tryby pieczenia parowego, dotykowy wyświetlacz oraz termosondę. W tym przypadku bogate wnętrze zdecydowanie idzie w parze z zachwycającym wyglądem.

Uchylony piekarnik
Zobacz wszystkie piekarniki Electrolux >>

Energooszczędne rozwiązania

Planując remont kuchni, stajemy przed wyborem rozwiązań, które będą nam służyć przez lata. Dlatego bardzo ważne jest, aby zastosowane materiały i wybrane sprzęty nie były drogie w utrzymaniu. Szacuje się, że urządzenia w kuchni pochłaniają blisko 50% całkowitego zapotrzebowania na energię elektryczną w domu. Warto więc zdecydować się na sprzęty energooszczędne. Zamiast kuchenki gazowej czy elektrycznej, lepiej wybrać płytę indukcyjną. Powinniśmy także zrezygnować z ręcznego zmywania na rzecz zmywarki, która nie tylko będzie wygodniejszym rozwiązaniem, ale jednocześnie zapewni niższe zużycie energii.

Z kolei przy wyborze piekarników warto kierować się klasą energetyczną urządzenia. Piekarnik tradycyjny EOA5751FAX marki Electrolux odznacza się klasą energetyczną A+. Dodatkowo urządzenie to zostało wyposażone w termosondę, która pozwala ustawić temperaturę wnętrza potrawy, gwarantującą właściwy stopień jej upieczenia. Termosonda inicjuje także wyłączenie piekarnika po osiągnięciu odpowiedniej temperatury. Dzięki temu możemy mieć pewność, że piekarnik będzie działać tylko przez tyle czasu, ile potrzeba do przygotowania potrawy, a my zminimalizujemy zużycie energii.

Wkładanie ciasta do piekarnika, pieczenie ciasta w piekarniku

Podczas remontu kuchni pamiętajmy przede wszystkim o wygodzie jej użytkowania oraz ponadczasowym designie. Nie zapominajmy, że główną funkcją tego pomieszczenia jest gotowanie, dlatego najważniejsze, żebyśmy dobrze wybrali urządzenia AGD, które ułatwią nam przyrządzanie wyśmienitych potraw.

>> ELECTROLUX <<

Data publikacji: ostatnia modyfikacja:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Porady
Zobacz więcej artykułów w kategorii Porady
Komentarze
Proponuję przed remontem jeszcze ustalić podłączenia. Zaplanować kuchnie :gdzie odpływy, kontakty , oświetlenie. Czesto niestety odbywa się to odwrotnie. w pierwszej kolejności kontakty i podłączenia a dopiero potem zastanawamy się gdzie i co będzie stało
  • Dodano rok temu