6 spektakularnych metamorfoz niewielkich łazienek. Nie uwierzysz, że to te same wnętrza!

Łazienkowe metamorfozy bywają niełatwe! Bo o ile wnętrza, takie jak salon czy sypialnia można zaczarować fantazyjną fototapetą, odświeżeniem kolorytu ścian czy morzem szykownych tkanin, o tyle łazienka bywa o wiele bardziej wymagająca! Poniżej prezentujemy sześć interesujących aranżacji, które sprawiły, że nieciekawe i przebrzmiałe pod względem trendów wnętrza, zamieniły się w przestrzenie funkcjonalne, estetyczne i modne.

łazienka w stylu skandynawskim

Remont łazienki z lat 90.

W poniżej prezentowanym wnętrzu rządziła estetyka charakterystyczna dla lat 90. Prostokątne kafle z ciemną fugą, betonowa, nieergonomiczna półeczka i brak wieloźródłowego oświetlenia sprawiały, że łazienkowa przestrzeń wyglądała ponuro i wydawała się być znacznie mniejsza niż w rzeczywistości. Wnętrze potrzebowało dużej dawki światła, nowej glazury i przede wszystkim, diametralnego przemeblowania!

stara łazienka przed remontem

Jak mówi sam projektant, głównym celem remontu było uzyskanie prostej, ciepłej i funkcjonalnej przestrzeni. Zdecydowano się zatem na jasną paletę barw oscylującą wokół bieli i szarości. Aby wnętrze nie sprawiało wrażenia nieprzytulnego, postawiono na elementy drewniane - blat oraz jedną ze ścian ponad wanną. Dzięki temu, że drewno ma przyjemny, miodowy odcień, w łazience zamieszkały przyjazne, ciepłe nuty. Oprócz tego w łazience pojawił się designerski podwieszany sufit oraz oświetlenie wieloźródłowe, dzięki któremu wnętrza nabrało głębi. Warto zwrócić uwagę, że nad wanną zamieszkał funkcjonalny szklany parawan, a ponad ergonomiczną zabudową lustro bez ram, które powiększyło przestrzeń optycznie.

łazienka w stylu minimalistycznym

Remont łazienki bez kucia płytek

Druga z metamorfoz została przeprowadzona w sposób niedrogi, jednak wymagała od właścicieli dużego zaangażowania i nakładu pracy. Wcześniej na ścianach gościły poobijane, popękane kafelki, z czego niektóre z nich były w różnych kolorach i wielkościach. Na podłodze można było dostrzec zniszczoną wykładzinę PCV w towarzystwie starej listwy przypodłogowej. Oprócz tego wejście do łazienki utrudniała duża, niefunkcjonalna umywalka, która pamiętała początek lat 90.

<< Kliknij i wybierz produkty, które pozwolą Ci na zaaranżowanie modnej łazienki >>
łazienka w stylu skandynawskim

Właściciele łazienki zdecydowali się na remont bez kucia płytek. Ruchome lub popękane elementy usunęli, zastępując je nowymi, po czym pomalowali całość specjalną farbą dedykowaną płytkom łazienkowym. Starą wykładzinę PCV zerwano i wymieniono na nowy model do złudzenia przypominający deski podłogowe. Wymiana czekała również umywalkę oraz baterie - zarówno wannową, jak i umywalkową. Całości dopełniły nowe meble łazienkowe i eleganckie akcesoria. Metamorfozę przeszedł również parapet, który został zeszlifowany papierem ściernym i pomalowany dwoma warstwami bezbarwnego lakieru.

łazienka w stylu skandynawskim

Generalny remont niewielkiej łazienki

W prezentowanym wnętrzu przed remontem panował nieprzyjazny chaos. Na ścianach gościły elementy starej glazury oraz nierówno nałożona farba w dwóch odcieniach koloru niebieskiego. Półki łazienkowe były otwarte, a wanna straszyła niewykończoną obudową. Wnętrze potrzebowało diametralnego odświeżenia i wspólnego mianownika stylistycznego, który mógłby wnieść do łazienki przyjemną harmonię.

