KONKURS - Jak dobrać oświetlenie do nowoczesnego wnętrza?

Światło odgrywa kluczową rolę w organizacji przestrzeni. Kreuje atmosferę, eksponuje kształty, podkreśla kolory i faktury. Zwraca naszą uwagę na konkretne detale wnętrza lub wręcz przeciwnie – zaciera granice i osłabia kontrasty. Oświetlenie wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale także na nastrój domowników. Nic dziwnego, że świat designu z coraz większym namaszczeniem podchodzi do wszelkich kwestii związanych ze światłem. Dla wszystkich architektów i projektantów, którzy uwielbiają wyzwania i doceniają działanie oświetlenia na przestrzeń, marka Lug Light Factory przygotowała konkurs LUG Best Project Contest 2018 z wyjątkowymi nagrodami.

nowoczesne lampy, loft

Lug Light Factory to jeden z wiodących, europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Firma kładzie nacisk na zaawansowane systemy zarządzania światłem, szuka innowacyjnych technologii i nie zapomina o ciekawym, oryginalnym wzornictwie, które znakomicie podkreśla charakter wnętrza i pasuje do stylu życia jego mieszkańców. Lug light Factory już trzeci raz organizuje konkurs dla osób, które oświetlenie traktują jako inspirację do kreowania nowych, pięknych światów. LUG Best Project Contest 2018 odbywa się w dwóch kategoriach: Architecture i Interior. Wszystkie konkursowe prace muszą zostać oświetlone oprawami LUG i FLASH&DQ.

Architecture

Światło, zarówno to naturalne, jak i sztuczne od zawsze stanowi jedno z tworzyw architektury tak jak drewno, szkło, kamień, czy beton. Efekty świetlne wpływają na nasz odbiór obiektu, budują emocje i kreują nastrój, który towarzyszy nam podczas oglądania bryły. Oświetlenie powinno podkreśla formę budynku, barwę elewacji i materiał. Może skupiać się na całości lub eksponować niektóre elementy budowli. Magia zaczyna się, gdy nastaje zmrok – wówczas obiekt prezentuje się zupełnie inaczej niż za dnia i manifestuje drzemiący w sobie potencjał. Aby wziąć udział w konkursie LUG Best Project Contest 2018  w kategorii Architecture należy przygotować pracę przedstawiającą elewację, oświetlenie zewnętrzne, infrastrukturalne bądź architektoniczne lub oświetlone wnętrza budynków, pod warunkiem, że mają one większą kubaturę niż 1000 m3 i zostaną oświetlone oprawami LUG.

Interior

Wnętrze powinno być nie tylko atrakcyjne wizualnie – ważne, żeby było także funkcjonalne i zapewniało komfort wszystkim domownikom. Projektant musi wziąć zatem pod uwagę wiele zmiennych i stworzyć przestrzeń, która sprosta oczekiwaniom inwestorów. Aby zaaranżować wnętrze, które będzie piękne i praktyczne zarazem, trzeba sporo czasu poświęcić na zaplanowanie oświetlenia. W pomieszczeniu należy uwzględnić ilość światła, sposób jego rozproszenia oraz dobór odpowiedniej temperatury barwowej, nie zapominając przy tym o designie. W tej kategorii liczy się nawet najmniejszy detal – w końcu diabeł tkwi w szczegółach. Szansę na zwycięstwo ma każdy projekt – niezależnie od tego, czy skupimy się na wnętrzu o niewielkim metrażu, czy przestronnym apartamencie. Zwycięska praca powinna zaspakajać potrzeby ergonomiczne i estetyczne domowników oraz oświetlać przestrzeń oprawami LUG i FLASH&DQ.

Nagrody

Pula nagród wynosi ponad 12 000 €, a oprócz nagród pieniężnych przewidziane są również nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnego oprogramowania CAD Decor PRO. Aby zgłosić swoją realizację do konkursu w kategorii Architecture, należy przesłać dokumentację zdjęciową gotowej inwestycji (minimum 3 fotografie o określonej rozdzielczości). Natomiast uczestnictwo w kategorii Concept wymaga przesłania 1 rzutu planu pomieszczenia lub zagospodarowania terenu obiektu architektonicznego oraz 3 wizualizacji przedstawionego rozwiązania. Wszystkie projekty muszą być oświetlone oprawami marki LUG. Ostateczny termin złożenia prac upływa 31 października 2018.

>> Dowiedz się więcej o konkursie <<

Wszystkich projektantów, którzy doceniają rolę światła we wnętrzach zapraszamy do udziału w LUG Best Project Contest 2018! Szczegóły na stronie internetowej marki LUG.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Oświetlenie
Zobacz więcej artykułów w kategorii Oświetlenie
Komentarze
Lampy półkule w dowolnym kolorze, z różnymi zawiesiami i źródłem światła. Czasze 50,70,90,120,150,200cm Zobaczcie na luminato.eu
  • Dodano rok temu

Zobacz więcej produktów