łazienka przed remontem
łazienka w stylu eko

Projektant zdecydował się na całkowitą metamorfozę wnętrza. Obecnie łazienka przyciąga oko intensywnym odcieniem soczystej zieleni, który przywodzi na myśl modny trend eko. Oprócz tego na podłodze zagościły płytki łazienkowe imitujące drewno. Zamiast otwartych półek pojawiły się wysokie, pojemne szafki, dzięki którym w łazience zapanował przyjazny ład. Architekt pokusił się również o zmianę armatury - zamiast stojącej miski WC, postawił na zgrabny, podwieszany kompakt, który zajmuje o wiele mniej miejsca. Pralka z kolei znalazła swoje miejsce w funkcjonalnej zabudowie meblowej, a nad wanną zagościł wygodny szklany parawan.

łazienka w stylu eko

Łazienka w stylu tradycyjnym

Poniższa aranżacja to ukłon w stronę stylu tradycyjnego. Projektant zdecydował się na modne odcienie beżu i szarości. Dzięki takiemu doborowi kolorystycznemu wnętrze prezentuje się lekko i bardzo estetycznie. W łazience zamieszkała zgrabna armatura o podobnych, opływowych kształtach - zarówno umywalka, jak i miska WC utrzymane są w tym samym stylu, co wprowadza do wnętrza poczucie harmonii. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wygodną asymetryczną wannę, która dzięki przeszklonemu parawanowi może pełnić również rolę kabiny prysznicowej. Aby dodać łazienkowej przestrzeni nieco przytulności, projektant postawił na drewniane dodatki - prostokątne półki ścienne oraz wygodną skrzynkę na przechowywanie łazienkowych tekstyliów.

łazienka tradycyjna
łazienka przed remontem

Generalny remont łazienki w bloku

Prezentowane wnętrze to ponowna podróż do lat 90. Niemodne kafelki, stara armatura i niefunkcjonalne rozmieszczenie sprzętów sprawiały, że przestrzeń łazienkowa prezentowała się ponuro i nieelegancko. Projektant postanowił zatem wydobyć z wnętrza maksymalny potencjał i zdecydował się na generalny remont - począwszy od skucia płytek, idąc poprzez całkowitą wymianę armatury, na nowych dodatkach i meblach kończąc.

łazienka przed remontem
łazienka w stylu minimalistycznym

W łazience po remoncie zamieszkały modne kafelki imitujące betonowe płaszczyzny, a także stylowe elementy mozaikowe. Zarówno umywalkę, jak i miskę WC zamieniono na zgrabne, niewielkie modele. Ogromnym plusem jest podwieszany sufit, w którym ukryto halogeny, a także listwy LED zamontowane tuż pod brzegiem pojemnych ściennych szafek. Drewniane elementy dodają przestrzeni przyjemnego ciepła, z kolei ogromne lustro pozbawione ramy powiększa przestrzeń optycznie i dodaje jej lekkości. Całość prezentuje się świeżo i bardzo wielkomiejsko.

łazienka w stylu minimalistycznym
łazienka przed remontem

Remont łazienki w kamienicy

Metamorfoza łazienki w kamienicy bywa ogromnym wyzwaniem - najczęściej dlatego, że tego typu wnętrza są długie, wąskie i nieustawne. Pomieszczenie prezentowane poniżej idealnie wpisuje się w ten kanon. Dodatkową trudnością okazało się także nietypowe ustawienie ścian. Doświadczony projektant doskonale wykorzystał jednak potencjał łazienki. Przed ścianką działową umiejscowił zabudowę meblową, gdzie zamontował umywalkę i ukrył pralkę.

łazienka w stylu eklektycznym

Tuż za nią swoje miejsce znalazła wygodna wanna wyposażona w szklany parawan i designerską baterię prysznicową. Przed nieustawną, skośną ścianką z kolei, stanął modny regalik na drobiazgi. Całość została zaaranżowana w stylu skandynawskim z domieszką surowego trendu industrialnego.

łazienka w stylu eklektycznym

Czasem wystarczy kilka prostych trików i odrobina wyobraźni, aby w krótkim czasie udało się stworzyć w łazience przestrzeń świeżą i modną. Innym razem wymagany jest generalny remont. Bez względu jednak na to, jakim wnętrzem dysponujesz, udana metamorfoza zawsze przynosi ogrom zadowolenia, satysfakcji i przyjemnych odczuć estetycznych.

Data publikacji:

Mogą Cię zainteresować
Inne artykuły w kategorii Łazienka
Zobacz więcej artykułów w kategorii Łazienka
Komentarze

Zobacz więcej produktów